فرسودگی شغلی نه فقط در کارکنان سر آن را در شرایط خود را

سلامت جامعه به شدت به مراقبت های بهداشتی حرفه ای اما حرفه ای دارای یک مشکل: فرسودگی شغلی. بیش از نیمی از پزشکان و یک سوم از پرستاران آن را احساس کنید و عواقب وخیم. هنگامی که ارائه دهندگان رایت کردن بیماران به احتمال زیاد کمتر به کیفیت مراقبت و بیشتر احتمال دارد به مرگ است.

در طول یک بیماری همه گیر خطرات ناشی از فرسودگی شغلی تبدیل شدن به حتی بیشتر حاد: متخصصان پزشکی هستند braving بالا بیماری قرار گرفتن در معرض ساعت های طولانی و نامناسب منابع است.

قلب فرسودگی شغلی خستگی عاطفی — احساس تخلیه و تخلیه توسط کار شما است که شما هیچ چیز را به من بدهید. در آمریکا بیش از نیمی از کارکنان احساس سوخته حداقل برخی از زمان. این کار نه تنها صدمه دیده ما بهره وری آن می تواند آسیب روانی و سلامت جسمی بیش از حد. وجود شواهد ارتباط فرسودگی شغلی به تضعیف سیستم ایمنی بدن و حتی بیماری های قلبی عروقی. این هیچ جای تعجب است که فرسودگی شغلی اعلام شده است شغلی سندرم توسط سازمان جهانی بهداشت.

به عنوان سازمانی روانشناس من صرف بخشی از زندگی حرفه ای من مطالعه فرسودگی شغلی در مدارس, آتش, ادارات, دولت ها و بیمارستان ها. مورد علاقه من مدل تقاضا-کنترل-پشتیبانی از. ایده اساسی این است که اگر شما می خواهید برای جلوگیری و یا درمان خستگی عاطفی شما باید سه گزینه: کاهش مطالبات یک کار ارائه پشتیبانی برای مقابله با آنها و یا افزایش کنترل بر آنها است.

کاهش خواسته های کار: این یک تغییر ساختاری آن را در مورد کاهش بار بر روی فرد انجام این کار است. در مراقبت های بهداشتی اغلب آن را شروع می شود با کاهش دیجیتال خواسته است. اگر شما می خواهید به شنیدن یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی نفرین سعی کنید درخواست از آنها برای برآورد که چگونه بسیاری از ساعت آنها زباله از یک سال از طریق کلیک کردن پرونده سلامت الکترونیک. در کلینیک کلیولند برای مثال آنها راه اندازی یک نیروی کار برای ساده سازی روند. آنها همچنین معرفی برخی از راه حل های دیجیتال برای بلند کردن بار از تلفن داروخانه ها برای پر کردن مجدد و شرکت های بیمه برای آزمون: در حال حاضر آنها باید با خودکار پر کردن مجدد و قبل از مجوز.

افزایش پشتیبانی: اینجا جایی است که تغییرات فرهنگی در می آید. یکی از بزرگترین موانع برای حمایت از این است که مردم اغلب از ترس به درخواست کمک از آسیب پذیر بودن و یک بار به دیگران است. آنها می خواهند به نگاه صالح و متکی به خود. مطمئن شوید که مردم به حمایت آنها نیاز آن کمک می کند تا به آنها یادآوری می کنند که برای درخواست کمک است که نشانه ای از قدرت و نه یک منبع از ضعف است. در بیمارستان و همکاران من و من پیدا کرده اند که ایجاد یک پرستار معلم نقش یک حرفه ای است که کار برای کمک به پرستاران — تسهیل کمک به دنبال.

افزایش کنترل: این مورد به مردم آزادی و مهارت های آنها نیاز به رسیدگی خواسته های خود را. اغلب آن را شروع می شود با تغییر روحی و روانی: هنگامی که ما احساس ضعف آن می تواند کمک به درخواست برخی از شواهد مبتنی بر تکنیک های برای تنظیم احساسات. دو تا از موثر ترین استراتژی برای به دست آوردن کنترل بر احساسات ما در حال ارزیابی و حواس پرتی. یک معلم احساس ترسیده بودند با چالش های ارائه کلاس های آنلاین ممکن است بپرسید از آن به عنوان یک فرصت برای ایجاد مهارت های جدید.

ذهن و احساسات خود: یکی دیگر از راه برای کنترل است به نام احساسات ما است. هنگامی که شما نام خود را خستگی می شود آن را آسان تر برای دیدن است که آن را یک مشکل نیست در سر خود را; این مشکل در شرایط خود را. شما می توانید شروع به دقت اشاره کردن که در آن شرایط افزایش می یابد و می افتد و شروع به انجام کاری درباره آن.

هر کسی می تواند سوختن در هر کار. اما به خصوص در یک بیماری همه گیر ما نیاز به مطمئن شوید که ما برای مراقبت از مراقبان.


© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>