خرید عینک دودی برای سال جدید و مد روز


نویسنده: آدام بندر

این که آیا شما یک تیرانداز حرفه ای هستید یا تازه در ورزش تیراندازی شروع کرده اید ، باید از قبل بدانید که محافظت از چشم بخش مهمی از عکسبرداری ایمن است. پوشیدن عینک تیراندازی با کیفیت می تواند در محافظت از چشم شما تفاوت ایجاد کند و می تواند شانس موفقیت شما در برنامه تیراندازی را افزایش دهد. این که آیا سالی یک بار در اسلحه خود چشم ببندید یا هرچقدر که ممکن است به دامنه خود بروید ، یادگیری در مورد عینک شلیک به شما کمک می کند تا تصمیم گیری صحیحی را برای نیازهای خود انجام دهید.

خرید عینک دودی

تمام شیشه های تیراندازی باید برای محافظت از چشم یکی از دو استاندارد را داشته باشند. یکی از آنها توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) تنظیم شده است. استاندارد ANSI به Z87 گفته می شود؛ این را روی عینک های استفاده شده مشاهده خواهید کرد. استاندارد Z87 شامل یک توپ فولادی 0.25 با سرعت 150 فریم در ثانیه است. این استاندارد برای موقعیت های کروات بسیار مناسب است اما مانع از حرکت اشیاء با سرعت بیش از دو برابر سرعت می شود. به عنوان مثال گلوله های اسلحه با سرعت 1000 فریم در ثانیه یا بیشتر سفر می کنند.

استاندارد نظامی MIL-PRF-31013یک توپ فلزی با قطر 0.15 را که با سرعت 650 فریم در ثانیه حرکت می کند ، پوشش می دهد که به شرایط واقعی تیراندازی نزدیک است ، اما هنوز به سرعت گلوله های تفنگ نزدیک نیست. این یک استاندارد بسیار قوی است که اکثر شیشه های عکسبرداری از آن رعایت نمی شوند. ارتش دارای یک استاندارد دوم است که برای یک توپ فلزی با قطر 22 .2 برابر با سرعت 550 ثانیه در ثانیه قوی نیست.

اگر در بازار عکاسی عینک هستید ، به دنبال عینک هایی با کیفیت باشید که حداقل مطابق با استانداردهای نظامی یا ANSI باشد. به یاد داشته باشید: عینک تیراندازی به معنای محافظت در برابر ضخامت ، ضایعات و برنج های پرواز است ، نه تأثیر مستقیم ضربه ای از اسلحه ، تپانچه یا تفنگ. در هر شرایطی ، حفاظت از چشم به شما آرامش می بخشد که بینایی شما به خوبی محافظت می شود.

راهنمای خرید عینک تیراندازی

لنزهای شیشه های تیراندازی از پلاستیک یا پلی کربنات ساخته شده تا استاندارد مقاومت در برابر ضربه را برآورده سازند. شاید بدانید که از پلی کربنات برای ساخت شیشه ضد گلوله استفاده می شود. مهم نیست که کدام لنز را پیدا کنید ، همیشه بسته بندی را بررسی کنید و به دنبال مهر یک گواهینامه مناسب باشید.

پلی کربنات و پلاستیک به مرور زمان خراب می شوند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث تخریب لنزها شود و می توانید با گذشت زمان انتظار داشته باشید که لنزها خراشیده شوند. عینک تیراندازی با کیفیت پایین باید هر سال دیگر تعویض شود و بسته به میزان استفاده ، هر 2-3 سال یکبار باید عینک تیراندازی با درجه بالاتر تعویض شود. اگر شک دارید ، از پوشیدن محافظت از چشم زیر استاندارد خودداری کنید. عینک تیراندازی با نسخه می تواند گران باشد ، اما برخی از عینک های تیراندازی نیز وجود دارند که بر روی عینک های نسخه استاندارد شما می چرخند. تصور نکنید که عینک تجویز شده شما به تنهایی از چشم شما محافظت می کند. برخی از لنزهای تجویز شده از شیشه ساخته شده اند و در اثر برخورد یک قلاب سنگی یا زباله شکسته می شوند و می توانند آسیب جدی به همراه داشته باشند. عینک آفتابی معمولی که به طور خاص برای تیراندازی در نظر گرفته نمی شود نیز خطرناک است و می تواند فروپاشیده و خرد شود ،

