نیکو علی والش میراث پدربزرگش محمدعلی را دنبال می کند


نیکو علی والش قبل از صحبت با پدربزرگش بر سر دوراهی قرار داشت.

در حدود سال اول دبیرستان، نیکو، نوه محمدعلی، مطمئن نبود که بخواهد به بوکس ادامه دهد یا خیر. او پاهایش را در حرفه پدربزرگش در مسابقات مختلف آماتوری و خیریه خیس کرده بود، اما باید تصمیم می گرفت که آیا می خواهد آن را به عنوان یک حرفه دنبال کند یا خیر.

هنگامی که نیکو و خانواده اش برای یکی از دیدارهای منظم خود به خانه پدربزرگش در اسکاتسدیل، آریزونا رفتند، او امیدوار بود که علی او را منصرف کند. در زمانی که نیکو احساس می کرد بوکس سخت شده است و می خواهد دست از کار بکشد، او به دنبال راهنمایی پدربزرگش بود. و او امیدوار بود که خویشاوند افسانه ای اش احساسات او را تکرار کند و او را از خود دور کند.

مادر نیکو، راشدا علی، ایده نیکو را به دنبال شغل پدرش دوست نداشت. او حدس زد و امیدوار بود که پدرش به نیکو بگوید که انتخاب های دیگری وجود دارد، گزینه های دیگری خارج از رینگ وجود دارد، که برای او نیست.

اما وقتی علی اشتیاق نوه‌اش به بوکس را همراه با اخلاق کاری که او می‌خواست نشان دهد، دید، پاسخ‌هایی که خانواده‌اش امیدوار بودند او بدهد، به دست نیامد.

از خودم پرسیدم بابا چیکار میکنی؟ حالتم مثل بابا چیکار میکنی؟ چرا او را تشویق به بوکس می کنید؟ راشد به The Post گفت. من به معنای واقعی کلمه به او گفتم: “بس کن، بس کن.” حرف نزن.”

با این حال، راشد به سرعت متوجه ارتباط ویژه پدرش و پسرش شد.علی مجذوب علاقه نوه‌اش شد و می‌خواست به نیکو در شروع کارش کمک کند.

نیکو علی والش
رابرت سابو

نیکو به The Post گفت: “این فقط آتشی را در من روشن کرد، ادامه بده، ادامه بده، ادامه بده.”

و درست است، حرفه بوکس بعدی علی شروع شد.

اهمیت نیویورک

راشدا دختر علی و همسر دومش بلیندا بوید (بعدها هلیلا علی) با رابرت والش، سرآشپز معروف ازدواج کردند. آنها نیکو و برادرش بیاجو را که هر دو در UNLV تحصیل کرده‌اند، در خانه‌شان در لاس وگاس بزرگ کردند، که بازدید منظم آنها از خانه علی در اسکاتسدیل را تسهیل می‌کند.

نیکو، فقط 21 سال، در ماه ژوئن حرفه ای شد و قبل از اولین بازی حرفه ای خود در ماه آگوست با Top Rank قرارداد امضا کرد. او در وزن میانی 2-0 برای شروع کار خود با هر دو برد با ناک اوت است.

روز شنبه، 40 سال پس از آخرین مسابقه حرفه ای علی (باخت به ترور بربیک در باهاما)، نیکو به بوکس بازگشت به مکانی که خانه بسیاری از بهترین لحظات پدربزرگش بود، یعنی مدیسون اسکوئر گاردن، خوش آمد می گوید. دو مبارزه اول علی علیه جو فریزر، از جمله نبرد قرن، در مکه بوکس برگزار شد، اما تقریباً دو سال از معرفی بوکس در اتاق بزرگ MSG می گذرد.

نیکو اولین نبرد در کارت اصلی واسیلی لوماچنکو-ریچارد کومی در مقابل ریس سانچز خواهد بود. روز چهارشنبه، نیکو یک تور داشت و یک تمرین سبک در Gleason’s Gym در بروکلین انجام داد. ورزشگاه معروف اغلب انتخاب علی هنگام تمرین در نیویورک بود. علی (در آن زمان هنوز کاسیوس کلی نام داشت) قبل از اولین مسابقه خود با سانی لیستون در سال 1964 در گلیسون تمرین کرد. در آن مسابقه در ساحل میامی، علی “دنیا را تکان داد” و لیستتون را برای کسب اولین عنوان خود ناراحت کرد.

نیکو علی والش
نیکو علی والش در Gleason’s Gym تمرین می کند، جایی که پدربزرگش زمانی که به نیویورک می آمد اغلب در آنجا تمرین می کرد.
رابرت سابو

نیکو قبل از رسیدن به بروکلین، با دیدن پوسترهای پدربزرگش و ترازوهایی که علی هنگام جنگیدن در باغ وزن می کرد، یک تور پشت صحنه MSG انجام داد.

