بورکینافاسو نیروهای امنیتی ‘کشتن ده ها تن از شهروندان غیر مسلح’ می گوید HRW

صادر شده در: Modified:

بورکینافاسو را به نیروهای امنیتی گفته اعدام 31 غیر مسلح بازداشت شدگان در شهر شمالی Djibo دیده بان حقوق بشر روز دوشنبه گفت: خواستار تحقیقات فوری.

تبلیغات

مردان همه از Fulani, قومی, گروه, گفته می شود کشته شدن تنها چند ساعت پس از بازداشت در 9 آوریل طی یک دولت در مبارزه با تروریسم عمل نیویورک-بر اساس حقوق گروه گفت.

این حادثه در محل Djibo حدود 200 کیلومتر (120 مایل) شمال پایتخت اوآگادوگو.

آن را ساخته شده از “وحشیانه مسخره از یک عملیات عملیات که ممکن است به مقدار یک جنایت جنگی است و می تواند سوخت بیشتر جنایات” گفت: Corinne Dufka این HRW مدیر برای منطقه ساحل.

HRW مصاحبه 17 نفر بیش قتل از جمله 12 شاهد دستگیری و بعد از دفن قربانیان در بیانیه ای گفت:.

مردم محلی این باورند که Fulani شده اند به دلیل های اخیر حضور برخی از اسلامگرایان مسلح در اطراف Djibo.

آنها گفتند: نمرات نیروی امنیتی پرسنل درگیر شدند در این عملیات به طول انجامید که در چند ساعت دیده بان حقوق بشر گفت.

قربانیان دور گرفته شد در یک کاروان حدود 10 وسایل نقلیه نظامی از جمله وانت و کامیون و یک زره پوش اتومبیل و موتور سیکلت آن را گفت.

پس از شنیدن صدای تیراندازی مردم محلی پیدا شدن اجساد 31 مردان گذشته در بازداشت نیروهای امنیتی گفت: HRW. چند تا به حال چشم خود را و یا دست محدود شده است.

هیچ یک از شاهدان دیدم هر یک از بازداشت مردان با اسلحه گرم.

بورکینافاسو یکی از فقیرترین کشورهای جهان است تا به مبارزه با یک جهادی شورش پس از 2015. این درگیری باعث حملات در Fulani دامداران که جوامع دیگر را متهم به حمایت از شبه نظامیان.

دیده بان حقوق بشر گفت آن را فرستاده بود یافته های آن به Burkinabe دولت اما خود بیانیه ای را شامل نمی شود هر گونه پاسخ از مقامات.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>