حدود 33% از کارکنان در صورت سن مبتنی بر تعصب در محل کار: گزارش

حتی به عنوان شرکت ها در حال برداشتن گام برای مقابله با مسائلی مانند تعصب های جنسیتی و حتی هوموفوبیا, ‘سن گرایی” یا تعصب در برابر یک فرد برای سن خود در حال تبدیل شدن به جدید rogue در محل با توجه به بررسی.

حدود 33 درصد از کارکنان در صورت یا باید با آن مواجه سن مبتنی بر تعصب در محل کار خود پس از 17 درصد است که با آن مواجه تعصب خود را به دلیل ظاهر فیزیکی و 15 درصد از دیگران مواجه اند تعصب و بر اساس فرهنگ و مذهب یک نظر سنجی توسط JobBuzz اشاره کرد.

جنسیتی تعصب بود در سوم پایه با 14 درصد ادعا آنها مواجه تعصب به دلیل جنسیت خود را گفت.

JobBuzz یک کارفرما امتیاز و نقد و بررسی پلت فرم توسط TimesJobs, بررسی 1,940 کارکنان برای درک تفاوت های ظریف از تعصب و تنوع در محل کار.

اکثر پاسخ دهندگان در این نظرسنجی مربوط به این بخش (23 درصد) و پس از تولید (20 درصد) بهداشت و درمان (10 درصد) و BPO (8 درصد) بخش بود. از نظر گروه سنی اکثر پاسخ دهندگان متعلق به 25-34 سال است.

این تعجب آور است از آنجا که در حال حاضر ترکیبی از نیروی کار در اکثر شرکت ها شامل متولدین Gen X Gen Y و Millennials بررسی اشاره کرد.

متولدین بودند متولد سال 1944 و 1964 Gen X متولد بین سال 1965 – 1979 و نسل Y یا وای بودند به دنیا بین 1980 و 1994.

این جمعیتی است که رفتن به تغییر شدت بیشتر millennials را به پیوستن به نیروی کار در سال های آینده و اخبار ‘سن گرایی” است نه یک توجه داشته باشید برای هند Inc آن اضافه شده است.

ما در بر داشت که هند Inc مغرضانه در سن بیش از ظاهر فیزیکی و فرهنگ یا مذهب ، جنسیت و نژاد. این مناطق جدید که در آن منابع انسانی مدیران و کارفرمایان باید توجه خود را به” TimesJobs و TechGig سر کسب و کار سانجی Goyal گفت.

حدود 79 درصد از پاسخ دهندگان گفته بودند را تکذیب کرد ارتقاء و به دلیل جنس و 62 درصد اشاره کرد که پس از #Metoo جنبش محل کار تبدیل شده اند بیشتر حساس نسبت به زنان است. در حال حاضر تمرکز باید به مسائل دیگر نیز Goyal اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>