نیکو گفت: “این شگفت انگیز بود، مانند یک موزه است.” «شما چیزهایی از دهه 1800 می بینید که هنوز در موزه هستند. اگر فقط می توانستم آنجا بجنگم – چه افتخاری. این رویای هر بوکسوری است.”

علی در نقش بوکسور در مقابل علی در نقش “خشخاش”

علی با وجود اینکه او یک خارجی سرسخت مقابل لیستون بود، اما پیشاپیش درگیر صحبت ها و طعنه های معروف او شد. او لیستون را “خرس زشت بزرگ” خطاب کرد و وزن کشی قبل از مسابقه را به یک سیرک تبدیل کرد و خطاب به لیستون فریاد زد: “تو می ترسی، مرد!” و “یکی امشب در رینگ خواهد مرد!”

با این حال هیچکس این طرف علی بوکسور را نمی شناخت. او او را به‌عنوان یک خشخاش می‌شناخت، مانند خرس عروسکی آرام، گرم و خنده‌دار، کشوری که تشخیص می‌داد بیشتر مردم نمی‌توانند ببینند. او با تماشای فیلم های پدربزرگ پر سر و صدا و پر سر و صدا خود شوکه شد.

نیکو گفت: باورش سخت است که او همان شخص باشد. “هر چند خنده دار بود. می توانستم ببینم که او هرگز حس شوخ طبعی خود را از دست نداده است. وقتی بزرگتر بودم او را می شناختم هنوز داشت شوخی می کرد. دیدن او که اینطور صحبت می کند و با صدای بلند صحبت می کند و اینقدر سریع صحبت می کند، چیزی بود.

محمد علی نیکو علی والش (راست) و برادرش بیاجو (چپ) را در آغوش می گیرد.
محمد علی نیکو علی والش (راست) و برادرش بیاجو (چپ) را در آغوش می گیرد.
نیکو علی والش

هیچ کس فکر نمی کند که باید به طور حرفه ای از پدربزرگ خود تقلید کند.

نیکو گفت: «خیلی جالب است چون پدربزرگم باید حرف می زد. «او مجبور بود نبردهایش را بفروشد، در حالی که پدربزرگم فروش جنگ‌هایم را برای من آسان‌تر می‌کرد. پدربزرگم به خاطر نام جنگ ها را برای من فروخت. تنها کاری که باید انجام دهم این است که سخت تلاش کنم و فداکاری و توانایی خود را نشان دهم و این مبارزه را می فروشد. من مجبور نیستم مثل او فردی مغرور و پر سر و صدا باشم.”

نیکو توسط SugarHill Steward، که قهرمان بوکس سنگین وزن تایسون فیوری را نیز آموزش می دهد، آموزش می بیند. ترفیع او توسط Top Rank انجام می شود که مدیر عامل آن باب آروم 90 ساله، مروج 27 نبرد علی است.

آرام به روزنامه پست گفت: از کودکی مادرش را می شناختم. برای من، بزرگ کردن او، بزرگ کردن پسر راشد و نوه محمد، چیزی است که هرگز به آن اعتقاد ندارم، و این یک اتفاق نادر و نادر است که اتفاق افتاده است.

نیکو علی والش
نیکو علی والش زیر پوستری ایستاده است که ناک اوت معروف پدربزرگش را در مقابل سانی لیستون در مسابقه برگشت آنها به تصویر می کشد.
رابرت سابو

نیکو و علی هنگام تماشای نبردهای قدیمی و کنفرانس های مطبوعاتی علی با هم تماس گرفتند، زیرا هر دو در حال تماشای مبارز مورد علاقه خود بودند. نیکو ویدئوهایی از تمرینات پدربزرگش را نشان داد و نور چهره پدربزرگش را تماشا کرد و می‌توانستند ساعت‌ها را با هم بگذرانند.

راشدا گفت که نیکو رابطه‌ای با علی داشت که دوست داشت در سن نیکو با پدرش برقرار کند. وقتی پدر و مادرش از هم جدا می شوند، پدربزرگ و مادربزرگ راشدا نقش بزرگ کردن او را بر عهده می گیرند.

راشدا می گوید: «در سنین پایین، زمانی که پدرم سعی می کرد خود و محمد علی جوان، پدر جوان محمدعلی را پیدا کند، خیلی به هم نزدیک نبود. او در جایی از دنیا بود، داشت دنیا را تغییر می داد، به معنای واقعی کلمه با دولت می جنگید. او در رینگ بود. او در جوانی مردی پرمشغله بود. خیلی طول کشید، بچه‌های کوچک بودیم، وقتی پدرم نامی برای خود دست و پا کرد، کوچک بودیم. متأسفانه، من همیشه پدرم را نداشتم که من را در شب بیاورد.

برای او سخت بود که بفهمد علی، که در سال 2016 درگذشت، فقط پدرش نبود، بلکه پدر جهان بود، که باید آن را به اشتراک بگذارد. آنها رابطه خود را زمانی که او در 20 سالگی بود احیا کردند و از طریق نبرد علی با بیماری پارکینسون که راشدا اکنون مدافع آن است، ارتباط معنوی برقرار کردند.

