خونسرد گنجینه: ترافیک غیر قانونی در استرالیا خزندگان


یک شب ماه سپتامبر در سال 2018 دیو Mackintosh و خانواده اش در خواب بودند که مزاحمان را شکست. حتی خود چهار چوپان بلژیکی هم زده.

“من از دست رفته حدود 150,000,” مکینتاش می گوید. “روی کوپر در اینجا هرگز زده هر چیزی شبیه به آن.”

Geraldton reptile enthusiast and breeder David Mackintosh with a frill-necked lizard, one of the many Australian species sought by overseas buyers. 

Geraldton خزندگان علاقه مندان و پرورش دهنده David Mackintosh با ریشه دار کردن کلفت, مارمولک, یکی از بسیاری از گونه استرالیا به دنبال خریداران خارج از کشور.

شهر ساحلی Geraldton در WA نیست یک نمونه تنظیم برای عملیات یک سندیکای جنایی. اما آیا این نوع از جرم و جنایت است که به طور معمول باعث می شود عناوین.

دزد’ هدف بود “خزندگان گودال” و ریخته که در آن مکینتاش, مشتاق خزندگان علاقه مندان نگه داشته و ده ها تن از مارها و مارمولک ها از جمله Centralian آبی-زبان shingleback مارمولک و چند پایتون گونه است.

تبلیغات

فقط یکی از shinglebacks — یک stumpy دم مارمولک در نظر گرفته نسبتا عادی در استرالیا غرب — ممکن است فروش به قیمت 100 دلار در بازار داخلی است. اما در کشورهایی مانند چین از جمله عجیب و غریب نمونه بسیار باارزش و برآوردهای رسمی می گویند که آنها می تواند به ارزش $5000.

شب قبل از استراحت در Mackintosh به یاد می آورد از دیدن نور پایین در گودال اما رد آن را به عنوان تابش خیره کننده چراغ جلو. “آنها می خواهم بدیهی است که بنا اموال ما را کاملا در حالی که” او می گوید. “آن را سازمان یافته جرم و جنایت است.”

Mackintosh داستان را فراهم می کند یک نگاه اجمالی به انفجار غیرقانونی حیات وحش تجارت تخمین زده می شود ارزش هر نقطه بین $10 میلیارد دلار و 35 میلیارد دلار در سال 2016 ایالات اتباع جهانی حیات وحش جرم و جنایت گزارش باعث اینترپل برای اجرای شش هفته بین المللی نیش عملیات در سال گذشته با هدف قرار دادن خزنده راکت در 22 کشور از جمله استرالیا. هیچ کشور آسیایی شرکت کننده در این عملیات است.

در سطح جهانی عمل بلیزارد کشف و ضبط 4419 حیوانات زنده بیشتر نشات گرفته از آفریقا و جنوب شرق آسیا و آمریکای جنوبی است. بیش از 150 غیر قانونی خزنده محصولات نیز مصادره شده از جمله داروهای, کیف, سازمان دیده بان تسمه و گچ.

از دستگیری 12 ساخته شده و فقط یک در استرالیا: 27-سال-پیر زن ژاپنی با 19 مارمولک در چمدان خود را در فرودگاه ملبورن. او محکوم به چهار سال در زندان است.

این خزنده قاچاق کشف شده توسط مقامات تا کنون “تنها نوک کوه یخ” می گوید: دکتر مایکل گاردنر, یک زیست شناس در آدلاید را در دانشگاه فلیندرز.

استرالیا به 869 شناسایی گونه خزنده بومی بیش از 90 درصد از آنها منحصر به فرد به این قاره است.

“هر کسی که یک جمع می خواهد به نادرترین چیز منحصر به فرد ترین چیزی که در خارج وجود دارد و استرالیا حیوانات منحصر به فرد می گوید:” گاردنر.

