تعداد کل مرگ و میر ناشی از بیماری کروناویروس در چین رسیده بود 259 تا پایان روز شنبه افزایش 46, دولت, پخش دوربین مدار بسته گفت: با استناد به شماره ملی کشور کمیسیون بهداشت.

وجود دارد 2,102 جدید تایید عفونت در چین در طول روز در آوردن کل تجمعی به 11,791. محلی کمیسیون بهداشت هوبئی استان کانون بیماری در اوایل روز شنبه گزارش داد 45 جدید و میر ناشی از شیوع بیماری در جمعه آوردن مجموع به 249.

استان تایید کرده است 1,347 موارد جدید عفونت در روز جمعه با مجموع رسیدن به 7,153 در پایان روز.

هوبئی استانی سرمایه ووهان که در آن ویروس است که فکر سرچشمه گرفته, گزارش 576 جدید تایید موارد در طول روز نیز شاهد 33 مرگ و میر ناشی از ویروس است. در مجموع 192 نفر در ووهان در حال حاضر مرده است.

این استان همچنان تحت مجازی قرنطینه با جاده های مهر و موم کردن و حمل و نقل عمومی تعطیل اما تعداد کمی از مسافران همچنان به نقض این مستند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد شیوع بهداشت عمومی اورژانس از نگرانی های بین المللی در روز پنج شنبه.

شهرستانها در سراسر چین همچنان به اجرای اقدامات ویژه با هدف مهار گسترش پاتوژن. تیانجین یک شهر در شمال چین با حدود 15 میلیون نفر گفت: تمام مدارس و کسب و کار خواهد بود به حالت تعلیق تا اطلاع ثانوی.

نگرانی که این ویروس می تواند بیشتر در خارج از کشور, ایالات متحده اعلام کرد اقداماتی را برای محدود کردن ورود به اتباع خارجی که اخیرا در چین است. هر سه عمده خطوط هوایی ایالات متحده اعلام کرد لغو پروازها به سرزمین اصلی چین در روز جمعه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im