الجزایری ها جمع آوری در پایتخت به مناسبت سالگرد Hirak’ جنبش اعتراضی

الجزایر در این آخر هفته علائم یک سال پس از تولد بی سابقه جنبش اعتراضی شناخته شده به عنوان “Hirak” — یکی که به سرعت مجبور یک بیمار جمهور از قدرت است و در حال حاضر به دنبال حفظ شتاب.

تبلیغات

ضد رژیم معترضان تعیین شده جمعه و شنبه نقطه عطفی حاضر بسیج به “رد صلاحیت این سیستم را در دستور کار خود تجدید و به ذخیره کردن پایه برای یک جمهوری جدید.”

ظهر هزاران نفر از معترضان از جمله زنان و کودکان بودند مسالمت آمیز در مقابل مرکزی اداره پست در الجزیره مجمع نقطه به صورت هفتگی تظاهرات.

پلیس ضد شورش مستقر شدند اما متفرق کردن جمعیت که شعار “ما می آیند به جشن ما آمده اند به رایگان شما” و “ما در حال رفتن به توقف.”

بازرسی نصب شده در جاده ها به شهرستان با توجه به رسانه های اجتماعی پیچیده دسترسی به بزرگداشت برای الجزایری ها در خارج از پایتخت است.

اما این متوقف نمی بشیر 50 از سفر 150 کیلومتر (95 مایل) از Ain Defla “به مناسبت اولین سالگرد Hirak و به تجدید جنبش خواسته است.”

تظاهرات اول فوران در تاریخ 22 فوریه سال گذشته در پاسخ به رئیس جمهور Abdelaziz بوتفلیقه اعلام کرد او در نظر گرفته شده اجرا برای پنجمین دوره — با وجود اینکه ناتوان توسط یک 2013 سکته مغزی.

کمتر از شش هفته بعد او پا پس از از دست دادن حمایت از, پس از فرمانده ارتش در صورت عظیم تظاهرات.

اما با وجود انبوهی — دیپلمات گفت: “میلیون ها نفر” — تبدیل پس از بوتفلیقه سقوط به تقاضا تعمیرات اساسی از کل سیستم نظامی نگهداری سیاسی stranglehold در ماه است که به دنبال.

انتخابات Abdelmadjid Tebboune یک بار نخست وزیر تحت بوتفلیقه به عنوان رئیس جمهور در ماه دسامبر به نظر می رسد به تقویت رژیم دست و بیشتر متوقف جنبش اعتراضی.

اما بسیاری از تحریم های نظرسنجی — حتی رسمی مردم در انتخابات شد و به زیر 40 درصد — و تظاهر کنندگان باقی می ماند متعدد است.

روز پنج شنبه Tebboune پرداخت ادای احترام به جنبش اعتراضی در مصاحبه با رسانه های محلی امیدوار به اجرای “خود خواسته” پس از آن مانع از “سقوط” از کشور است.

اما در بیانیه منتشر شده روز شنبه سازمان از Hirak جنبش به نام “ادامه داد: بسیج” به زور کردن اعضای گارد قدیمی استدلال که آنها نمی تواند نظارت بر روند اصلاحات است.

آنها را محکوم کرد دولت با در نظر گرفتن “اقدامات سرکوبگرانه علیه روزنامه نگاران و فعالان و تظاهرات.

الجزایری ها “می خواهند کشور خود را اداره و مدیریت با شفافیت” توسط “پاسخگو مقامات قضایی مستقل و یک مجلس که نیست مهر و موم لاستیک بدن” آنها نوشت.

چالش ها

دالیا غانم یک محقق در دانشگاه کارنگی خاورمیانه مرکز مستقر در بیروت استدلال چیزهایی که در الجزایر به نظر می رسد به اندازه قبل. “سربازان بازگشته اند به بازداشتگاه غیر نظامیان در قدرت هستند بنابراین دموکراتیک و قانون اساسی نما,” او گفت:.

“Tebboune فقط غیر نظامی از رژیم باقی می ماند که در دست ارتش است.”

اما “ظرفیت رژیم برای انطباق واقعا بدون تغییر و انعطاف پذیری آن را آزمایش می شود در سال های آینده” او ادعا.

آن را به دل سیاسی جزوات از طریق محدود اصلاحات او گفت: اما بحران اقتصادی ناشی از کاهش قیمت های نفت را محدود می کند خود را سخاوتمندانه و از این رو دامنه آن به حفظ صلح اجتماعی.

جنبش اعتراضی در ضمن مقدار زیادی از تجدید نظر در پیش رو آن است که اگر برای حفظ شتاب.

به اندازه راهپیمایی در سراسر کشور در روز جمعه و شنبه خواهد نشان دادن یک کلید آزمون خود به خود رهبر و جوانان تحت تسلط جنبش است.

آن را درک جمهور Tebboune extended دست و خطر بلعیده توسط رژیم ؟

یا آن نیاز به دنده خود را برای یک نهادی بازی با خطر افشای آن خود اختلافات و تناقضات.

سفارش جدید

اما به هر چالش های پیش رو Hirak در حال حاضر مجبور به تغییر در الجزایر سیاسی نظم در یک زمینه که در آن اپوزیسیون واقعی بود همواره مانع دهان و شرکت تصمیم گرفتند بوتفلیقه در طول دو دهه در راس.

و بالاتر از همه در حفظ اکثریت صلح آمیز خط جنبش “موفق به تضمین شده است وجود دارد هیچ رویارویی خونین و یا سرکوب وحشیانه” گفت: مورخ Karima Direche.

این نشانه یک مقایسه با کشورهای دیگر و همچنین الجزایر را تجربه گذشته.

“برای دیدن الجزایری تجمع هر جمعه آخر سال-زنان و مردان بربری… برادران مسلمان و سکولارها — در خیابان فوق العاده است” گفت: غانم.

“دیوار ترس و… نابود شده است این روش جدید به شدت سیاسی نسل که می داند آنچه در آن می خواهد,” او اضافه شده است.

Direche می بیند سال آینده به عنوان اجازه می دهد “سهام-در نظر گرفتن آنچه که الجزایری ها می خواهند جمعی”.

اگر جنبش موفق “الجزایر می تواند تبدیل به یک مطالعه موردی”, Direche امیدوار است با مقدار استراحت در سال آینده است.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>