نگاهی به shingleback مارمولک. هنگامی که یک جفت هستند و پیوند آنها را به هر یک از دیگر هر بهار برای بقیه زندگی طولانی خود را اغلب بیش از 20 سال است. در موارد زمانی که یکی از این جفت ارز کشته محققان شاهد بازمانده شریک بازگشت به بارها و بارها به صرف زمان توسط بدن است.

وفاداری نشان داده Tiliqua rugosa – گوناگون, همچنین شناخته شده به عنوان باب-دم stumpy-دم خواب آلود و pinecone مارمولک – داده است این خزنده رمانتیک شهرت و آن را مورد علاقه خود با چین را افزایش monied کلاس. حیوانات خانگی عجیب و غریب تبدیل به امری عادی در چین که در آن تخمین زده می شود وجود دارد برخی از 5 میلیون خزندگان خانگی.

این ساخته شده است shinglebacks یک هدف برای قاچاقچیان. مصرف کنندگان چینی می خرید مارمولک آنلاین از طریق سایت های مانند Taobao چین بزرگترین بازار آنلاین یا Xianyu هر دو متعلق به چینی چند ملیتی کنگلومرا Alibaba است.

Lizards for sale on social media. Chinese consumers can purchase lizards online via sites like Taobao, China’s largest online marketplace.

مارمولک برای فروش در رسانه های اجتماعی. مصرف کنندگان چینی می خرید مارمولک آنلاین از طریق سایت های مانند Taobao چین بزرگترین بازار آنلاین.

یک نظرسنجی از برخی از این سایت نشان داد ده ها تن از تبلیغات برای shinglebacks در کنار بسیاری دیگر از استرالیا خزندگان با قیمت از 3500 $به $5000 برای یکی یا نزدیک به 18 ، 000 دلار برای یک جفت باند.

برای جلوگیری از بررسی دقیق تامین کنندگان در این وب سایت ها اغلب خود را تبلیغ دام به عنوان “آبی-زبان مارمولک اسباب بازی” و یا “یک نقاشی از یک مارمولک”, اما عکس منتشر شده در کنار این نوشتن شرح تصاویر و نمایش زنده و واقعی مارمولک به عنوان محصولات به فروش می رسد.

اگر مردم علاقه مند به خرید آنها می توانید به سادگی پیام فرد تبلیغات. یکی دیگر از روش معمول این است که برای ارسال در Xianyu و یا انجمن های دیگر مانند Baidu Tieba حاکی از علاقه. فروشندگان پاسخ خواهد داد با به اشتراک گذاشتن اطلاعات تماس خود را.

نما به عنوان خریداران آینده نگر ما تماس خزنده معامله گران و از آنها خواست تا در مورد منشاء خود مارمولک. فروشندگان که ادعا می شود در حال اجرا حقوقی شرکت های تجاری را متوقف پاسخ هنگامی که فشرده و حاضر به ارائه نسخه ای از مجوز آنها ادعا داشتن.

گریز

در حالی که آن را غیر قانونی تحت قانون استرالیا به واردات و یا صادرات استرالیا حیات وحش بدون مجوز بسیاری از استرالیایی گونه خزنده از جمله shinglebacks طبقه بندی نشده به عنوان گونه های حفاظت شده تحت چینی مقررات. که باعث ایجاد یک راه گریز قانونی: هنگامی که از خزندگان هستند که در چین فروشندگان ادعا می کنند می تواند جهل خود را منشأ و استدلال می کنند که آنها در حال انجام چیزی اشتباه – به عنوان زمانی که ما آنها را مورد پرسش.

تعیین که چگونه بسیاری از بومیان استرالیا خزندگان هستند که به فروش می رسد به طور غیر قانونی در سطح بین المللی را دشوار است به دلیل مات و مقررات بین المللی می گوید: آدم Toomes که برای تحصیل در رشته دکترا در دانشگاه آدلاید در استرالیا در نقش بین المللی حیات وحش تجارت است.

“آن را از لحاظ فنی غیر قانونی برای کسی که در آلمان به فروش یک گونه بومی استرالیا اگر آن را به طور فعال پرورش در آلمان,” او می گوید. “اما آن را غیر قانونی است به صادرات استرالیا گونه از استرالیا است.”

