در سال های بعد او عینک کلاه برای تمام فصول, که آیا آن را سرد و تلخ از یک کانبرا زمستان و یا گرمای گرمسیری از دیلی: یک کلاه بررسی پشم ونخ راه راه.

جیمز دان که در تاریخ 31 ژانویه در سن 92 بود و به طور مشابه, ارام توسط حملات گرم و رسمی یخ که به عنوان یک جدا شده رسمی او ایستاده بود تا در برابر استرالیا در سیاست خارجی ایجاد بیش از آن حمایت از اندونزی تهاجم و الحاق تیمور شرقی.

در طول 16 سال از سال 1970 به عنوان مدیر امور خارجه در تحقیقات قوه مقننه سرویس فدرال پارلمانی کتابخانه دونن بود و کلام در آوردن مخمصه تیمور تحت اشغال اندونزی به توجه جهان است.

Former Australian Consul in East Timor James Dunn arrives back in Australia on the first flight out of Dili in 1999.

سابق استرالیا کنسول در شرق تیمور جیمز دونن می رسد پشت در استرالیا در اولین پرواز از دیلی در سال 1999.اعتبار:SMH

متولد در Bundaberg در یک خانواده شش فرزند دونن انساندوستانه چشم انداز شکل گرفت که خدمات ملی در ارتش استرالیا ارائه شده است که بسیاری از کشورهای مشترک المنافع بریتانیا اشغال نیروی در ژاپن است.

تبلیغات

استرالیا قرار گرفتند جنوب غربی پایان هونشو منطقه از جمله هیروشیما و دان بود و بعد از آن به توصیف شاهد “و کودکان و صدها نفر از آنها در حال مرگ از اتمی تابش”.

دان سرباز بود که گیر کرده به اسلحه خود را. استرالیا فرمان لایک برای ارسال نیروهای نظامی به توکیو به صورت دوره ای خود را به نوبه خود نصب گارد در کاخ سلطنتی تا حدودی به یاد ژنرال داگلاس مک آرتور اشغال نمی شد کاملا آمریکایی نشان می دهد.

یک شب دونن ایستاده بود و نگهبانی در یک کاخ دروازه که یک ماشین از نزدیک و tooted به اجازه. راننده قادر به شب رمز عبور. دونن اشاره خود تفنگ سرنیزه ثابت و دستور داد او را به خارج. آن تاج شاهزاده Akihito آینده امپراتور.

در civvies دان به دست آورده افتخاری در رشته علوم سیاسی و روسی در دانشگاه ملبورن. سپس به دنبال سال ها در وزارت دفاع به عنوان یک تحلیلگر اطلاعاتی متمرکز در اندونزی که زبان و تاریخ او مورد مطالعه در دانشگاه ملی استرالیا.

در سال 1962 او منتقل شده به خدمات دیپلماتیک برای تبدیل شدن به کنسول در دیلی پایتخت چه بود سپس پرتغالی تیمور. تقریبا سه سال را صرف او وجود دارد به او یک عمر همدلی و تعامل با خود مردم است.

ارسال مطلب به پاریس و مسکو به دنبال, اما زمان خود را در تیمور بود برای تبدیل شدن به مهم است. در دیلی او خواسته شده بود توسط یک پرتغالی سرهنگ اگر استرالیا را در حمایت از یک کودتای نظامی برای سرنگونی Salazar-Caetano رژیم فاشیستی. کانبرا گفت: هیچ. اما در مارس سال 1974 همان افسر بود و رهبر شورش در لیسبون است که سرنگونی این رژیم و شروع پرتغال شتابزده خروج از مستعمرات خود را.

دان آن در کتابخانه مجلس بخشی از وزارت امور خارجه تیم فرستاده شده به خاک در ماه ژوئن سال 1974. گزارش خود را شکست با امور خارجی ارتدکسی: او استدلال کرد استقلال بود عملی تحقیر کسانی که فکر ادغام با اندونزی اجتناب ناپذیر و پیشنهاد استرالیا و اندونزی باید به طور مشترک کمک به تولد دولت جدید اگر این چیزی بود که تیمور می خواستم. آن کاهش یافت و در “بی گوش” دان گفت: بعد از آن. کانبرا به طور موثر ایستاده بود کنار اندونزی برای حمله به بیش از بسته شدن ماه از سال 1975 است.

