افغان ها را به خیابان ها به مناسبت شروع هفته جزئی بس

صادر شده در: Modified:

یک هفته جزئی آتش بس به اجرا در سراسر افغانستان در روز شنبه با جايزه شهروندان جشن در خیابان ها برای علامت گذاری یک برنامه به طور بالقوه تاریخی و نقطه عطفی در جنگ حتی به عنوان جدا حملات تهدید به تضعیف روند.

تبلیغات

طالبان آمریکا و نیروهای افغان باید همه توافق کردند که به اصطلاح “کاهش خشونت” که اگر آن را نگه می دارد خواهد بود و تنها دومین آرامش در مبارزه از سال 2001.

“این اولین بار است که صبح که من بدون ترس از کشته شدن توسط یک بمب یا حمله انتحاری. من امیدوارم که آن را در ادامه برای همیشه” کابل راننده تاکسی حبیب الله گفت: در حالی که در سایر نقاط کشور مردم رقصید در خیابان.

با این حال در ولایت بلخ در شمال افغانستان حمله جنگندههای یک ستاد منطقه در نزدیکی استان از مزار شریف, قتل دو سرباز افغان در یک محلی رسمی به خبرگزاری فرانسه گفت.

این حمله پس از نیمه شب هنگامی که بخشی از آتش بس در حال حاضر در لگد. وجود دارد همچنین گزارش جداگانه ای حادثه در مرکز افغانستان ،

ژنرال اسکات میلر که منجر متحده و نیروهای ناتو در افغانستان تاکید کرد که نیروهای غربی را به طور مستمر نظارت بر “کاهش خشونت”.

“هدف در اینجا این است که ما کاهش خشونت در افغانستان که آن را نمی سنبله” میلر به خبرنگاران گفت:, و اضافه کرد که او با اعتماد به نفس از طالبان تعهد کلی به روند.

جزئی بس است انتظار می رود به مجموعه شرایط را برای واشنگتن و افغانستان به امضای یک معامله است که می تواند در نهایت کشیدن نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا پس از بیش از 18 سال و راه اندازی جنگ خسته از افغانستان به آینده نامشخص.

یک هفته موفق را نشان می دهد طالبان می توانید کنترل نیروهای خود را و نشان دادن حسن نیت پیش از امضای هر که هر دو ایالات متحده و طالبان گفته اند که می تواند انجام شود در 29 فوریه در دوحه.

آن را نیز به یک مهلت بسیار مورد نیاز به شهروندان است که از عهده فشار از جنگ خونین است.

سازمان ملل متحد در افغانستان ماموریت گفت: بیش از 10000 نفر کشته یا زخمی در جنگ در سال 2019 به تنهایی.

در قندهار در جنوب در نظر گرفته شده طالبان مرکزی و شرقی استان جلال آباد ده ها تن از افغان ها دیده می شود می تواند رقص attan — سنتی پشتون رقص — در خیابان ها در جشن یک شبه.

کابل ساکنان نیز جشن با برگزاری بداهتا مسابقه دوچرخه سواری در اطراف شهر.

در کابل که برای سال در حال حاضر شده است و یکی از مرگبارترین مکان در کشور برای شهروندان به کسانی که صحبت می کرد به خبرگزاری فرانسه بودند و با احتیاط.

“موقت شکست در جنگ خوب است اما ما می خواهیم یک آتش بس دائمی” گفت: دولت کارگر Fazul رحمان اضافه کرد که او نیز می خواهد مذاکرات صلح بین طالبان و کابل برای شروع “را به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است”.

مغازه دار Emamuddin که مانند بسیاری از افغان ها می رود و با یک نام گفت: افغان ها می خواهند صلح “هر آنچه در آن طول می کشد”.

“یک هفته بدون خشونت خواهد شد در یک گردش چشم,” او گفت:. “آنها باید در پیدا کردن یک راه حل پایدار برای این کشور مشکل است.”

خطرناک حاضر

جزئیات دقیقا چگونه به کاهش خشونت کار می کنند اندک باقی مانده اند.

او گفت: “وجود یک “درک” برای “قابل توجه و در سراسر کشور کاهش خشونت در سراسر افغانستان” در حالی که نیروهای امنیتی افغان باقی خواهد ماند “فعال دفاع وضعیت” در طول هفته.

“طالبان باید با نشان دادن تعهد خود به معنی کاهش خشونت” وزیر دفاع علامت Esper گفت در توییتر.

“باید طالبان را رد مسیر صلح ما همچنان آماده دفاع از خودمان و همکاران افغان,” او اضافه شده است.

در قندهار یکی از شورشیان به خبرگزاری فرانسه گفت او دریافت سفارشات به ایستادگی کردن — اما دیگری گفت: او تنها دستور داده شده است به خودداری از حمله به شهرهای اصلی و بزرگراه ها.

هر گونه آتش بس می آید مملو از خطر و تحلیلگران هشدار می دهند که تلاش برای بنیادی افغانستان خونریزی laced با عوارض و می تواند شکست در هر زمان.

پس از حمله آمریکا در سال 2001 وجود دارد و تنها یکی دیگر از مکث در مبارزه با — تعجب سه روز آتش بس میان طالبان و کابل مارک جشنواره مذهبی عید در سال 2018 است.

افغانها در پاسخ شادی با طالبان نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در آغوش گرفتن های بستنی و نما برای selfies قبلا غیر قابل تصور ،

واشنگتن شده است در مذاکرات با طالبان برای بیش از یک سال به امن یک معامله است که دیدن آن را برداشت حدود نیمی از 12,000-13,000 سربازان در حال حاضر در افغانستان است.

در بازگشت طالبان را به تضمین های امنیتی و یک وعده برای برگزاری مذاکرات صلح با دولت کابل ،

در روز پنج شنبه گروه معاون رهبر Sirajuddin حقانی گذراند فوق العاده op-ed در نیویورک تایمز که در آن او اظهار داشت که شورشیان بودند “کاملا متعهد” ایستاده با توافق.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>