آگاه آمار توسط ‘خم’ ransomware حمله می گوید: مشتریان رو به اختلال

این خدمات عمده آگاه گفت: آن را تبدیل به یک قربانی از ‘خم’ ransomware حمله که باعث اختلال در به برخی از مشتریان خود را.

این شرکت که حدود 200000 کارکنان مستقر در هند گفته است که در ارتباط مداوم با مشتریان و ارائه آنها را با شاخص های سازش (IOCs) و دیگر ویژگی های اطلاعات دفاعی در طبیعت است.

“آگاه می تواند تایید کند که یک حادثه امنیتی مربوط به سیستم های داخلی ما و باعث اختلالاتی در سرویس برای برخی از مشتریان ما این است که نتیجه یک پیچ و خم ransomware حمله” آگاه در بیانیه ای گفت.

آن اضافه شده که در آن امنیت داخلی تیم های تکمیل شده توسط پیشرو سایبر دفاع شرکت به طور جدی در نظر گرفتن مراحل را برای مهار این حادثه است.

یک عفونت ransomware به طور معمول سیاهههای مربوط به کاربران از سیستم های خود را از طریق مجبور رمزگذاری داده و از آنها می پرسد به پرداخت باج اگر آنها می خواهند برای دسترسی به داده های رمزگذاری شده.

همچنین بخوانید: Coronavirus: BSE هشدار واسطه ها در بازار در برابر حملات سایبری

“آگاه نیز درگیر با مناسب مقامات اجرای قانون” اشاره کرد.

این حادثه در یک زمان می آید زمانی که کسب و کار شده اند مختل coronavirus همه گیر است که شرکت مجبور به نوبه خود به طرح های مانند کار از خانه برای اطمینان از تداوم کسب و کار.

این امر نیز منجر به نگرانی ها در مورد امنیت داده ها.

“بر اساس اطلاعات موجود ما باور نمی کنیم واکنش به COVID-19 همه گیر و یا آگاه از تلاش برای فعال کردن همکاران به کار از خانه و تسهیل این حادثه را یک” آگاه سخنگوی گفت.

کاربران شرکت های بزرگ در اکثر نرم ریسک فرم بانکی حملات مخرب

تروجان بانکی یا ” بانکداران یکی از گسترده ترین ابزار برای cybercriminals به عنوان آنها تمرکز بر سرقت پول و در سال 2019 یک سوم از چنین نرم افزارهای مخرب حملات هدفمند شرکت های بزرگ کاربران در یک گزارش جدید نشان داده است.

در 2019, 773,943 کاربران کسپرسکی حل شد حمله تروجان بانکی.

از آن دسته از کاربران یک سوم (35.1 درصد) در بخش شرکت ها — افزایش از 24-25 درصد شکل است که باقی مانده است نسبتا ثابت برای سه سال گذشته.

‘بانکداران” نرم افزارهای مخرب معمولا جستجو برای کاربران اعتبار برای پرداخت الکترونیکی و بانکداری آنلاین سیستم ربودن رمزهای عبور یک بار و سپس عبور از آن داده ها به حمله.

به گفته کارشناسان منطق روشن است: حملات B2B بخش می تواند نه تنها به ارائه دسترسی به خدمات بانکی و یا سیستم پرداخت حساب اما از طریق کارکنان قرار گرفتن در معرض همچنین می تواند سازش یک شرکت منابع مالی است.

“در حالی که به طور کلی تعداد حملات با بانکداران کاهش یافته است در سال 2019 رشد بهره برای کاربران شرکت های بزرگ’ اعتبار نشان می دهد ما هنوز از دیدن مهلت از مالی تهدید” گفت: اولگ Kupreev امنیتی متخصص در Kaspersky.

“در حالی که ما در زمان اوج از راه دور کار در طول coronavirus همه گیر آن است که به ویژه مهم است به دست کم گرفتن نیست جنایتکاران’ تمایل برای سرقت پول,” او اضافه شده است.

در سال 2019 سهم مالی فیشینگ افزایش یافته و از 44.7 درصد از تمام فیشینگ شناسایی به 51.4 درصد است.

تقریبا هر تلاش سوم به بازدید از یک صفحه فیشینگ مسدود شده توسط کسپرسکی محصولات مربوط به بانکی فیشینگ (27 درصد).

سهم فیشینگ مربوط به حملات در سیستم های پرداخت آنلاین و فروشگاه های حساب برای تقریبا 17 درصد و بیش از 7.5 درصد به ترتيب در سال 2019. این است که بیشتر یا کمتر همان سال 2018 سطوح.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>