گزینه های رنگ لنز در عینک های تیراندازی

بعضی از لنزها واضح و برخی رنگی هستند. نوع عینک تیراندازی که شما انتخاب می کنید عمدتاً یک اولویت شخصی است. لنزهای رنگی می توانند به کاهش درخشش کمک کنند و به شما کمک می کنند تا سریع تر هدف خود را انتخاب کنید. مهم نیست که چه لنز رنگی را خریداری می کنید ، مطمئن شوید که آنها از چشمان شما در برابر اشعه UV مضر و نور آبی محافظت می کنند.

لنزهای Clear لنزهای

روشن در بسیاری از عینک های عکاسی گزینه استاندارد است. برخی از افراد ظاهری شفاف و بدون هیچ گونه تحریف اضافی یا تقویت رنگ را دوست دارند. در شرایط کم نور ، لنزهای شفاف همچنان استاندارد هستند.
دستکش
لنزهای

زرد عینک ایمنی با رنگ زرد رنگ “چراغ آبی” مانند مه و مه را مهار می کند. رنگ زرد به شکل دادن لبه ای دقیق تر به اشیاء کمک می کند که درک عمق و همچنین مشاهده خطوط هدف را بهبود می بخشد.

لنزهای نارنجی

رنگهای نارنجی همچنین به محاصره نور آبی کمک می کنند و به شما این امکان را می دهند تا رنگ نارنجی را در اهداف تمرین بیرون بیاورید. این به شما در دستیابی سریع اهداف کمک می کند و به دام و دامنه اسکیت کمک می کند.

لنزهای کهربا لنزهای

کهربا نور آبی را مسدود كرده و در روزهای کم نور یا ابری کار می کنند. کهربا کنتراست ایجاد می کند و باعث می شود که هدف بتواند حتی در شرایطی که شرایط به بهترین شکل ممکن نیست ایستادگی کند.

لنزهای

قهوه ای / قهوهای مایل به زرد قهوه ای و برنزه اهداف رنگ نارنجی را به وجود می آورند و در شرایطی که شرایط روشن است ، در این زمینه به خوبی کار می کنند. قهوه ای به آرام کردن چشم شما و نگه داشتن دانش آموزان شما کمک می کند تا بتوانند حرکت خود را جلب کنند. آنها همچنین به هوشیاری و محافظت از چشمان شما در برابر اشعه ماوراء بنفش کمک می کنند.

لنزهای خاکستری

لنزهای خاکستری که غالباً در عینکهای آفتابی معمولی استفاده می شوند ، در عینک های تیراندازی نیز به خوبی کار می کنند. آنها میزان نور شما را کاهش می دهند. این کار به چشم شما امکان می دهد علاوه بر اینکه به چشم شما اجازه می دهد حرکت و عمق چشم خود را با شرایط روشن تنظیم کند.

لنزهای آبی / بنفش لنزهای

بنفش یا آبی هنگام عکسبرداری در برابر درختان و سایر سبزیجات زیبا خارق العاده هستند. لنزهای آبی و بنفش تضاد بین رنگ سبز و نارنجی را ایجاد می کنند و با تار کردن پس زمینه ، چشم خود را روی هدف متمرکز می کنند.