Adam Toomes is studying Australia's role in the international wildlife trade.

آدم Toomes است, تحصیل در استرالیا, نقش بین المللی حیات وحش تجارت است.

در سال 2018 یک جفت در معرض خطر کوتوله bluetongue مارمولک به نظر می رسد برای فروش در یک وب سایت روسی.

“است که گونه های در معرض خطر است. آن است که تنها در جنوب استرالیا پس از آن می تواند از هر جای دیگری می گوید:” گاردنر.

چند خریداران آنلاین به نظر می رسد به این سوال که تحت آن شرایط جدید خود را حیوانات خانگی وارد کرده اند. وقتی پرسید که آیا خریداران مراقبت که مارمولک بودند که به طور غیر قانونی و قاچاق به کشور چین یک پاسخ “نه در همه”.

یکی از فروشنده که سوال در مورد اینکه آیا او در عمل بود و مجوز استدلال مجوز شد “اتلاف انرژی و پول است. مثلا آیا من نیاز به یک مجوز برای فروش شما یک حوضه?”

اما یک افسر آداب و رسوم که خواسته بود به نام به ما گفت: “این غیر ممکن است برای افراد به واردات خزندگان قانونی است.”

آنها معمولا قاچاق به کشور توسط شرکت هواپیمایی مسافران نشستن در چمدان یا لباس “اما اگر شما گرفتار خود خزندگان را مصادره خواهد شد” افسر اضافه شده است.

کمی وجود دارد شواهدی وجود دارد که این چشم انداز نگرانی مارمولک معامله گران است. یک فروشنده گفت که بار وجود دارد که سطح موشکافی ممکن است افزایش دهد اما این چشم انداز نمی شد به اندازه کافی برای منصرف کردن عملیات – آن را فقط هزینه مشتریان کمی بیشتر است.

در پی این رمان coronavirus شیوع بی سابقه پلیس برای بررسی دقیق به معنای برخی از فروشندگان را متوقف کرده اند و حمل و نقل مارمولک در دسترس نباشد. یک فروشنده به ما گفت: “نه در حال حاضر به دلیل coronavirus حیوانات به شدت کنترل می شود.”

آسان مجموعه ای از

Shinglebacks به ویژه آسیب پذیر به قاچاق کالا و ارز با توجه به اندازه و docility. شکارچیان می تواند فقط دل و جرات آنها را از چشم انداز. بسیاری از خزندگان کشف و ضبط شده اند پوشش داده شده با کنه ها نشان می دهد که آنها بوده ام دست برداشت از وحشی.

“من به مدت چهار سال به دنبال آنها را در هر [shingleback] من تو را دیدم, من موفق به گرفتن. من احساس می کنم مانند آنها بسیار آسان چیزهای کمی برای به دست آوردن اگر شما می دانید آنچه شما انجام می دهند می گوید:” Dr Ashleigh ولف یک shingleback متخصص از پرت Curtin University.

قاچاقچیان معمولا حمل و نقل خزندگان از طریق پروازهای تجاری در داخل چمدان چک شده و یا از طریق سنتی سیستم پست الکترونیکی. Toomes می گوید او را شنیده خزندگان بودن پنهان در داخل خرس عروسکی, Pringles لوله و یک کامپیوتر لپ تاپ.

“آنها در حال بهره گیری از این واقعیت است که خزندگان می تواند کاملا پر به شرایط تنگ و زنده ماندن” او می گوید.

بر خلاف برخی دیگر از حیوانات, خزندگان نیز می تواند مقاومت در برابر غیر طبیعی دمای پایین و خنک.

Shingleback lizards often die on long-haul journeys, though it only takes a few survivors to generate a profit. 

