تئوری های توطئه و خبر جعلی: مبارزه با Covid-19 ‘infodemic’

دروغ و تئوری های توطئه پیرامون جهانی coronavirus همه گیر آب گرفتگی اینترنت – اغلب با اضافی با ارنج زدن از رهبران جهان و مشاهیر – ارائه یک چالش برای مقامات بهداشت و درمان سیستم عامل رسانه های اجتماعی روزنامه نگاران واقعیت-چکرز و شهروندان نگران در سراسر جهان است.

تبلیغات

ما مقامات بهداشت درهم این هفته به خاموش کردن آتش آغاز شده توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن زمانی که او پیشنهاد کرد در روز شنبه نشست خبری که تزریق مواد ضد عفونی کننده ممکن است ارزش مطالعه برای درمان Covid-19.

به عنوان نگران آمریکایی به نام خطوط تماس ویژه برای درخواست اطلاعات بیشتر پزشکان و کارشناسان بهداشت و درمان به شدت واکنش نشان داد, هشدار مردم در برابر تلاش هایی خطرناک داروهای خانگی.

دروغ یک بلای عصر ما که تمایل به کول در هر بحران به خصوص یک جهانی مانند زمان همه گیر: از تئوری های توطئه در مورد چگونه آن را آغاز کرد (در یک چینی یا آمریکایی آزمایشگاه?) و چگونه آن را گسترش می یابد (افزایش توسط 5G شبکه?), به خبر جعلی درباره ظهور به ندرت مشاهده حیوانات در بنادر و کانال به ساختگی درمان (برخی از مرگبارتر از خود بیماری) اینترنت مماس با آن است.

“ما نه فقط در مبارزه با یک بیماری همه گیر; ما در حال مبارزه با یک infodemic,” سازمان بهداشت جهانی (WHO) مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus هشدار داد در ماه فوریه است.

این که تعریف یک infodemic به عنوان “بیش از فراوانی اطلاعات دقیق و برخی نه که باعث می شود آن را سخت را برای مردم برای پیدا کردن منابع قابل اعتماد و قابل اعتماد و راهنمایی های زمانی که آنها به آن نیاز دارند”.

از بالا به پایین گسترش

فعلی infodemic شده است بدتر توسط مقیاس جهانی از بحران بهداشت و درمان و سهم اثرگذارندهها رسانه های اجتماعی و حتی برخی از رهبران جهان.

با توجه به مطالعه انجام شده توسط رویترز و موسسه برای مطالعه روزنامه نگاری و آکسفورد اینترنتی موسسه تحت عنوان نوع ادعا و منابع Covid-19 اطلاعات غلط “اطلاعات نادرست گسترش سیاستمداران مشهور و برجسته دیگر چهره های عمومی” اختصاص 69 درصد از مجموع تعامل در رسانه های اجتماعی حتی اگر ادعای خود را ساخته شده فقط 20 درصد از کسانی که مورد مطالعه شامل نمونه.

با 78.4 میلیون دنبالکننده در توییتر و تلویزیون مخاطبان است که گاهی فراتر از 10 میلیون بیننده به صورت روزانه خود را در جلسات تهمت یکی از جهان پیشرو جهانی اثرگذارندهها.

در جلسه مطبوعاتی در کاخ سفید در روز پنج شنبه تهمت پیشنهاد کرد که قوی نور خورشید و یا نور ماوراء بنفش می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای درمان Covid-19. او سپس در ادامه به الهه شعر و موسیقی, در مورد مزایای بالقوه از مواد ضد عفونی کننده به عنوان یک درمان.

“من ضد عفونی کننده که در آن می زند و آن را در یک دقیقه – یک دقیقه” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: از ویروس. “و آیا راهی وجود دارد که ما می توانیم چیزی شبیه به آن توسط تزریق داخل یا تقریبا تمیز کردن؟”

مقامات بهداشتی در سراسر جهان به شدت واکنش نشان داد و هشدار داد افراد به مصرف مواد ضد عفونی کننده.

“این مایه تاسف است که من به این نظر اما مردم باید تحت هیچ شرایطی مصرف یا تزریق کننده و یا مواد ضد عفونی کننده ها” پاتریس هریس رئیس انجمن پزشکی آمریکا در بیانیه ای گفت: جمعه. “مطمئن باشید زمانی که ما در نهایت پیدا کردن یک درمان یا واکسن علیه Covid-19 آن را نمی خواهد در تمیز کردن وسایل راهرو.”