راحتی ، متناسب و سبک

عینک تیراندازیهمانطور که انواع مختلفی از شیشه های عکسبرداری را با یکدیگر مقایسه می کنید ، توجه داشته باشید که چطور عینک مناسب است و آیا آنها نوع مناسبی برای محافظت از چشم برای نوع تیراندازی هستند. عینک طراحی شده برای تفنگ و تیراندازی استاتیک در محدوده ، متفاوت از عینک هایی است که شما ممکن است برای تله ، اسکیت یا خشت های ورزشی بپوشید. عینک تیراندازی که در یک مسابقه 3 اسلحه یا در این زمینه می پوشید متفاوت از عینک شلیک برای برد تپانچه است.

هنگام خرید عینک عکاسی ، به دنبال مدلهایی باشید که بهترین محافظت را برای چشم شما دارند. آنها باید در اطراف بینی شما قرار بگیرند بدون اینکه روی صورت شما حرکت کند. مدل های بسته بندی برای تیراندازی با اسپرت بهتر هستند و مدل های تک لنز برای تفنگ یا تیراندازی استاتیک بهتر هستند.

مهم نیست که چه نوع عکاسی را انجام می دهید ، به دنبال لنزهایی باشید که نوعی مقاومت در برابر خراش را ارائه می دهند. در موارد استفاده و خارج از آفتاب ، در هنگام استفاده از آنها را نگه دارید و مرتباً آنها را تمیز کنید. برای این کار از آب و یک لنز محافظ لنز استفاده کنید. بسیاری از لنزهای ارائه شده امروزه نیز دارای روکش ضد مه هستند.عینک تیراندازی

شیشه های تیراندازی اغلب در بسته های ترکیبی شامل محافظت از چشم و محافظت از گوش قرار می گیرند. برخی از شرکت ها یک بسته دسته کوچک موسیقی جاز را ارائه می دهند که برای زنان و کودکان دارای محافظت از چشم و گوش طراحی شده است. این گزینه عالی برای آن دسته از تیراندازانی است که از نظر اندازه کوچکتر هستند. عینک یک نوع محصول با اندازه مناسب نیست.

گزینه های بسیار خوبی برای شیشه های شیک وجود دارد و محافظت از چشم را برای ورزش های تیراندازی فراهم می کند. بسیاری از گزینه های شیک تر لنزهای قابل تعویض ، استانداردهای بالا برای محافظت از قاب و فریم های بسته بندی را ارائه می دهند که به چشم شما اجازه می دهد تا عمل بسیار بیشتری را مشاهده کنید.
عینک تیراندازیگزینه های فوق العاده ای برای شکارچیان و تیراندازها در هنگام شیشه های با کیفیت تیراندازی وجود دارد. و در طی بیست سال گذشته ، استانداردهای مربوط به عینک تیراندازی فقط بهبود یافته است. تولید کنندگان همچنان به ارائه عینک با کیفیت برای ایمن نگه داشتن شکارچیان و تیراندازها اختصاص دارند. گزینه های مختلف از انتخاب گسترده ای از رنگ های لنز گرفته تا پوشش های محافظ ، مقاومت در برابر خراش و لنزهای ضد مه است. شیشه های تیراندازی از 3.99 دلار در کل تا چند صد دلار می رسد. به خاطر داشته باشید که برخی از عینک های با قیمتی متوسط ​​می توانند دارای درجه بالایی باشند و بنابراین ارزش فوق العاده ای دارند ، بنابراین در هنگام خرید به دنبال امتیاز باشید.

مهم نیست که کدام مجموعه از عینک های تیراندازی را انتخاب کنید تا به دامنه یا داخل میدان بروید ، هنگام عکسبرداری باید آنها را پوشید. هیچ گونه محافظت از چشم ، صرف نظر از استاندارد کیفیت یا گواهینامه ، در صورت عدم رها کردن آنها از کیف یا کوله پشتی خود و در واقع استفاده از آنها به شما کمک می کند. با هر بار شلیک از دید خود با عینک تیراندازی محافظت کنید. و در حالی که در آن هستید ، چرا وقتی دیگران را به ورزشهای عالی تیراندازی معرفی می کنید ، چند جفت عینک تیراندازی را در کیسه تیراندازی خود نگه ندارید؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>