آتش بس توافق شده بین پوتین و اردوغان می آید را به اثر برای سوریه ادلب

صادر شده در: Modified:

آتش بس در سوریه توافق بین روسیه و ترکیه به اجرا در آمد در روز جمعه با هدف توقف درگیری های شدید است که موجب یک فاجعه انسانی و نگرانی از ارتش خود را در تضاد.

تبلیغات

معامله زده بین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و همتای ترکی رجب طیب اردوغان پس از تشدید خشونت ها در استان ادلب در شمال غربی استان سوریه که آنکارا در حال مبارزه با مسکو حمایت نیروهای دولتی.

نزدیک به یک میلیون غیر نظامی فرار کرده اند خانه های خود را با توجه به خونریزی و ده ها تن از سربازان ترکیه کشته شده اند.

پوتین و اردوغان به توافق آتش بس از نیمه شب روز جمعه (2200 GMT) پس از بیش از شش ساعت از مذاکرات در مسکو است.

دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ “امیدوار است که این توافق منجر به افزایش فوری و پایدار قطع خصومت است که تضمین حفاظت از غیر نظامیان در شمال غرب سوریه” سخنگوی خود را اعلام.

به ناظر حقوق بشر سوریه جنگ مانیتور که تا به حال گزارش بمب گذاری فقط چند دقیقه قبل از نیمه شب آخرین مهلت وجود دارد گفت: “نسبی” آرامش در منطقه پس از آتش بس به بهره برداری رسید.

بریتانیا مستقر در رصدخانه گزارش داد که روسیه و سوریه حملات هوایی تا به حال متوقف اما, وجود دارد گفت: “آتش توپخانه… توسط رژیم سوریه نیروهای خود به مواضع گروه های شورشی” در مناطق کنترل شده توسط جهادگران در بخش هایی از حلب و حماة هم مرز با یمن است.

این وضعیت در ادلب آخرین دژ شورشی در سوریه را نه سال جنگ داخلی در حال تبدیل شدن به بحرانی که آنکارا برای اولین بار راه اندازی مستقیم توهین آمیز علیه رئیس جمهور بشار اسد را نیروهای.

پیشتر پوتین گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک است که این توافق را “خدمت به عنوان یک مبنای خوبی برای پایان دادن به جنگ” در ادلب.

اردوغان با این حال اضافه کرد که ترکیه این سایت متعلق به حق “مقابله به مثل با تمام قدرت خود در برابر هر گونه حمله” توسط دمشق.

توافق نیز ایجاد امنیت راهرو همراه کلید M4 بزرگراه در شمال سوریه که در ترکیه و نیروهای روسی را راه اندازی گشت مشترک از 15 مارس.

روسیه درخواست کرده است یک بسته-درب جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه به منظور مختصر اعضای این توافقنامه یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفت.

اما وجود دارد و شکاکیت بیش از معامله میان کسانی که آواره از جنگ.

“من فکر نمی کنم این خواهد آخرین طولانی” Mouawiya آقا در اصل از Sarmin در جنوب این استان به خبرگزاری فرانسه گفت.

“آن را به پایان خواهد رسید مانند آنهایی که قبل از اینکه گفت:” 33 ساله پدر چهار با اشاره به توافق رسیده در روسیه در شهر سوچی در سال 2018 است که ایجاد یک “د-تنش” در منطقه ادلب.

بیشتر سربازان ترکیه کشته شدند

ترکیه به مدت طولانی مورد حمایت برخی از گروه های شورشی در برابر اسد اما اولویت خود را در حال حاضر است که برای جلوگیری از هجوم پناهندگان در میان کسانی که در حال فرار از حمله رژیم شده است با فشار دادن بر روی ادلب پس از ماه دسامبر است.

آنکارا خواستار حمایت اتحادیه اروپا اقدامات خود در سوریه و در هفته گذشته افتتاح مرز خود را با عضو اتحادیه اروپا یونان به مهاجران — یک حرکت را تقبیح توسط برخی از بلوک به عنوان “باج خواهی”.

در اجرا تا پنج شنبه مذاکرات روسیه و ترکیه به معامله اتهام نقض کرد.

ترکیه رسما اعلام کرد عملیات نظامی علیه دولت اسد بیش از آخر هفته پس از 34 سرباز ترک کشته در حمله هوایی سرزنش در دمشق.

این پس ازطریق سه جنگنده های سوریه کشته و ده ها تن از سربازان و مبارزان متفقین با توجه به مانیتور.

دو سرباز ترک کشته شدند توسط رژیم سوریه آتش در ادلب به وزارت دفاع گفت: تنها چند ساعت قبل از آتش بس گرفت.

ترکیه وزارت دفاع گفت: اوایل جمعه مسلح ترکیه هواپیماهای بدون سرنشین “neutralised” 21 نیروهای رژیم در حملات در 4 بعد از ظهر به وقت محلی روز شنبه در اقدامی تلافی جویانه برای سربازانی که کشته شدند.

مهاجران توده در مرز

معامله برگ باز سرنوشت ترکیه مشاهده پست ها در ادلب که احاطه شده پس از دمشق راه اندازی تهاجمی خود را.

اما آن علامت اولین بار روسی و ترکی نیروهای عمل خواهد شد به طور مشترک در ادلب.

امنیت راهرو امتداد بزرگراه M4 که متصل دوم شهر حلب به ساحل از طریق ادلب اجرا خواهد شد شش کیلومتر (حدود چهار مایل) عمیق هر دو شمال و جنوب بزرگراه.

مشترک روسیه و ترکیه خواهد گشت این عمل بین شهر Tronba در ادلب و روستا در استان لاذقیه یک رژیم دژ.

مبارزه ادامه داد و در جای دیگر در ادلب در روز پنج شنبه با حملات هوایی به کشته شدن دست کم 15 غیرنظامی جمع آوری شده در خارج از شهر Maaret Misrin این رصدخانه گفت.

اردوغان هشدار داد اروپا در روز چهارشنبه است که باید آن را حمایت ترکیه را “سیاسی و انسانی راه حل در سوریه” اگر آن را می خواهد برای جلوگیری از تکرار 2015 مهاجرت به بحران است.

هزاران نفر از مهاجران فراوان در ترکیه-یونان مرز پس از اردوغان به آنها چراغ سبز را امتحان کنید برای ورود به اروپا که منجر به درگیری با پلیس.

ترکیه میزبان حدود 3.6 میلیون پناهنده از سوریه-و صدها نفر از هزاران نفر از جاهای دیگر — و اردوغان در حرکت است موجب نگرانی در اروپا تجدید هجوم مهاجران.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>