Reckitt Benckiser, تولید کننده از مواد ضد عفونی کننده Lysol نوشت در وب سایت خود را: “به عنوان یک رهبر جهانی در سلامت و بهداشت محصولات ما باید روشن شود که تحت هیچ شرایطی نباید ما ضد عفونی کننده محصولات تجویز می شود به بدن انسان (از طریق تزریق مصرف و یا هر مسیر دیگر).”

کاخ سفید روز جمعه گفت که تهمت بود و در حال تبادل نظر در مواد ضد عفونی کننده نظرات و سرزنش رسانه ها برای گرفتن کلمات خود را خارج از چهار چوب.

“ترک آن را به رسانه ها به غیر مسئولانه را به رئیس جمهور تهمت خارج از متن و اجرا با منفی عناوین” دبیر مطبوعاتی کاخ سفید Kayleigh McEnany در بیانیه ای گفت.

اما این اولین بار نیست زمان تهمت ساخته شده بی اساس اظهارات در مورد امکان درمان برای ویروس. در ماه مارس مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد: در یک جلسه مطبوعاتی که ضد مالاریا, داروی هیدروکسی کلروکین بود که نوشته تایید شده توسط FDA.

“در حال حاضر مواد مخدر به نام کلروکين – و برخی از مردم را به آن اضافه کنید ‘هیدروکسی’ – هیدروکسی کلروکین. بنابراین کلروکين یا هیدروکسی کلروکین. در حال حاضر این است که یک مشترک مالاریا مبارزه با مواد مخدر … آن را نشان داده شده بسیار دلگرم کننده – بسیار بسیار دلگرم کننده نتایج اولیه. و ما در حال رفتن به قادر به ایجاد که دارو در دسترس تقریبا بلافاصله. و این که FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) شده است ، آنها – از طریق آنها رفته روند تصویب آن شده است تایید شده است. و آنها آن را – آنها آن را در زمان پایین از بسیاری از ماه به فوری” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت.

روز بعد یک مرد در ایالت آریزونا درگذشت پس از او و همسرش مصرف کلروکين فسفات استفاده می شود برای درمان انگل در ماهی. این مرد گفت: NBC News آنها آن را در زمان بعد از او می خواهم به تماشای تلویزیونی جلسات که در طی آن رئیس جمهور تهمت صحبت در مورد مزایای بالقوه کلروکين.

در آوریل 24, FDA به شدت هشدار داد در برابر استفاده از تجویز هیدروکسی کلروکین یا کلروکين برای درمان این ویروس در خارج از بیمارستان و یا کارآزمایی های بالینی با توجه به خطر ابتلا به مشکلات ریتم قلب.

رسانه های اجتماعی مراحل

سیستم عامل رسانه های اجتماعی اغلب مردد به اقدام قاطع در برابر سیاسی با دروغ و جعلی اخبار را به شدت و در حال اقدام است.

در 17 مارس چندین پیشرو شرکت های فن آوری و رسانه های اجتماعی شرکت یک بیانیه مشترک صادر ارتکاب به “کمک به میلیون ها نفر از مردم به ماندن متصل در حالی که همچنین به طور مشترک مبارزه با تقلب و اطلاعات غلط در مورد ویروس آسانسور معتبر محتوا بر روی سیستم عامل و به اشتراک گذاری به روز رسانی انتقادی در هماهنگی با دولت بهداشت و درمان سازمان در سراسر جهان”.

به گزارش رویترز موسسه مطالعه این سیستم عامل در واقع حذف و یا متصل هشدار به رسانه های اجتماعی پست های پرچم به غلط توسط این واقعیت مستقل-چکرز.

اما پاسخ های متنوع از شرکت به شرکت. “در توییتر 59% از پست امتیاز به عنوان غلط در نمونه ما با واقعیت-چکرز باقی می ماند. در یوتیوب 27 درصد باقی می ماند و در Facebook, 24 درصد از کاذب-دارای محتوا در نمونه ما باقی مانده است تا بدون برچسب هشدار” مطالعه یافت می شود.

گوگل اعلام کرد که آن را راه اندازی 24 ساعته حادثه-واکنش تیم که حذف اطلاعات غلط از نتایج جستجو و از یوتیوب و آن را ارسال کاربران به دنبال اطلاعات در مورد کوروناویروس به این که سایت و به دیگر رسمی سازمان بهداشت و درمان.

