آشپز ماسیمو Bottura می آید به بورلی هیلز با گوچی Osteria

اکثر آمریکایی ها کردم اولین نگاه اجمالی از ماسیمو Bottura در اولین قسمت از Netflix بکشد چشم و آب نبات مواد غذایی مجموعه “آشپز میز است.” این روان مالک مودنا سه Michelin Osteria Francescana اتفاق افتاده است به رشد با مدیر عامل شرکت گوچی, مارکو Bizzarri که داوطلب خدمت سربازی Bottura به راه اندازی رستوران در مکان های انتخاب شده از بوتیک — برای اولین بار در فلورانس و در حال حاضر در بورلی هیلز.

Bottura شده در L. A. نظارت بر افتتاح دومین گوچی Osteria صمیمانه جعبه جواهر کافه طبقه بالا از جشن بوتیک. با یک بالکن بزرگ مشرف به بازار مال فروشان درایو آن را شیک نقطه برای تماشای رژه Maseratis و خریداران از آرام قرار گرفتن بالاتر از نزاع.

گوچی Osteria در حال حاضر رو به پرستاره شروع به میزبانی یک اسکار قبل از مهمانی با حضور امثال Saorise Ronan و Gwyneth Paltrow. طبقه بالا aerie است به احتمال زیاد در تقاضا برای احزاب کوکتل و جشن ناهار به طور یکسان.

پس از این طراحی توسط محترم ایتالیایی نام تجاری خلاق تیم 50-صندلی رستوران پر است از لمس مدرسه قدیمی اروپایی ظرافت. یک ستاره موتیف tastefully پاشیده در سراسر ستاره-طرح سنگ مرمر mosiac طبقه و عتیقه چوبی منبر خدمت به عنوان یک بار. گوچی را امضا بیشه چاپ wallpaper لهجه ورود همراه با یک ستاره-festooned لوستر. کبود سنگ مرمر جداول با لباس قرمز و عاج گل ها و گیاهان خشک گیاهدان-چین طرح همراه با چرم نقش برجسته placemats و منسوجات و ظروف با هوا از لوکس.

محبوب ترین ها در انواع

در حالی که Bottura را مودنا رستوران 12-البته مزه منو اغراق گوچی Osteria بیشتر از یک drop-در-برای-ناهار در حالی که شما در حال خرید ، اما این منو شامل بسیاری از غریب لمس است که به کمک Osteria Francescana برنده بهترین رستوران در جهان جوایز چندین بار با کمک از آشپز Karime لوپز از فلورانس پاسگاه و chef de cuisine Mattia آگاتزی.

Vibrantly رنگی تیره risotto مدل دهید به مانند یک پیتزا با ردیف هایی از گوجه فرنگی قرمز و سبز ریحان صدر با بر اساس stracciatella پنیر و جست و خیز گرد و غبار. Bottura معروف تورتلینی ساخته شده است با 36 ماه Parmigiano-Reggiano آورده از مودنا با یک عمیقا با طعم سس است که او می گوید بدون نیاز به کرم اضافه شده به ایجاد “شدید کامل اومامی” طعم او می گوید.

این تیم شده است با الهام از محلی طعم Bottura می گوید: مانند زنده دسر مرکبات که اشاره ونیز ساحل غروب آفتاب. یکی دیگر از دسر ادامه این موضوع با یک شکلات ستاره یک ادای احترام به او شکلات دوست پسر چارلی.

“هر ظرف بسیار مهم داستان” Bottura وعده.

Bottura است همچنین پخت و پز تا یکی دیگر از پروژه های در کالیفرنیا اما انتظار نداریم که یک high-end osteria. به جای او آوردن مواد غذایی خود را برای روح مفهوم به Reffetorio سان فرانسیسکو که استفاده از محصولات است که به طور معمول تلف شود به خوراک unhoused مردم و دیگران نیاز دارند. یکی دیگر از reffetorio برنامه ریزی شده است برای باز کردن در نیویورک را هارلم مدتی این سال است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>