Shingleback مارمولک اغلب مرگ در مسافت های طولانی سفر هر چند آن را تنها طول می کشد چند بازماندگان برای تولید سود است. اعتبار:WA گروه تنوع زیستی و حفاظت از محیط زیست و جاذبه های

“اگر یک خزنده سرد می شود در طول یک پرواز آنها را وارد یک دولت است که شناخته شده است به عنوان brumation است که اساسا یک دوره عدم فعالیت و کم فعالیت متابولیک و در نتیجه آن می توانید برای زنده ماندن کاملا یک سفر طولانی اگر قاچاق در برخی از معنی” Toomes می گوید.

در حالی که نرخ زنده ماندن برای مارمولک مانند shinglebacks می تواند بسیار بالا Toomes می گوید که بازار سیاه قیمت برچسب معنی قاچاقچیان می توانید سود حتی اگر تنها سه نفر از 15 حیوانات زنده ماندن سفر.

“قاچاقچیان می دانیم که بسیاری از این حیوانات ممکن است زنده ماندن نیست, به طوری که آنها سعی می کنید برای قاچاق حیوانات به عنوان بسیاری که ممکن است در هر تلاش برای به حداقل رساندن ضرر و زیان مالی می گوید:” چنینگ Mavrellis های فراملی جرم مدیر مالی جهانی یکپارچگی یک مخزن فکر می کنم ردیابی بین المللی غیر قانونی جریان های نقدی.

In this X-ray image, smuggled lizards are seen hidden in luggage among children's toys.

در این X-ray, تصویر, قاچاق مارمولک دیده می شود در چمدان در میان اسباب بازی های کودکان.اعتبار:WA گروه تنوع زیستی و حفاظت از محیط زیست و جاذبه های

آمار و ارقام جمع آوری شده از طریق آزادی اطلاعات و سوالات را به مقامات فدرال نشان می دهد وجود دارد بیش از 1100 نمونه تصرف در استرالیا مرزهای بین ژوئیه سپتامبر 2015 و 2019. در ویکتوریا به تنهایی استعلام به وزارت امور خارجه از محیط زیست و زمین و آب و برنامه ریزی (DELWP) نشان می دهد که استرالیا ارسال کشف 150 خزندگان داخل 37 جعبه در ملبورن دروازه تسهیلات بین ماه های ژوئن 2018 و سپتامبر 2019.

هنوز هم بیشتر در حال ضبط قبل از آنها آن را به سیستم حمل و نقل. در ماه مارس سال گذشته مقامات در ویکتوریا کشف و ضبط 150 خزندگان از سه خواص در ملبورن. آنها همه برای زنده ماندن.

“خزندگان محدود شد با نوار و پر در داخل جوراب و منجر به برخی از حیوانات خفه کننده به مرگ و دیگران را دچار آسیب های روانی آنها مورد نیاز کشتن از سر ترحم” می گوید: کیت Gavens رئیس حفاظت رگولاتور با DELWP.

در سال 2018 پلیس در غرب استرالیا کشیده بیش از یک وسیله نقلیه برای بالا بردن سرعت در Eucla در نزدیکی مرز استرالیای جنوبی و آن را حمل 219 حیوانات بومی از جمله 198 خزندگان کهنه به ظروف کوچک. بسیاری از آنها مرده یا در حال مرگ است.

وزارت فدرال محیط زیست و انرژی افتتاح 47 تحقیقات اقدام به صادرات غیر قانونی از استرالیا گونه های بومی بین ژوئیه سپتامبر 2015 و 2019.

A lizard is recovered from an attempted reptile smuggling operation in Western Australia.

یک مارمولک است که بهبود از تلاش خزنده عملیات قاچاق در غرب استرالیا.اعتبار:WA گروه تنوع زیستی و حفاظت از محیط زیست و جاذبه های

“تعداد تشنج رو به افزایش است و به احتمال زیاد تا منعکس کننده هر دو افزایش انطباق فعالیت و افزایش تجارت غیر قانونی حیات وحش فعالیت” گروه سخنگو گفت.

یک سخنگوی WA بخش تنوع زیستی و حفاظت از محیط زیست و جاذبه های تایید شواهد وجود دارد که خارجی سندیکاهای شده اند به طور غیر قانونی به شکار غیر قانونی خزندگان به طور مستقیم از طبیعت.

