بانک ها در صورت عملیاتی موانع در اجرای 90 روز وام توقف

90 روز توقف در تمام مدت وام داده شده به مشتریان است برای کمک به بانک ها و همچنین به عنوان وام گیرندگان اما اولیه بازخورد از صنعت است که مستندات فرایند ممکن است مستلزم برخی از مشکلات.

بانکداران پیش بینی چالش های عملیاتی با توجه به برقراری ارتباط بانک مرکزی هند (RBI) و تقدیر به مشتریان مستند رضایت خود را به گزینه ورزش و مدارک لازم می آید که همراه با آن است.

در این زمینه در سراسر کشور مستند و بانک های عامل در سر استخوان زیرساخت بانکداران می گویند برخی از فرآیندهای اساسی می تواند دشوار است برای پیاده سازی در زمان سناریو. برای مثال بسیاری از شاخه های کار با اسکلتی منابع انسانی برای انجام درست کار اساسی در این مستند دوره است. “Footfalls در این شاخه باید به طور قابل توجهی کاهش می یابد می گوید:” Padmaja Chunduru, MD & CEO, هندی, بانک. مگر اینکه مشتریان رویکرد شاخه های خود را که در یک مستند مانند سناریو می تواند مشکل بانک ها خیره ماموت وظیفه رسیدن به آنها را.

به ترکیب این مسئله بانک ها می گویند تماس خود را-مراکز نیز کار بسیار نازک ظرفیت. “رسیدن به مشتریان از طریق تماس با مراکز ممکن است زمان بسیار طولانی می گوید:” خرده فروشی سر از بانک های خصوصی است. بانکداران می گویند که به کارکنان قدرت در مراکز تماس می تواند به عنوان نازک به عنوان تنها 10 – 30 درصد از ظرفیت مطلوب. بیشتر بانک ها می گویند که آنها خواهد شد ارسال SMS و ایمیل به مشتریان خود را. “موفقیت از توقف بستگی دارد که چگونه بسیاری از مشتریان واکنش نشان می دهند به ما پیام ها و ایمیل” گفت: یکی دیگر از بانک. همچنین بر خلاف در سال 2016 (در طول demonetisation) این بار بانک ها باید به صورت دیجیتالی سند رضایت مشتریان و ذخیره آن.

به عنوان تیم های در به عقب پایان عملیات بیشتر با این نسخهها کار از خانه بانکداران می گویند وجود دارد می تواند برخی از تاخیر در تکمیل مدارک لازم برای توقف. اما در اینجا بحث. RBI داده است قدرت را به بانک ها به تصمیم می گیرید که به مشتریان داده می شود باید تقدیر برای پرداخت اقساط. کارشناسان می گویند این به خودی خود ممکن است منجر به تمایز بین مشتریان به خصوص در کنار خرده فروشی. “اگر بانک ها به یک تماس در این راه گریز و چه کسی باید آن را می تواند پیامدهای متفاوتی در تاریخ بعد گفت: اجرایی ارشد یک بانک خصوصی عنوان بخش خرده فروشی. برای کاهش هر گونه تمايز مشتریان آن پیش بینی شده است که بخش دولتی به بانک ها می تواند به یک پتو توقف به تمام مشتریان در حالی که کسانی که در فضای خصوصی هنوز تعمق در نحوه اجرای توقف.

Rajinsh کومار رئیس بانک دولتی هند (SBI) روشن است که مهلت خواهد شد به صورت خودکار تمدید به تمام مشتریان. یکی دیگر از مدیر عامل یک بخش عمومی بانک گفت: بسیاری از بانک دولتی را به دنبال خواهد داشت SBI تصمیم. اما مشابه روشن است که انتظار از اکثر بانک های خصوصی. “ما هنوز هم با توجه به چگونه برای رفتن در مورد با اجرای این توقف گفت:” یک خرده فروشی بانکی از بانک های خصوصی است.

با احترام بخش عمومی بانک مشتریان بیش از حد با وجود یک پتو فرمت وجود دارد می تواند بسیاری از که ممکن است بخواهید یک توقف.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>