‘کلیسا هیچ دلیلی برای ترس تاریخچه’: واتیکان به زمان جنگ باز بایگانی پیوس دوازدهم

صادر شده در: بروز رسانی:

بیش از 150 مورخان و محققان را امضا کرده اند تا دسترسی به زودی به باز واتیکان archives پاپ پیوس دوازدهم شواهد شدید علمی علاقه به جنگ جهانی دوم دوران پاپ و رکورد خود را در هولوکاست گفته مقامات پنج شنبه.

تبلیغات

کاردینال جثه تلنتینو Calaça de Mendonça واتیکان ارشد کتابداری و اطلاع رسانی به خبرنگاران گفت که تمام محققان — بدون در نظر گرفتن ملیت و ایمان و ایدئولوژی — شد خوش آمدید به درخواست مجوز برای استفاده از واتیکان پاپ کتابخانه که باز کردن پاسخها در مارس 2.

“کلیسای هیچ دلیلی برای ترس تاریخچه,” او گفت.

برخی از گروه های یهودی و مورخان گفته اند که پیوس بود که پاپ از 1939-1958 ماند سکوت در هولوکاست و نمی به اندازه کافی برای صرفه جویی در زندگی می کند. مدافعان خود را در واتیکان و فراتر از آن می گویند او با استفاده از دیپلماسی آرام و تشویق صومعه و دیگر موسسات مذهبی برای پنهان کردن یهودیان است.

بازنشسته پاپ بندیکت شانزدهم یک مدافع بزرگ پیوس شتاب این روند برای باز کردن archives جلوتر از برنامه به طوری که محققان می تواند خود را می گویند. پاپ فرانسیس اعلام کرد بایگانی خواهد بود آماده مارس 2.

‘فوق العاده هیجان’

یکی از مورخان که قصد دارد به اینجا برای باز کردن توسط دیوید Kertzer از دانشگاه براون و نویسنده چندین کتاب در مورد پیوس’ پیشینیان و روابط خود با یهودیان. یکی در مورد پیوس یازدهم “پاپ و موسولینی” برنده جایزه پولیتزر برای بیوگرافی در سال 2015.

در یک ایمیل Kertzer گفت: قریب الوقوع باز از پیوس دوازدهم archives و نور آن را به ریختن در نقش پاپ در طول جنگ بود “تولید هیجان فوق العاده ای در علمی جهان و فراتر از آن.”

“بسیار از اهمیت تاریخی نیز روشن تر شده برای سال های پس از جنگ زمانی که پاپ در میان دیگر چالش های نگران است که حزب کمونیست را به قدرت در ایتالیا و بازی مهم پشت صحنه نقشی در مسدود کردن آن,” او گفت:.

Calaça de Mendonça هشدار داد که روند تحصیل میلیون ها نفر از صفحات اسناد از شش archives اندازه گیری می شود در سال های نه روز ، هفته و یا ماه و نیاز به صبر و شکیبایی است.

هیچ “قاشق” انتظار می رود در کوتاه مدت تاکید کرد Monsignor Sergio Pagano بخشدار بایگانی.

این اسناد شامل آرشیو از پیوس دبیرخانه دولت — عضو اصلی کلیسا و حکومت که شامل واتیکان روابط خارجی با کشورهای دیگر — به عنوان به خوبی به عنوان کسانی که از واتیکان جماعت برای دکترین از ایمان و واتیکان در دفتر مسئول ماموریت سرزمین.

یهودی سازمان استقبال باز

گروه یهودی و مورخان استدلال کرده اند برای سال های سال است که واتیکان تا به حال هیچ کسب و کار در حال حرکت رو به جلو با پیوس’ تبرک علت تا زمانی که واتیکان آرشیو کامل باز شد. آنها همچنین خواسته است که هر گونه تبرک قرار داده می شود تا زمانی که این نسل از بازماندگان هولوکاست فوت کرده اند.

یهودیان آمریکایی کمیته است که بیان چنین تجدید نظر استقبال باز کردن.

“ما اطمینان داریم که مستقل علمی نقد و بررسی از این مواد آرشیوی را ارائه وضوح بیشتر آنچه به عنوان مواضع و اقدامات انجام شده قرار گرفت در این دوره مقدس و کمک به حل و فصل پایدار بحث و جنجال در این زمینه گفت: خاخام دیوید روزن مسئول گروه ادیان امور.

او گفت: “لازم است شفافیت” را نیز افزایش در حال حاضر قوی کاتولیک و یهودی روابط.

بندیکت منتقل پیوس یک گام نزدیک تر به امکان تقدس در دسامبر سال 2009 زمانی که او تایید کرد که پیوس زندگی یک زندگی “قهرمانانه” مسیحی فضیلت است. همه که مورد نیاز است در حال حاضر است که برای واتیکان برای تعیین یک “معجزه” رخ داده است.

پاپ فرانسیس گفت در سال 2014 که معجزه تا به حال شناسایی شده نشان می دهد که این روند باقی خواهد ماند در برگزاری حداقل در حال حاضر.

(AP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>