به عنوان تولید زعفران کشمیری کاهش کشاورزان زمین برای دستگاه گوارش برچسب

در یک صبح سرد فوریه در این جنوب کشمیر شهر زعفران کشاورز Manzoor احمد Bhat, 38 بود تنظیم در 30 کیلومتر رانندگی به شهر سرینگر. او و دو نفر دیگر کشاورزان با او بودند ملاقات با مقامات بخش کشاورزی برای مطبوعات جغرافیایی نشانه (GI) تگ برای کشمیری زعفران.

برخورد با تغییر آب و هوا ارزان تر از ایران واردات فقیر آبیاری و منسوخ کشاورزی و, پس از برداشت و شیوه های تولید کشمیری زعفران کاهش یافته 65 درصد بیش از 22 سال 2018–از 16 متریک تن به 5.6 تن متریک به عنوان در هر پرونده از وزارت کشاورزی کشمیر (نگاه کنید به جدول) دیده IndiaSpend.

Bhat و همکار خود کشاورزان هستند و امیدوار است که یک GI برچسب را نجات دهد کشمیری انواع زعفران به فروش می رسد–در Rs 1-3 لاخ یک کیلو گران ترین ادویه در جهان–از رقابت ناشی از زعفران ايران. تا 48 ٪ ارزان تر از کشمیری انواع زعفران ایرانی دارای 95 درصد سهم از بازار جهانی است.

زعفران با وجود قیمت آن است که در تقاضای بالا برای آن خواص آنتی اکسیدان است. حمل آن برچسب قیمت سنگین نیز به دلیل فرایند تبدیل گل زعفران به موضوع مانند ادویه پر زحمت و کار فشرده: آن طول می کشد حدود 160,000 گل به عملکرد یک کیلوگرم زعفران.

کشمیری زعفران با کیفیت برتر به دلیل غلظت بالاتر از زعفران یک رنگدانه کاروتنوئید است که به زعفران رنگ آن و ارزش دارویی: آن کروسین مطالب 8.72 درصد نسبت به نوع ایرانی را 6.82% یک سند دولت ادعا می کند به آن یک رنگ تیره تر و افزایش ارزش دارویی.

“کشمیری زعفران است که بناست توسط آن تیره زرشکی-بنفش رنگ آن در میان جهان تاریک که نکات قوی و طعم و عطر و رنگ آمیزی اثر” با توجه به این مقاله تحقیقاتی منتشر شده توسط نشریه بین المللی علوم کشاورزی و علوم متفقین (IJFAS).

مشکل کشاورزان اشاره کرد این است که آن سخت است برای مشترک مصرف کنندگان به نقطه تفاوت بین انواع مختلف این نهاد کشمیر را تولید و در یک نقطه ضعف قادر به فرمان قیمت بالاتر آن را سزاوار در یک بازار رقابتی است. درجه بالا کشمیری زعفران نیز آمار جعل و تزویر–مخلوط با ارزان ایران انواع مختلف به فروش می رسد, آن را قطع محلی کشاورزان حاشیه سود این IJFAS کاغذ گفت.

یک GI علامت خواهد بود بهترین راه برای تشخیص آن را بر روی قفسه های فروشگاه کشاورزان گفت. “این آخرین امید برای تولید کنندگان در حال حاضر گفت:” Bhat که صاحب 2.5هکتار مزرعه در Khrew روستا در Pampore. “کشمیری زعفران در حال حاضر به فروش می رسد در 1,000 تومان هر طلا [10 گرم] در برابر نظر 2,500 تومان.”

اقدامات برای ترویج محلی زعفران حیاتی برای اقتصاد جامو و کشمیر. کشاورزی و متفقین فعالیت هستند و شغل اصلی حدود 80 درصد از جمعیت آن و بیش از 16 ، 000 خانواده های درگیر در کشت زعفران. در حال حاضر 2.35% از کشمیری زعفران تولید سالانه صادر می شود به عنوان در سرینگر مبتنی بر معامله گران ما صحبت کرد و به, است و دامنه این به رشد است.

بحران جاری و ارتباطی مستند آمار اقتصاد منطقه ای به عنوان IndiaSpend در گزارش سپتامبر سال 2019.

پر زحمت و کار و کاهش بازده

کشت زعفران مستلزم بسیار کار سخت و صبر-وقتی بنفش برداشت می رسد در پاییز گل کنده و زرشکی قرمز ننگ برداشته شده و خشک شده برای چند روز تا زمانی که آن جمع به اندازه بلند و باریک موضوع. یکی کلاله زعفران وزن آن در حدود 2 میلی گرم و به طور متوسط هر گل دارای سه stigmata.

هر سال کشمیر تولید 17 متریک تن زعفران به طور متوسط هر کشاورزی بخش. کشت زعفران در سه منطقه: پولوما سرینگر و Budgam.