آن را در طول سال های اولیه اشغال دونن که مسلما خود را قوی سهم. اطلاعات trickling از طریق عناصر کلیسای کاتولیک قاچاق حروف و مخفیانه ارتباط رادیویی ایجاد شده توسط فعالان در نزدیکی داروین.

دان رفت به پرتغال به مصاحبه تیمور که تا به حال موفق به فرار. گزارش خود در مارس سال 1977 دقیق حساب تا حد زیادی تایید شده پس از شدید نقض حقوق بشر از جمله کشتار خشونت جنسی به عمد ناشی از قحطی و دیگر موارد نقض حقوق بشر. به این نتیجه رسیدند که ادعا می کند از منابع کاتولیک از 100 ، 000 مرگ و میر در یک و نیم میلیون نفر جمعیت شدند معتبر.

در اوایل سال 1977 دونن در زمان گزارش خود به انگلیس, فرانسه, سوئد, پرتغال, هلند و ایالات متحده است. استرالیا سفارتخانه ها دستور داده شد برای بی اعتبار ساختن او ادعا حساب خود را از جنایات بود “به شدت اغراق آمیز” و بر اساس “شنیدهها و دست دوم شواهد” و “مطالعه کامل” موفق به آنها را بررسی کنید.

 Human rights champion James Dunn and friends in East Timor, 1963.

حقوق بشر قهرمان جیمز دان و دوستان در تیمور شرقی, 1963.

گزارش خود را الهام بخش قوی بازجویی از فریزر دولت از backbenchers: کار تام Uren کن سرخ گوردون مک اینتاش و آرتور Gietzelt و لیبرال ها’ آلن Missen, مایکل Hogmann و نویل بونر. در کانبرا تایمز, ویرایشگر, Ian متیوز و نویسنده بروس Juddery همچنین bucked کلی رسانه های پذیرش دولت خط. دونن شهادت در سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای بین المللی. در سال 1983 او به چاپ کتاب خود تیمور شرقی: مردم خیانت.

این Suharto دولت در جاکارتا بود و در عین حال متعجب و متحیر که چرا دان نشده بود اخراج. نداشتن مستقیم قدرت بیش پارلمانی کارکنان استرالیا مقامات سعی در تضعیف او را با زمزمه مبارزات انتخاباتی. اما تلاش برای انتقال دان از کتابخانه خود را و موقعیت پژوهشی شکست خورده پس از آن رهبر مخالفان لایحه هیدن و نمایندگان مجلس از هر دو طرف بسیج به دفاع از او.

پس از بازنشستگی در سال 1986 دونن ادامه تحقیقات خود و دفاع, در مورد تیمور. سپس جو با تغییر 1991 قتل عام در دیلی ” سانتا کروز گورستان Suharto را تضعیف گرفتن پایان جنگ سرد و کاهش نگرانی در مورد کمونیسم و افزایش حمایت از استقلال حتی در میان تیمور اندونزی تحصیل جوانان است.

دان بازگشت به تیمور شرقی در طول استقلال در سال 1999 باقی مانده در طول شبه نظامیان خشونت تا تخلیه. او بازگشت و مدت کوتاهی پس از استرالیا به رهبری مداخله به کار به عنوان یک مشاور موقت سازمان ملل متحد ماموریت. او نوشت: ستون برای صبح سیدنی هرالد سن و Illawarra جیوه.

در سال 2001 کانبرا در نهایت معکوس خود را با سرمایه گذاری او را با دستور استرالیا; این بود که به دنبال مدال از پرتغال و دولت جدید از تیمور-لسته.

James Dunn with then NSW Premier Bob Carr MP at the launch of Dunn's 2003 book, East Timor: A Rough Passage to Independence.

جیمز دونن با آن NSW برتر Bob Carr MP در راه اندازی دونن 2003 کتاب تیمور شرقی: یک پاساژ به استقلال.اعتبار:SMH

دان جان سالم به در با وندی و پسرانش ایان موری و کریس. یکی دیگر از پسر برایان درگذشت در سال 2011.

صحبت کردن برای تیمور-لسته دولت, وزیر امور خارجه, Agio پریرا گفت دونن یاد می شود با محبت و تحسین و احترام است. “در این لحظه از غم و اندوه ما سوگواری مرگ خود را, اما ما خود را جشن می گیرند سهم” پریرا گفت.

پیتر و Hamish مک دونالد

جیمز استنلی دونن: 6 ژانویه 1928 – ژانویه 31 سال 2020 است.

بیشترین بازدید فیلم ها در ملی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su