Coronavirus: حکومت در سنگال و ساحل عاج مستند در آفریقای جنوبی

صادر شده در:

آفریقای جنوبی رئیس جمهور در روز دوشنبه گفت که او استقرار نظامی بر روی خیابان ها به کمک پلیس از اجرای سراسری مستند در حالی که سنگال و ساحل عاج هر دو اعلام کردند که تحمیل یک وضعیت اضطراری برای مقابله با گسترش coronavirus.

تبلیغات

Coronavirus نفر آهسته می رسند در آفریقا اما این ویروس در حال گسترش است به سرعت داشتن آلوده بیش از 1700 نفر در سراسر 45 کشور و به چالش کشیدن در حال حاضر تیره و تار و بودجه نظام سلامت.

جمهوری آفریقای سیریل Ramaphosa روز دوشنبه اعلام کرد در سه هفته ملی مستند شامل گسترش کشنده جدید coronavirus را تحت تاثیر بیش از 400 نفر و دستور نظامی برای اعمال ممنوعیت.

او گفت: دولت “تصمیم گرفته است به اجرا در سراسر کشور مستند به مدت 21 روز با اثر از نیمه شب روز پنج شنبه 26 مارس” به “جلوگیری از یک فاجعه انسانی”.

تعداد تایید موارد در آفریقای جنوبی با صعود شش برابر فقط در هشت روز از 61 به 402.

“این تعداد همچنان افزایش خواهد یافت” هشدار داد Ramaphosa و اضافه کرد “تا چند روز آینده بسیار مهم هستند”.

آفریقای جنوبی دارای بیشترین موارد تایید شده از coronavirus در کشورهای جنوب صحرای آفریقا و بهداشت عمومی کارشناسان نگران هستند که این می تواند پایمال کردن سیستم بهداشت و درمان اگر عفونت نرخ ادامه خواهد داد به افزایش است.

سنگال و ساحل عاج اعلام وضعیت اضطراری

غرب و کشورهای آفریقایی از سنگال و ساحل عاج روز دوشنبه هر یک اعلام وضعیت اضطراری در چهره جدید کروناویروس بیماری همه گیر.

سنگال تحمیل خواهد شد غروب به طلوع مقررات منع رفت و آمد در حالی که ساحل عاج گفت: این امر معرفی تدریجی سلول اقدامات است. “سرعت پیشرفت بیماری ما نیاز به بالا بردن سطح پاسخ” رئیس جمهور سنگال Macky Sall گفت: در یک کنفرانس آدرس به ملت.

سنگال ثبت 12 مورد جدید در روز دوشنبه به مجموع آن به 79 در حالی که ساحل عاج ثبت 25 مورد.

هفته گذشته سنگال معلق بین المللی پروازهای تجاری و ساحل عاج توقیف کاباره ها و سینما. اما در تلویزیون, آدرس دو کشور’ رئیس جمهور گفت: کسانی که اقدامات ثابت کرده ناکافی است.

مستند در جمهوری دموکراتیک کنگو دومین شهر

دومین شهر بزرگ در جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) آغاز شد 48 ساعت مستند در روز دوشنبه پس از ورود دو نفر مشکوک به کرونا ويروسی روی یک پرواز از Kinshasha.

نیروهای امنیتی مستقر در شهر لوبومباشی در جنوب شرقی جمهوری دموکراتیک کنگو که در آن خیابان های متروک و فروشگاه ها بسته شد

کنگو ثبت 30 مورد از coronavirus از مارس 10 دو نفر از آنها به مرگ و میر.

چهار قانونگذاران در کینشاسا روز دوشنبه خواست رئیس جمهور فلیکس Tshisekedi به محل وسیع سرمایه “در قرنطینه و جداسازی آن از سایر نقاط کشور است.”

“ما بسیار نگران خطر ابتلا به این ویروس گسترش به عنوان یک نتیجه از سفر از کینشاسا و بقیه کشور” گفتند.

زیمبابوه نیجریه و اتیوپی نزدیک مرزهای خود را

در جای دیگر در این قاره زیمبابوه بسته تمام مرزهای خود را به ترافیک انسانی به جز از بازگشت ساکنان پس از گزارش اول خود را از مرگ ناشی از کوروناویروس.

دولت نیز ممنوع مجامع عمومی به طور نامحدود.

نیجریه پرجمعیت ترین کشور آفریقا از بسته شدن مرزهای زمینی خود نیز پس از ثبت نام اول آن مرگ است. اتیوپی همچنین بسته به مرزهای زمینی خود.

کنیا تایید کرد coronavirus موارد افزایش یک تا 16 در حالی که سنگال شمارش افزایش 12 تا 79.

آفریقایی وزیران دارایی نیز نامیده می شود برای $100 میلیارد بسته محرک اقتصادی از جمله تعلیق بدهی پرداخت.

اتیوپی روز دوشنبه تعطیل مرزهای زمینی خود را تقریبا تمام انسان ترافیک به عنوان بخشی از تلاش ها برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس.

آفریقای دوم-پرجمعیت ترین کشور تا کنون ثبت شده فقط 11 عفونت و مرگ اما مسئولان تلاش کرده اند در روزهای اخیر به اجرای اقدامات پیشگیری از جمله ممنوعیت اجتماعات بزرگ, بالا بردن ترس چوب خط حساب کردن می تواند به صعود.

دیگر کشورهای غرب آفریقا مانند موریتانی و بورکینافاسو سخت ترین-آمار کشور در منطقه با 99 مورد و چهار مرگ و میر نیز اعلام کرد که حکومت در روزهای اخیر.

(FRANCE 24 با خبرگزاری فرانسه و رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>