از جمله اقدامات صورت گرفته بود و تصمیم گیری در اواخر ماه مارس برای حذف پست های به اشتراک گذاشته شده توسط برزیل راست رئیس جمهور Jair Bolsonaro حاوی دروغ در مورد ویروس.

یوتیوب کشیده دو ویدئوها از Bolsonaro حساب و Facebook حذف نوشته های بر روی پلت فرم آن و در Instagram (که صاحب آن) که در آن Bolsonaro مانند تهمت تبلیغ مزایای ضد مالاریا, داروی هیدروکسی کلروکین در درمان Covid-19.

توییتر پیش از این نیز حذف دو توییتهایی که شامل یک ویدیو نشان دادن برزیل رهبر ستایش مواد مخدر و خواستار پایان دادن به اجتماعی فاصله.

Bolsonaro است را رد کرد و Covid-19 به عنوان یک “فانتزی” و “کوچک آنفولانزا” حتی به عنوان موارد شده اند قریب به اتفاق بیمارستان morgues و گورستان در سراسر امریکا بزرگترین کشور. او به تازگی نیز اخراج وزیر بهداشت و پیوست تظاهرات در پایتخت برازیلیا در برابر خاموش کردن اقدامات اعمال شده توسط فرمانداران.

Brazil's President Jair Bolsonaro marching with his supporters, in Brasilia, Brazil, on April 19, 2020, to protest against quarantine and social distancing measures amid the Covid-19 outbreak,
رییس جمهوری برزیل Jair Bolsonaro راهپیمایی با هواداران خود در برازیلیا, برزیل در آوریل 19, 2020, اعتراض به قرنطینه و اجتماعی فاصله اقدامات میان Covid-19 شیوع © Ueslei مرکلینو رویترز

اخبار رسانه ها و واقعیت-چکرز

اخبار رسانه ها و واقعیت-بررسی سازمان نیز در حال کار برای برطرف کردن خبر جعلی و نگه داشتن مردم مطلع با حقایق از پزشکان و دانشمندان شناخته شده بین المللی موسسات مانند که.

رویترز موسسه مطالعه نشان داد که مستقل واقعیت-چکرز نقل مکان کرد و به خصوص به سرعت به کم ارزش کردن اطلاعات نادرست در مورد این بیماری همه گیر با تعداد زبان انگلیسی واقعیت-بررسی افزایش بیش از 900 درصد بین ماه های ژانویه و مارس.

“تمایل رو به رشد برخی از رسانه های خبری به تماس از دروغ و دروغ از سیاستمداران برجسته شاید می تواند کمک به مقابله با این (هر چند آن را از خطرات بیگانه خود را قوی ترین حامیان),” نویسندگان این گزارش نوشت.

و تصمیم Twitter, Facebook و YouTube به حذف Bolsonaro پست ها “در نظر ما یک لحظه مهم در چگونه پلت فرم شرکت در رسیدگی به مشکل این است که بسیاری از اطلاعات غلط در می آید از بالا” در این گزارش گفت:.

تهدید درک شده رایگان سخنرانی

هماهنگ و تهاجمی و تلاش های رسانه های اجتماعی به منظور محدود کردن گسترش مضر مطالب در مورد ویروس شده است مورد استقبال سازمان های غیر دولتی واقعیت-چک کردن سازمان ها و دیگران است. اما این سیستم عامل امیدوار کننده نیست که این تلاش را بیش از نشت به مبارزه سیاسی اطلاعات غلط.

در مصاحبه اخیر خود با نیویورک تایمز, Facebook, مدیر عامل شرکت مارک زوکربرگ گفت: آن را آسان تر برای افتراق بین خوب و بد اطلاعات در پزشکی از بحران در سیاست است. که دستورات و روشن داده های علمی آن را ساده تر برای تشخیص جعلی از واقعی.

“هنگامی که شما در حال برخورد با یک بیماری همه گیر بسیاری از مسائل ما در حال دیدن فقط عبور از آستانه است،” “پس از آن آسان تر به مجموعه سیاست هایی است که کمی بیشتر سیاه و سفید و بسیار سخت تر خط.”

با استفاده از همان تاکتیک های مبارزه سیاسی دروغ پیچیده تر است به دلیل نگرانی برای آزادی بیان. و منتقدان در حال حاضر صدا زنگ حتی بیش اخیر اقدامات انجام شده برای مبارزه با گسترش Covid-19 اطلاعات غلط.