Toomes نگران است که شکارچیان اغلب به دنبال اصلح افراد برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت ایجاد یک اسیر پرورش جمعیت در خارج از کشور.

تلاش برای راه حل

حداکثر مجازات برای صادرات و یا واردات تنظیم حیات وحش بدون مجوز تحت حفاظت محیط زیست و حفاظت از تنوع زیستی عمل است 210.000 دلار جریمه یا 10 سال حبس و یا تا $1,050,000 برای شرکت های بزرگ. در نظر گرفتن گونه های حفاظت از حمل و جریمه نقدی از $38,685 یا دو سال زندان محکوم کرد.

اما تاریخ اخیر نشان می دهد که واقعی مجازات های اعمال شده می تواند بسیار پایین تر است.

“حتی اگر مجازات ممکن است 10 سال شما می تواند سخت و فشرده برای پیدا کردن کسی که محکوم به چیزی مثل یک سال می گوید:” ریچارد Janeczko سابق ملی مدیر تحقیقات استرالیا آداب و رسوم در حال حاضر استرالیا مرزی نیروی.

او معتقد است که افزایش مجازات برای جرم و جنایت حیات وحش می تواند کمک به جلوگیری از تجارت غیر قانونی.

“در برخی از کشورها آنها به مجموعه ای واحد برای تمرکز بر روی [وحش] جرم” اما در استرالیا Janeczko می گوید: “ما نمی ویژه در حال انجام است که فقط می کند که.”

Lizards are often wrapped up and stuffed in luggage, causing injuries that can result in them having to be put down.

مارمولک ها اغلب پیچیده و پر در توشه باعث آسیب است که می تواند در نتیجه آنها نیاز به قرار داده می شود.اعتبار:WA گروه تنوع زیستی و حفاظت از محیط زیست و جاذبه های

دیگران استدلال می کنند جرم تجارت اشتباه راه برای مقابله با این مشکل است.

وا مادر دیو Mackintosh می گوید که دولت “باید فقط اجازه می دهد پایدار برداشت و کشاورزی. اگر مردم می خواهند به پرداخت $10,000 برای [خزندگان] اجازه دهید آنها را پرداخت $10,000. اما آیا این انسانی به طوری که آنها کنترل شده و پایدار پرورش داده است.”

گاردنر موافق است و گفت که اگر صادرات گونه های خاصی بودند به رسمیت شناخته شده آن را آن گونه “کمتر جذاب” به قاچاقچیان.

“مردم در بازار سیاه هدف یک گونه از آنجا که آنها در حال رفتن به دریافت پول بیشتر از آنها. بنابراین اگر این گونه خاص اجازه داده شد به داد و ستد بین المللی, به طور بالقوه است که به کاهش قاچاق به دلیل آن را نه به عنوان یک کالا در بازار.”

Mackintosh می گوید اگر او اجازه داده شد به صادرات خزندگان سرگرمی خود را کسب و کار شروع کسب درآمد به اندازه کافی برای او را به استخدام مردم و مالیات بر درآمد حاصل از عملیات می تواند قرار داده و به حفاظت از محیط زیست.

به جای استرالیا خزندگان هستند آب از وحشی و باریکش از مجموعه های شخصی و بدون یک درصد نسبت به محیط زیست و یا خزنده رفاه. به عنوان آن می ایستد از سود غیر قانونی خزنده تجارت برخوردار است صرفا توسط قاچاقچی.

گزارش الهام آقای دیگری کندی ویلیام Povey, Cai شو جینگ Fia والش, کانر, Webster, Emily جانسون استفانی ژانگ لیام Petterson, Yike Cai, Jiameng لباس lyu و لوسی ویلیامز.

یک نسخه از این گزارش بود co-منتشر شده در شهروندیک نشریه از دانشگاه ملبورن مرکز برای پیشبرد روزنامه نگاری.

بیشترین بازدید فیلم ها در محیط زیست

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>