دولت افغانستان برای آزادی 1500 طالبان زندانیان

صادر شده در: Modified:

رئیس جمهور اشرف غنی قرار است به انتشار 1500 نفر از زندانیان طالبان در روزهای آینده به هموار کردن راه برای مذاکرات مستقیم با شورشیان گروه با هدف پایان دادن به 18 سال جنگ در افغانستان با توجه به یک کپی از فرمان دیده می شود خبر داد.

تبلیغات

دو صفحه فرمان امضا شده توسط غنی و خواهد بود بعد از آن توسط دفتر او – گفت که همه زندانیان آزاد شده طالبان را مجبور به ارائه “تضمین کتبی برای بازگشت به میدان جنگ.”

فرمان میسازد جزئیات بیشتر در مورد چگونه زندانیان منتشر خواهد شد در یک روش سیستماتیک از یک فرایند است که در آن می گوید: آغاز خواهد شد در چهار روز.

“روند انتشار 1500 نفر از زندانیان طالبان به اتمام خواهد رسید ظرف مدت 15 روز با 100 زندانیان راه رفتن از زندان های افغانستان هر روز” با توجه به فرمان.

مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان برای پایان دادن به جنگ را به صورت موازی با انتشار این حکم گفت.

اگر مذاکرات پیشرفت دولت گفت: آن را عرضه خواهد کرد و بیشتر از 500 طالبان زندانیان هر دو هفته تا یک مجموع از 5000 طالبان زندانی شده اند آزاد شوند.

این حکم گفت که طالبان باید به چوب به تعهد خود برای کاهش خشونت ها در این دوره و فراتر از آن.

آزادی این زندانیان بخشی از یک اندازه گیری اعتماد به هموار کردن راه برای گشایش مذاکرات مستقیم بین دولت و شورشیان پس از گفتگو با هر دو طرف و ایالات متحده به صورت جداگانه.

این موضوع تبدیل به یکی از بزرگترین چسبیده امتیاز در هر گونه پیشرفت به سوی صلح و پیچیده با جمله بندی متفاوت از اسناد بین ایالات متحده و طالبان و ایالات متحده و دولت افغانستان.

“من اصرار دو طرف به نشستن بلافاصله برای مذاکرات در مورد این موضوع در دوحه, قطر به کار کردن جزئیات” زلمای خلیل زاد ایالات متحده فرستاده ویژه بود که کلید مذاکره کننده در مذاکرات گفت: در یک صدای جیر جیر.

“دولت افغانستان موافقت کرده است به انجام این کار. هنگام اجرا این خواهد بود که یک گام مهم در روند صلح” او گفت:.

فرماندهان تندرو اسلامگرا گروه فرستاده اند وسایل نقلیه آماده برای جمع آوری مبارزان در زندان ارز و گفت: آنها افتخار خواهد کرد مقابله با توزیع بیش از 1000 نیروهای دولتی پرداختند.

معلوم بود که آیا زندانیان منتشر خواهد شد از دیگر زندانیان از بگرام یک بازداشتگاه بعدی به یک پایگاه نظامی ایالات متحده.

(رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>