پایان نامه در واقع آخرین مرحله فعالیت دانشجو در زمینه آموزش است و آخرین نمره ای که فرد در دانشگاه می گیرد خواهد بود. با مطالعه پایان نامه دانشجو می توان درک کرد که وی تا چه اندازه بر محتوای دروس تسلط داشته است. در طول دوره آموزش خود مطالعه کرده و تا چه حد بر اصول روش تحقیق ، سوالات تحقیق و یافتن چت تسلط داشته است.

بهترین موسسه پایان نامه نویسی می تواند طی تمامی این مراحل دانشجو را پشتیبانی کند.

اهمیت نوشتن پایان نامه در دوره ارشد

برای تمام مهارت های علمی ، پژوهشی و آموزشی که دانشجو در دوره آکادمیک در دوره مربوطه کسب کرده است ، تا حدودی در پایان نامه خود دیده می شود و توانایی های علمی و تجربی خود را درک می کند. شما می توانید برای این کار به سراغ یک موسسه نوشتن پایان نامه بروید.

قطعاً یک رساله ، که با مشکلات تحریریه ، پرداخت های سطحی و عادی برای سوالات تحقیق و عدم مراجعه حرفه ای و جدید به منابع تحقیقاتی دانشگاهی (مقالات بررسی شده توسط همسالان) ، ضعف دانشجویان و عدم مهارت استاد راهنما در بررسی و اصلاح مفاد عمومی همراه است. او کار را بیان می کند و نمی تواند برگ برنده ای برای دانشجوی فارغ التحصیل محسوب شود.

جمع آوری داده ها برای انجام پایان نامه

منابع مختلفی وجود دارد که می تواند برای جمع آوری اطلاعات مربوط به پایان نامه شما استفاده شود ، مانند مقالات ، کتاب ها ، وب سایت ها و غیره.

یکی از راه های کسب اطلاعات در مورد موضوع انتخابی خود جستجوی وب است. سایت های معتبر علمی که مطالب و یافته های علمی را درباره موضوع شما منتشر می کنند می توانند بسیار مفید باشند. البته حتماً از سایتهایی استفاده کنید که اطلاعاتی را جمع آوری می کنند که همه آنها دارای منبع یا منبع خاصی هستند. محتوای لغو پیوند قابل اعتماد نیست.

استفاده از پایگاه داده هایی که مجلات معتبر ISI ، ISC ، SCOPUS و … را فهرست بندی می کنند ، منابع خوب و قابل اعتمادی برای جمع آوری اطلاعات هستند. بهترین موسسه انجام پایان نامه پایگاه های داده شامل IEEE ، SPRINGER ، ELSEVIER و سایر موارد است.

خواندن مقالات منتشر شده در 4 سال گذشته یکی از بهترین راه ها برای کسب اطلاعات در مورد موضوع انتخابی شما است. مقالات 4 سال گذشته اطلاعات جدید و به روز در مورد موضوع شما را ارائه می دهند و حتی می توانید با استفاده از این مقالات حداکثر پایان نامه خود را بنویسید.

کمک گرفتن از متخصصان در زمینه انتخابی شما همچنین می تواند به شما در جمع آوری اطلاعات کمک کند.

به یاد داشته باشید که کار شما وقتی منتشر و با دیگران به اشتراک گذاشته شود ارزشمند خواهد بود. مثلاً فرض کنید که شما پایان نامه خود را نوشته اید اما از آن دفاع نکرده اید ، در این صورت می توانید مدرک خود را بدست آورید؟ قطعا نه. بنابراین فراموش نکنید که نوشتن مقاله خود را همزمان با نوشتن پایان نامه شروع کنید. چاپ مقاله مشتق شده از پایان نامه نه تنها نمره پایان نامه شما را تکمیل می کند ، بلکه اعتبار کار تحقیقاتی شما را نیز تأیید می کند و دیگران از یافته های شما مطلع می شوند.

نکات مهم برای نوشتن پایان نامه

در صورت امکان ، سعی کنید در پایان ترم دوم و قبل از شروع ترم سوم ، نرم افزار نوشتن متن ریاضی مانند Xepersian ، FteX ، PteX یا حداقل Microsoft Word را بیاموزید. برای این کار ، از ترم بالاتر با دانشجویان تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید. در غیر این صورت ، برای نوشتن هر صفحه با یکی از این نرم افزارها باید مبالغ هنگفتی پرداخت کنید.

 حتماً بعد از ارائه مقاله توسط استاد به وب سایت ژورنال مراجعه کنید تا ببینید آیا مقاله در مجله ISI چاپ شده است یا خیر.

 دانشگاه صنعتی اصفهان اخیراً لیستی از مجلات بین المللی را منتشر کرده است که هیچ اعتبار علمی و اعتباری ندارند. به سایت دانشگاه مراجعه کرده و این لیست را مرور کنید تا مطمئن شوید مقاله شما در یک مجله معتبر بین المللی به چاپ رسیده است. مجله بودن ISI به خودی خود کیفیت آن را نشان نمی دهد. به عنوان مثال ، مجله ریاضیات کاربردی و محاسبات ، منتشر شده توسط الزویر ، در این لیست است.