“توییتر” را حذف نوشته های است که می تواند منجر به وحشت گسترده ناآرامی های اجتماعی و یا در مقیاس اختلال’. که می تواند کاملا هر چیزی” دن Gainor معاون رئیس جمهور محافظه کار تحلیل محتوا گروه رسانه مرکز تحقيقات گفت: فاکس نیوز.

“آن پست را حذف کنید که نشان می دهد چین دروغ و ده ها هزار نفر از آمریکایی ها کشته شده اند ؟ آن را به حذف پست در مورد اعتراضات? یا فقط تظاهرات توییتر مخالف؟” Gainor پرسید.

“توییتر به عنوان یک مستند در یک dvd برای نمایش آخرین اخبار, عکس و ویدئو از سراسر جهان است. در حال حاضر توییتر می خواهد به محدود کردن اطلاعات است,” او گفت: ما شبکه. “این یک قاعده تنها یک دیکتاتور می تواند عشق است.”

برخی از دولت ها در حال حاضر مورد انتقاد قرار گرفته است برای اتخاذ اقدامات علیه گسترش خبر جعلی در این بیماری همه گیر است که دیده می شود به عنوان تهدید آزادی بیان در دراز مدت.

مجارستان به تصویب یک قانون در مارس دادن جارو قدرت به نخست وزیر ویکتور اوربان که شامل سنگین زندان شرایط برای ناشران از “اطلاعات نادرست” در مورد ویروس و یا خود دولت اقدامات جرقه جدیدی برای کاهش آزادی مطبوعات در کشور است.

در بلغارستان دولت پیشنهاد مشابه بحث برانگیز قانون الزامی زندان شرایط برای کسانی که به پخش اخبار جعلی در مورد بیماری های عفونی AFP گزارش شده است.

الجزایر نمایندگان مجلس همچنین تصویب قانون جرم پخش “خبر جعلی” تلقی مضر به “نظم عمومی و امنیت کشور” با توجه به AFP. قانون مخالف با معترضان و فعالان حقوق “criminalises … پخش خبر جعلی که به دنبال تضعیف نظم و امنیت عمومی” را به عنوان به خوبی به عنوان “دولت امنیت و وحدت ملی”.

نکاتی از واقعیت-چکرز

واقعیت-بررسی سازمان نه تنها تلاشهای خود را به کم ارزش کردن دروغ آنها همچنین ارائه برنامه های آموزشی در اخبار سواد و راهنمایی برای شهروندان در مورد نحوه شناسایی جعلی ،

بین المللی واقع چک کردن شبکه یک واحد غیر انتفاعی پوینتر موسسه رسانه های مطالعات راه اندازی یک #CoronaVirusFacts داد در ماه ژانویه است که ایران بیش از 100 واقعیت-اسباب بازی چکرز از سراسر جهان برای انتشار و به اشتراک گذاری ترجمه حقایق اطراف جدید کروناویروس. سهام آن انواع Covid-19 منابع از جمله واقعیت-ابزار چک کردن راهنمایی برای روزنامه نگاران گزارش و خبرنامه.

برخی از پیشنهادات برای حفاظت از خود در برابر infodemic شامل گرفتن یک نفس عمیق قبل از به اشتراک گذاری آخرین اخبار در مورد ویروس – به خصوص اگر آن را عاطفی و یا تفرقه; با اشاره به این که وب سایت و یا خود را ملی سلامت سایت آشنا با حقایق (و برداشت های نادرست در مورد این بیماری و به طور کلی اعتماد به دانشمندان بیش از سیاستمداران است.

یکی از رایج ترین راه های اطلاعات غلط شده است گسترش از طریق عکس که تغییر و یا ارائه شده از متن. این واقعیت-جستجوگر اولین پیش نویس ارائه می دهد یک جعبه ابزار برای کمک به بررسی تصاویر. Vishvas, اخبار هند واقعیت-بررسی سازمان ارائه می دهد یک راهنمای برای چک کردن هر دو تصاویر و ویدئوها.

دروغ شده است در اطراف برای هزاران سال و به احتمال زیاد برای جلوگیری از گسترش هر زمان به زودی. اما امید است که این اقدامات گرفته شده در حال حاضر (و راهنمایی از واقعیت-چکرز) می تواند کمک به مردم بهتر حس جاری infodemic.

و به عنوان کارشناسان ادامه تحصیل coronavirus آن حالت از انتقال عفونت و مرگ و مير – بیشتر اطلاعات قابل اعتماد را به تدریج تحت الشعاع قرار دادن, داستان, در حالی که دانشمندان همچنان به آزمایش درمان و کار بر روی توسعه یک واکسن.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>