وضعیت هواشناسی کشور طی سه روز آینده

[ad_1]

یک کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در سه روز آینده پرداخت.

امین حسین نقشینه، به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی پرداخت و گفت: امروز در غالب مناطق کشور با کاهش دما روبه‌رو خواهیم بود به نحوی که انتظار بارش باران در شمال شرقی کشورمان متحمل است.

وی ادامه داد: در مناطق خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و در دامنه‌های شرقی البرز رگبار خواهیم داشت که وزش باد هم در این مناطق شدید خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: امروز در جنوب تهران، سمنان، اصفهان، یزد و قم  وزش شدید باد را خواهیم داشت که با احتمال خیزش گرد و خاک همراه است.

وی ادامه دارد: برای استان‌های ایلام، خوزستان، بوشهر، جنوب فارس و خلیج فارس هم وزش شدید باد پیش‌بینی می‌کنیم که این مساله می‌تواند با احتمال وزش گرد و غبار همراه باشد.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: فردا در ساعات بعدازظهر در نقاطی از استان هرمزگان، قم و مرکزی با افزایش ابر روبه‌رو هستیم که احتمال رگبار پراکنده و باد شدید و گرد و خاک وجود دارد.

وی ادامه داد: از روز سه شنبه تا آخر هفته در استان‌های شمال غربی کشورمان مانند آذربایجان شرقی و غربی و سواحل غربی دریای خزر تا دامنه‌های جنوبی استان البرز انتظار داریم که با بارش‌های پراکنده روبه‌رو باشیم.

نقشینه خاطرنشان کرد: روز سه شنبه و چهارشنبه نقاطی از سیستان و بلوچستان و عمده ارتفاعات این مناطق با احتمال رشد ابر و رگبار روبه‌رو می‌شوند.

وی ادامه داد: دریای خزر امروز و خلیج فارس امروز و فردا مواج خواهد بود و همچنین در نوار شرقی کشور با وزش باد‌های موسمی روبه‌رو می‌شویم که در منطقه زابل باعث خیزش گرد و خاک می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: تهران امروز به بیشینه دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و فردا به ۳۱ درجه سانتیگراد می‌رسد. کمینه دمای تهران هم امروز به ۱۶ درجه سانتیگراد رسید که نسبت به روز گذشته با کاهش چشمگیر دما همراه بود.

وی در تشریح تغییرات دمایی صورت گرفته در این چند روز پرداخت و تصریح کرد: ساعت شش صبح امروز نسبت به روز گذشته تهران با ۸ درجه، سمنان با ۶ درجه، اهواز، زاهدان و اصفهان با ۵ درجه، تبریز و مشهد با ۴ درجه کاهش دما روبه‌رو شدند.

 

 

برنا /

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>