برلین, جشنواره نمایش, نادر, چاپ کینگ ویدور کلاسیک در گذشته نگر کناری

کارگردان آمریکایی-تولید-فیلمنامه کینگ ویدور (1894-1982) که طولانی و قابل توجه حرفه ای پلسک تاریخ فیلمسازی هالیوود است که این موضوع از 35 فیلم به صورت گذشته نگر در برلیناله سرپرستی توسط Rainer Rother, هنری, مدیر دویچه Kinematek و گذشته نگر برنامه. فیلم های انتخاب شده از پنج دهه خواهد شد به نمایش در بهترین extant نسخه. Rother, یادداشت “ما قادر به ارائه بسیار خوب 35mm چاپ از بسیاری از فیلم; با توجه به تحولات در صنعت است که به احتمال زیاد نخواهد بود ممکن است بیش از حد اغلب دیگر.” نمایش فیلم برگزار خواهد شد در CinemaxX 8 و در Zeughauskino است که بخشی از Deutsches Historisches Museum. انتخاب silent آثار خواهد شد از ویژگی های زندگی همراهی پیانو.

پس از چند مروری مرکزی در فیلم از زمان خاص دوره و یا ژانرهای یا روشن کردن تاریخچه از زیبایی و ویژگی های نوآوری, Rother احساس آن زمان خوبی برای اختصاص گذشته نگر به یک مدیر دوباره. چرا ویدور? “کینگ ویدور بخشی از ‘generation فیلم,’ معنی که نسل متولد شد و تقریبا در همان زمان به عنوان آنچه Ricciotto Canudo به نام “هنر هفتم” و بالغ در کنار آن,” او می گوید. “این نسل چگونه تعیین می شود, سینما, طراحی و توسعه در سراسر چندین کلید تحولات — آنها ساخته شده انتقال از یکی کوتاه-و-دو-reelers به فیلم های و تسلط چالش های صدا و رنگ.”

با پروژه های شخصی مانند “The Big Parade” و “جمعیت” و استودیو تکالیف مانند “Northwest Passage,” “دوئل در آفتاب” و “روبی جنتری” در میان دیگران ویدور است که قطعا یک مدیر ارزش (دوباره)کشف. بخشی از آن به دلیل تنوع کار خود را. او به کاوش و بسیار ژانرهای مختلف — های وسترن melodramas دوره, فیلم های کمدی, حتی یک کتاب مقدس حماسه. Rother, یادداشت “راه ویدور کارگردانی بود که مارتین اسکورسیزی می گوید, به طور قابل توجهی پویا; او در زمان احساساتی از شخصیت های خود را به محدودیت از آنچه به نظر می رسید ممکن است در تلفن های موبایل. همه ساخته شده است که او فوق العاده پربار و برای ما امروز یک بازی جذاب کارگردان است.”

محبوب ترین ها در انواع

Rother همچنین اشاره می کند که چگونه ویدور تقویت آگاهی ما از تنوع قومی و فرهنگی آمریکایی است. “فیلم ‘خیابانی’ لنگر انداخته است با زمینه های متنوع از ساکنان ساختمان و ‘آمریکایی رمان” داستان یک چک مهاجر ساخت آن را در امریکا و بدون یک اشاره از کلیشه,” او می گوید. “ویدور اول صدا فیلم ‘Hallelujah,’ نیز اولین استودیو فیلم به شات با همه بازیگران سیاه و سفید. و در ‘جنگ, هاردکور, عروس,’ او به طور خاص آدرس موضوع نژادپرستی در جهت ژاپنی-آمریکایی است.”

برخی از عناوین بسیار نادر هستند و نیاز ماه به منبع مناسب چاپ. “‘جنگ, هاردکور, عروس,’ ‘بنابراین قرمز گل رز’ و ‘قهرمان’ در میان آنها است. حتی برخی از اواخر studio productions در رنگارنگ برای پیدا کردن آسان نیست,” او می گوید. “در چند مورد ما قادر به پیدا کردن یک شریک به صورت دیجیتال بازسازی یک فیلم است.” کتابخانه کنگره است که بازگرداندن ویدور اول غربی, “آسمان, خلبان” و در “تسبیح” در همکاری با مارتین اسکورسیزی فیلم پایه و اساس است. پس از نمایش در برلین گذشته نگر سفر خواهد کرد به بایگانی در مونیخ, نورنبرگ, زوریخ و نیویورک.

در علاوه بر این به خصوص راه اندازی دو زبانه انتشار “کینگ ویدور” در گذشته نگر خواهد بود همراه با یک میزبان از ویژه کناری حوادث. نویسندگان و ویراستاران کتاب لیزا Gotto, برت Rebhandl, Françoise Zamour و کارین Herbst-Messlinger خواهد شد بحث در مورد ویدور کار در طول یک پنل. علاوه بر این ویدور متخصص کاترین برگ را معرفی دو مقاله از فیلم ویدور: “حقیقت و توهم: مقدمه ای بر متافیزیک” (1964) که در آن ویدور بررسی رابطه بین ذهن و ماده و مستند “استعاره: کینگ ویدور در دیدار با اندرو شرکت wyeth” (1980) که در آن مدیر درگیر در گفت و گو با نقاش آمریکایی.

 

 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>