Bhat داستان نشان می دهد این محصول کاهش بیش از دو دهه است. نقطه از یک خانواده است که در حال رشد زعفران برای چهار نسل Bhat شروع به کار در مزرعه اش در سال 1996. 10 سال اول سودآور شد–او در زمینه های همراه داشت 6 کیلوگرم زعفران سالانه است که می تواند به فروش می رسد در حدود 2.5 Rs لاخ در هر کیلوگرم است.

اما در سال 2007 ارزان تر از زعفران ايران آغاز شده جاری شدن سیل در هند بازارهای Bhat گفت. به عنوان قیمت غوطه ور–به عنوان کم به عنوان Rs 1 لاخ به ازای هر کیلوگرم–زعفران کشاورزان در Bhat را کرد Khrew آغاز حرکت از کشت. آنها شروع به ساخت مغازه در مزارع خود و رهن و اجاره آنها.

“در یک دهه حدود 2,400 هکتار از مزارع زعفران در Khrew کاهش به 1500 هکتار” گفت: Bhat. “مردم تغییر به معاملات دیگر مانند رشد سیب و یا ساخت مجتمع های خرید نزدیک به سرینگر-Jammu ملی بزرگراه.”

در گذشته 24 سال های زراعتی زمین اختصاص داده شده به زعفران کاهش یافته 65% در کشمیر به عنوان در هر کشاورزی بخش سوابق دیده IndiaSpend.

زعفران ایرانی بازار مرداب

هند چهارمین وارد کننده زعفران ایران: در سال 2018 آن وارد زعفران به ارزش $18.30 میلیون دلار از, ایران, با توجه به توسعه تجارت و شورای هند است.

ایران در حال حاضر بزرگترین تولید کننده زعفران در جهان گفت: ما به عنوان قبل از آن کشت بیش از 300 تن در هر سال در 30000 هکتار از زمین. در کشمیر است که رتبه دوم در عرضه زعفران کشت محدود است به حدود یک هشتم آن منطقه–3,715 هکتار است.

Pampore این شهرستان در پولوما منطقه با اطراف از 3200 هکتار زمین تحت کشت زعفران تولید بیشتر در دره, با توجه به کشاورزی بخش. سرینگر و Budgam کشت زعفران در 165 و 300 هکتار بود; Kishtwar تنها منطقه در بخش جامو به رشد ادویه در 50 هکتار از زمین.

قیمت زعفران کشمیری به 48 درصد کاهش یافت و پس از سال 2007 ایران واردات رشد قابل ملاحظه ای در تمام J&K زعفران تولید کنندگان در توسعه تعاونی انجمن بازاریابی. یک گرم زعفران کشمیری از ذهن تومان 120 در سال 2020 برابر 250 تومان در سال 2007 گفت: Abdul Majeed ونی یک زعفران رشد و رئيس جمهور از انجمن.

ونی ذکر Kanibal یک روستا در Pampore یک بار شناخته شده برای کشت زعفران به عنوان یک مثال از اینکه چگونه سخت تجارت ضربه شده است. “این روستا تا به حال 250 هکتار زعفران زمین اما زمانی که کاهش عملکرد کشاورزان مطرح سازه های روی زمین در نزدیکی بزرگراه ملی,” او گفت:.

ونی گفته است که نزدیک به 60 درصد از زعفران ایران حمل می شود به طور غیر قانونی از طریق دبی. “نمایندگی مجاز و فروش در هند, فروش زعفران ایرانی در Rs 1 لاخ به ازای هر کیلوگرم و ما مجبور به فروش در همان نرخ هر چند کشمیری زعفران سزاوار به فروش می رسد در دو برابر قیمت” او گفت:.

زعفران ایرانی است که اغلب rebranded به عنوان زعفران کشمیر و فروش در بازارهای محلی گفته مقامات. “این بر شهرت زعفران کشمیری است که بالاتر از عطر و طعم و رنگ اثر از ایران انواع” الطاف Aijaz Andrabi مدیر کشمیر وزارت کشاورزی گفت: IndiaSpend.

کاهش عملکرد زعفران با وجود ماموریت

سالانه تولید در سال 1996 بود 15.95 متریک تن و بیشتر و یا کمتر باقی مانده راکد در 15.133 متریک تن در سال 2019 به عنوان به خوبی به عنوان در بخش کشاورزی. عملکرد به طور متوسط در طول این 24 سال است عبور 5 کیلوگرم در هکتار و در زمان کاهش یافته است به 0.095 کیلوگرم در هر هکتار است.

در سال 2007 J&K دولت معرفی زعفران قانون از سال 2007 ممنوع است که تبدیل مزارع زعفران به تجاری توطئه و وضع مجازات از 10 ، 000 تومان و یک سال زندان متخلفان. سال ثبت 7.70 متریک تن تولید سالانه در 3,280 هکتار با متوسط عملکرد 2.34 کیلوگرم در هر هکتار است.

پس از کشت زمین باقی مانده است پایدار در 3,715 هکتار است. تولید سالانه عبور به دو رقم تا سال 2014 زمانی که سیل کشمیر و غرق نزدیک به نه متریک تن زعفران به ارزش 121 تومان کرور.