به عنوان یک پدربزرگ، به عنوان یک نوه

فرزندان ورزشکاران بزرگ اغلب از ورود به همان رشته یا زندگی بر اساس میراث می ترسند. نیکو نه او می خواهد مستقیماً با آن برخورد کند.

نیکو می‌گوید: «من نمی‌توانم از این موضوع فرار کنم، بنابراین حتی اگر بوکس نمی‌کردم، اگر تنیسور یا شطرنج‌باز بودم، باز هم تحت فشار بودم تا نوه بزرگ‌ترین‌ها باشم.» “آنها راه هایی برای مقایسه من با او پیدا می کنند. باید بپذیرمش، باید بغلش کنم. وقتی کوچکتر بودم از او متنفر بودم. هنوز دارم سعی میکنم بغلش کنم اما موضوع همین است – من باید به سمت او فرار کنم زیرا چاره ای ندارم.”

نیکو علی والش
نیکو علی والش خالکوبی پدربزرگش را روی بازوی راست غالب خود دارد.
رابرت سابو

نیکو گفت که می دانست معنی نام خانوادگی اش چیست. او می‌داند که ممکن است کارش سریع بوده و از نام خانوادگی‌اش سود برده است. او همچنین می‌داند که همیشه بهترین نسخه‌های حریفان را به دست می‌آورد زیرا همه می‌خواهند بگویند من علی را شکستم.

اصولاً نیکو می داند که نام خانوادگی و میراث پدربزرگش در خارج از رینگ چه معنایی دارد.

اگر می توانست برگردد و گفتگوی دیگری را با پدربزرگش به اشتراک بگذارد، آن بوکس نبود. این در مورد زندگی او به عنوان یک فعال، چگونگی الهام بخشیدن به دیگران و چگونگی کمک به حل مشکلات مدرن جامعه خواهد بود. او به ویژه به نژادپرستی سیستمیک و جامعه آفریقایی-آمریکایی علاقه مند است.

نیکو می‌گوید: «من خیلی جوان بودم، اما در کودکی مادرم درباره معنای سیاه‌پوست بودن و مغرور بودن یا غرور از سیاه‌پوست بودن صحبت می‌کرد. «من هم مختلط هستم. و حتی ممکن است به نظر نرسد که نیمه سیاه هستم. اما مادر من سیاه پوست است. من تازه تربیت شده ام که این را باور کنم.”

نیکو علی والش
نیکو علی والش
رابرت سابو

نیکو همچنین با St. Baldrick’s، یک سازمان غیرانتفاعی که علاوه بر کمک به معلمان کم درآمد دبیرستان قدیمی خود و خیریه های محلی، برای سرطان کودکان کمک مالی می کند.

نیکو از پدربزرگش یاد گرفت که چگونه زندگی را دوست داشته باشد، حس شوخ طبعی منحصربه‌فردی را توسعه داد و ارزش لبخند زدن به چهره دیگران را کشف کرد. راشد به یاد آورد که پدرش را در اواخر عمرش برد تا او را از خانه بیرون کند. البته علی در طول سفر بلافاصله شیشه اش را پایین آورد تا به سایر رانندگان بداخلاق کند و آنها را بالا ببرد، فقط به این دلیل.

نیکو علی والش و محمد علی
نیکو علی والش و محمد علی
نیکو علی والش

هم نیکو و هم راشدا اذعان دارند که او را نمی توان با کاری که علی در رینگ انجام داد مقایسه کرد. علی توانایی ورزشی بی سابقه ای داشت. اما هر دوی آنها می دانند که بوکس فقط سکویی است برای علی برای رسیدن به اهداف بزرگترش.

و این دقیقا همان چیزی است که نیکو تلاش می کند تا منعکس کند.

راشد گفت: «او شبیه هیچ کس دیگری نبود. “هیچ کس آن را ندید. او که از کودکی بزرگ شد، دید پدربزرگش چگونه بود. من فکر می کنم بهترین کاری که نیکو می تواند انجام دهد این است که از آن قسمت از محمدعلی تقلید کند. نه چندان محمدعلی در رینگ بوکس، زیرا ما از قبل می دانیم که او نمی تواند آن را تکرار کند. اما کاری که او می تواند انجام دهد این است که الهام بخش مردم باشد و انسان دوست و سفیر صلحی باشد که پدرم بود. من فکر می‌کنم نیکو از نظر فیزیکی پدرم را دیده است که به این الهام‌بخش دست اول شگفت‌انگیز تبدیل شده است و از پدربزرگش خوشش می‌آمد که چگونه به چهره‌های بسیاری از مردم لبخند می‌زند. من فکر می کنم نیکو دوست دارد این کار را برای دیگران انجام دهد.”


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر