بوئینگ پست اول سالانه از دست دادن در دو دهه گذشته به عنوان 737 MAX هزینه های صعود به $28b


بوئینگ چرخش به اول آن سالانه از دست دادن و از سال 1997 به عنوان 737 MAX هزینه های دو برابر و به حدود USUS19 میلیارد دلار ($US28 میلیارد دلار) و هواپیما تولید کننده نشان داد آن را دوباره قطع تولید آن بزرگتر 787 Dreamliner هواپیما در حال حاضر منبع اصلی آن پول نقد است.

The 737 MAX has been grounded worldwide since March.

737 MAX مبتنی شده در سراسر جهان از مارس.اعتبار:AP

بوئینگ در تلاش برای بازگرداندن اعتماد عمومی و بازیابی از بزرگترین بحران در شرکت سابقه است متوقف تولید از یک بار سریع-فروش 737 MAX که مبتنی بود در ماه مارس پس از دو تصادفات مرگبار. این شرکت در حال غوطه ور در جبران مذاکرات با شرکت هواپیمایی مشتریان و برخورد با پرونده های حقوقی از خانواده های قربانیان و یک فرد ،

بوئینگ سهام بودند 1.2 درصد بالاتر به عنوان برخی از تحلیلگران انتظار داشتند حتی بزرگتر اتهام 737 MAX هزینه های. سهام دهکدهای از دست داده و حدود یک چهارم از ارزش خود را از اوایل ماه مارس 2019.

تحویل صدها جت منجمد باقی می ماند در حالی که بوئینگ به روز رسانی پرواز کنترل سیستم و نرم افزار به آدرس مسائل درگیر در هر دو سقوط کرد.

تبلیغات

رئیس جمهور و مدیر عامل دیوید کالهون گفت: او معتقد است که بوئینگ می تواند به نفع خود تصویب قانونی برای هواپیما برای پرواز دوباره در اواسط سال. بوئینگ تا به حال در ابتدا هدف 737 MAX تصویب در 2019. که بیش از حد خوش بینانه, جدول زمانی همراه با انتقاد است که شرکت فرهنگ ارزش سود بیش از ایمنی و کمک به مدیر عامل سابق دنیس Muilenburg خروج.

New Boeing chief David Calhoun.

جدید بوئینگ رئیس David Calhoun. اعتبار:AP

Calhoun که خدمت در بوئینگ هیئت مدیره برای مدت 10 سال رد پیشنهادات است که او یک “خودی” ill-مناسب برای معرفی تغییر رادیکال و متعهد به پیاده کردن این فرهنگ است.

“من فکر می کنم من به تماشای همان فیلم شما بود,” او گفت.

هزینه های مربوط به 737 MAX پایه دلار رسیده US14.6 میلیارد دلار در سال 2019 و planemaker هشدار داد دلار دیگر US4 میلیارد دلار هزینه در سال 2020 با توجه به هزینه به آرامی دوباره شروع تولید. بوئینگ تا به حال تخمین زده $US9.2 میلیارد دلار برچسب قیمت برای حداکثر خرید اینترنتی در سه ماهه سوم.

این مقدار را شامل نمی شود پتانسیل شهرک یا خسارت از بیش از 100 پرونده های حقوقی شرکت چهره از خانواده های قربانیان در تصادفات که با هم کشته 346 نفر است. بوئینگ همچنین هدف از تحقیقات جنایی را به مسائل مربوط به 737 MAX.

آن نیز باقی مانده است دیده شود که آیا مسافران خواهد بود مایل به پرواز در 737 MAX یک بار تنظیم کننده تایید بوئینگ رفع.

“من می توانم آن را در بازار و یا کالاهای آن و یا آویزان کردن پرچم بر روی آن و یا تغییر نام آن است. که نمی خواهد متقاعد کردن کسی. اما زمانی که آنها آن را عامل و آنها آن را ببینید پرواز و آنها را به خلبانان در, من فکر می کنم که ما میخوایم باشه” Calhoun گفت.

بوئینگ هسته عامل از دست دادن $بود US2.53 میلیارد دلار یا $US2.33 هر سهم در مقایسه با سود $US3.87 میلیارد دلار یا $US5.48 هر سهم سال قبل.

تحلیلگران به طور متوسط انتظار می رود بوئینگ به پست سود هر سهم $US1.47 در سه ماهه هر چند چند پیش بینی کرده بود از دست دادن در میان طیف گسترده ای از پیش بینی با توجه به عدم قطعیت بیش از هزینه 737 MAX بحران است.

این شرکت همچنین رزرو بیشتر هزینه های نظامی خود را تانکر و برنامه های فضایی.

جت و نقدی

اضافه کردن به بوئینگ درد تقاضا برای آن بزرگتر و بیشتر سود جت 787 Dreamliner – دارای مشکلاتی روبرو در ایالات متحده-چین تجارت جنگ است.

بوئینگ در حال حاضر اعلام کرد در ماه اکتبر برنامه ای برای کاهش میزان تولید خود 787 Dreamliner به 12 هر ماه در اواخر سال 2020 از 14 و در حال حاضر انتظار کاهش نرخ به 10 در هر ماه در اوایل سال 2021 صدمه زدن به جریان نقدی در زمانی که بدهی های خود را نصب شده است.

بوئینگ منفی گزارش شده رایگان جریان وجوه نقد از $US2.67 میلیارد دلار برای سه ماهه چهارم منتهی به دسامبر. 31 در مقایسه با مثبت رایگان جریان وجوه نقد از $US2.45 میلیارد سال قبل.

جریان نقدی بهبود است و انتظار نمی رود برای شروع تا 2021 رئیس امور مالی گرگ اسمیت گفت: در تماس است.

حداکثر هزینه شامل $US8.3 میلیارد دلار برای جبران هواپیمایی مشتریان که در حال لغو پروازها و پوسته پوسته شدن برنامه های رشد در آمار به سود خود را حداکثر جت مبتنی باقی می ماند.

ما شرکت های هواپیمایی در نظر گرفته شده اند حداکثر کردن برنامه های خود را تا اوایل ماه ژوئن و گفته اند که آنها نیاز به حداقل 30 روز پس از تصویب قانونی برای آماده سازی خود هواپيما و آموزش خلبانان. بوئینگ است توصیه هر دو شبیه ساز و کامپیوتر مبتنی بر آموزش است.

کالهون گفت: آن را در حدود 18 ماه به کار را از طریق آن 737 MAX موجودی پس از تحویل رزومه.

جنرال الکتریک شرکت قصد دارد به بریده بریده 737 MAX موتور تحویل به بوئینگ تقریبا در نیمی از این سال است.

در یک مهلت از بحران بیش از حداکثر بوئینگ با موفقیت برگزار اولین پرواز از یک بزرگتر جت 777X در روز شنبه.

اما Calhoun فرستاده است هوافضا غول بازگشت به تخته رسم در طرح جدید اواسط بازار هواپیما به طور موثر قفسه بندی در شکل کنونی خود قصد دارد به ارزش $US15 میلیارد-$US20 میلیارد دلار است.

او گفته تحلیلگران این تصمیم بود نه در مورد او “نه مایل به انجام جدید هواپیما. ما به شما یکی است.”

“اما راستش در حال حاضر آن را همه چیز در مورد حداکثر.”

ایسنا

بیشترین بازدید فیلم ها در کسب و کار

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>