منبع: گروه کشاورزی کشمیر

Rs 400-کرور ملی زعفران ماموریت راه اندازی شد و در سال 2010 به وصله پینه کردن بخش اما آن کمک کرده است نه افزایش عملکرد به دلیل آن می تواند تحقق اهداف خود را–بهبود بهره وری بهتر آبیاری و به روز کشاورزی و پس از برداشت محصول شیوه های, در میان دیگران.

زعفران ماموریت در ابتدا اجرا برای پنج سال اما وظایف حیاتی بودند هرگز به پایان رسید. کمبود بودجه و incompletion از اجزای مختلف هزینه آن دو مهلت–2014 و ژانویه 2019-پس این ماموریت تمدید شد به مارس سال 2020 است. دولت تا کنون منتشر تومان 266 کرور تحت ماموریت که 247 تومان کرور روپیه (93%) بوده است, استفاده, کشاورزی, بخش سوابق دیده IndiaSpend نشان می دهد.

اولیه دو سال از ماموریت دیدم هیچ بهبودی در زعفران تولید داده ها نشان می دهد اما این افزایش در سال 2012 و 2013 کاهش یافته است و در سال 2014 با توجه به سیل.

اثرات تغییر آب و هوا

شرایط آب و هوایی شدید به خصوص در طولانی مدت فصل خشک و بی باران و بارش برف شروع شد و تاثیر این محصول در سال 2017 و 2018 زمانی که تولید کاهش یافته است به 5.2 و 5.653 متریک تن بود. در سال 2019 که کشمیر دریافت به موقع بارش عملکرد افزایش یافته و به 15.133 متریک تن با 4.07 کیلوگرم در هر هکتار متوسط عملکرد در 3,715 هکتار از زمین است.

آخرین محصول شده اند بزرگتر اگر برف در نوامبر سال 2019 به حال آسیب دیده, محصول, وزارت جهاد کشاورزی ادعا کرد.

کشاورزان ما به صحبت کرد ابراز امیدواری کرد که زعفران ماموریت خواهد وعده های خود ارائه. “تا 128 با مته سوراخ چاه ساخته شده اند ممکن است توسط دولت و ما مشتاقانه در انتظار برای آنها را به عملکرد” گفت: کشاورز Nazir Ahmad.

انتظار برای دستگاه گوارش برچسب

در سپتامبر سال 2019 کشمیر را زعفران کشاورزان ملاقات با مقامات از نشانه های جغرافیایی رجیستری در دهلی نو دیدار تسهیل کشمیر وزارت کشاورزی. معاون ثبت Chinnaraja G Naidu به دنبال جزئیات این روش و تولید و سطح زیر کشت و دلایل GI برچسب زدن.

“ادویه پارک آینده در Dussu در Pampore به نام تجاری و ترویج زعفران کشمیری است راه حلی برای مشکلات کل صنعت به عنوان e-marketing ابتکار” گفت: Andrabi. “این [گوارش] بارکد در زعفران نمایش داده خواهد شد ردیابی از ما زعفران-که این رشد چقدر بوده است او عملکرد و مهمتر از استانداردهای خود را تولید کند.”

طارق احمد زعفران کشاورز از Nagam در Budgam داده بود تا کشت زعفران دو سال پیش هنگامی که عملکرد خود را در یک هکتار طرح کاهش یافت و به کمتر از چند گرم است. اما او استقبال GI ابتکار: “این قطعا کمک به قرار دادن یک مطلوب هزینه کشاورزان کار سخت است.”

کشمیر اتاق صنایع و بازرگانی (KCCI) یک انجمن از چندین کسب و کار بدن است که به نفع بهبود زیرساخت برای صنعت زعفران و آوردن آن را در تاریخ همتراز با امکانات در کشورهای رقیب مانند ایران و اسپانیا.

“باید وجود داشته باشد یک مکانیزم در محل های تجاری از این ادویه” KCCI رئیس جمهور شیخ عاشق احمد گفت IndiaSpend. “کل فرایند زعفران برداشت و بسته بندی انجام می شود در یک شیوه سنتی در اینجا در کشمیر. بیشتر دستگاه گوارش می تواند یک بازی تعویض در صنعت زعفران به عنوان تقاضا برای این محصول پول نقد افزایش می یابد و با گذشت هر روز.”

نیاز به شیوه های مدرن

زعفران کشاورزی باقی مانده ریشه در شیوه های سنتی و مدرن برای بهبود عملکرد گفت: Bashir Ahmad Illahi رئیس ایستگاه تحقیقات زعفران در شعر-من-کشمیر دانشگاه علوم کشاورزی در Shuhama منطقه سرینگر منطقه.

“در کشمیر تولید کنندگان ایجاد 225,000 بنه در هر هکتار در حالی که علم نشان می دهد باید آن را 500,000,” او گفت:. “سپس بعد از برداشت مدیریت به خصوص آفتاب-خشک کردن گل زعفران نیاز به تغییر. در خارج از کشور, آنها این کار را با خلاء خشک کن.”

(Firdous حسن است سرینگر-بر اساس روزنامه نگار و فیلمساز.)

ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>