به عنوان نارندرا رهبری دولت مرکزی در ادامه به انتخاب قطعات در پازل برای مهار بیماری همه گیر کوروناویروس در هند, هزینه های اقتصادی این کشور مستند در میلیون ها فقیر می تواند فاجعه بار است. پیش بینی بر اساس یک تجزیه و تحلیل کنندگان توسط محققان در دانشگاه سازمان ملل متحد (UNU) نشان می دهد که در بدترین سناریو مورد 104 میلیون نفر بیشتر در هند می تواند سقوط به زیر بانک جهانی-تعیین خط فقر از $3.2 در روز برای پایین کشورهای با درآمد متوسط. در حال حاضر 60 درصد جمعیت هند یا حدود 812 میلیون نفر زندگی می کنند که در زیر خط فقر.

در اثر این بیماری همه گیر کوروناویروس و پیامدهای اقتصادی گسترش کسب و کار با خاموش کردن می تواند تورم صفوف هند فقیرترین به 915 میلیون. از 60 درصد بسیاری از مردم زیر خط فقر می تواند افزایش به 68 درصد – وضعیت دیده می شود در این کشور بیش از یک دهه پیش. خیلی از تلاش های دولت برای کاهش فقر در طول سال می تواند نفی در عرض فقط چند ماه.

بانک جهانی در طبقه بندی سازمان ملل به چهار وسیع درآمد دسته بندی بر اساس که آنها اختصاص سه خط فقر. پایین-متوسط درآمد, دسته بندی که در آن هند نیز سقوط کرده است کشورهایی که سرانه سالانه ناخالص ملی درآمد بین $1,026 و $3,995 (بین Rs 78,438 و Rs 3 لاخ). در این کشورها کسانی که درآمد کمتر از $3.2 در روز (حدود 78,000 تومان در هر سال) در نظر گرفته شود زیر خط فقر.

Upper-middle-income ملت کسانی هستند که در آن شهروندان به طور متوسط درآمد بین $3,996 و $12,375 سالانه است. در این کشورها کسانی که درآمد کمتر از $5.5 در روز در نظر گرفته شده در زیر خط فقر. شهروندان با درآمد بالا ملل کسب بیش از $12,375 هر سال در حالی که کم درآمد ملت کسانی هستند که سرانه درآمد سالانه کمتر از $1,026. بانک جهانی استاندارد بین المللی خط فقر از $1.9 یک روز قابل استفاده است به کم درآمد کشور ،

همچنین بخوانید: Covid-19: آسیا رشد ممکن است اولین توقف در 60 سال در سال 2020 می گوید: صندوق بین المللی پول

حتی اگر هند آسیب شدند مسلم با استفاده از یک معیار بین المللی برای ضعیف اقتصاد — خط فقر از $1.9 یک روز (145 تومان در غالب نرخ ارز) — 15 میلیون به 76 میلیون سرخپوستان ممکن است پیوستن به صفوف از فقیرترین در این بحران است. در هند است که سالانه سرانه درآمد $2,020 (یا Rs 1.5 لاخ یک سال) 22 درصد جمعیت با درآمد کمتر از $1.9 در روز است. این امر می تواند مربوط به توجه داشته باشید که این خط فقر بسیار پایین تر از حتی حداقل دستمزد مطلع زیر مهاتما گاندی ملی روستایی تضمین اشتغال عمل (MGNREGA) و برگزاری آن را مانند یک تیغه از چمن در باد ممکن است موقعیت سیاست گذاران با پشت خود را به بلندی طوفان اقتصادی.

این UNU مطالعه در نظر گرفته شود سه سناریو از سرانه درآمد و کاهش مصرف در حالی که ساخت جهانی, پیش بینی افزایش فقر است. در بدترین سناریو محققان تخمین زده اند بالا انقباض’ از 20 درصد در درآمد و مصرف است که می تواند منجر به هشت درصد افزایش فقر در کشورهای که در آن کسانی که زندگی در زیر $3.2 (Rs 244) یک روز تلقی می شود ضعیف است. با توجه به سازمان ملل متحد محققان این بالا جهانی انقباض’ می تواند اضافه کردن 541 میلیون به جهانی ضعیف در پایین کشورهای با درآمد متوسط. دو نفر از هر 10 نفر لغزش زیر خط فقر با توجه به کروناویروس ناشی از بحران اقتصادی می تواند از هند است.

این گزارش اشاره می کند: “Covid شمار یک چالش واقعی به سازمان ملل متحد توسعه پایدار با هدف پایان دادن فقر تا سال 2030 به دلیل فقر جهانی افزایش می دهد برای اولین بار از سال 1990 و با توجه به خط فقر از جمله افزایش می تواند نشان دهنده برگشت از حدود یک دهه در جهان پیشرفت در کاهش فقر است. در برخی از مناطق اثرات منفی می تواند منجر به فقر سطوح شبیه به کسانی که ثبت 30 سال پیش است.”

همچنین بخوانید: Covid-19: در مبارزه با رکود اقتصادی RBI معرفی اقدامات جدید

در ‘متوسط انقباض’ سناریو که در آن سرانه درآمد و مصرف سقوط 10 درصد در سطح جهان تعداد زیر-فقر-خط مردم در هند می تواند توسط افزایش 50 میلیون.

در پایین انقباض’ سناریو آسیب خواهد بود محدود به علاوه بر این از 25 میلیون نفر است. به طور طبیعی روند جهانی در فقر افزایش خواهد دنبال همان الگوی. اما تاثیر این بیماری همه گیر در فقر می تواند بیشتر شدید در جنوب آسیا و به ویژه پایین و پایین تر-کشورهای با درآمد متوسط. تخمین زده می شود که دو سوم از ‘جدید-جهان فقیر’ خواهد بود ساکنان کشورهای جنوب صحرای آفریقا و جنوب آسیا است.

در بیشتر راه بیش از یک, این خواهد بود خبر بد برای هند است که وضعیتی وخیم از sub-par رشد اقتصادی در سال گذشته حتی به عنوان دولت به طور فزاینده ای متکی بر اقدامات رفاهی را به نفع فقرا از لحاظ مالی محدود خود را در روند.

یک سازمان بین المللی کار (ILO) در گزارش منتشر شده در اوایل این ماه به حال وخیم برآورد هند اشتغال سناریو. با 90 درصد از هند به 500 میلیون نفر نیروی کار مشغول در بخش غیررسمی ILO گزارش برآورد شده است که تقریبا 400 میلیون نفر از کارگران می تواند اسلاید عمیق تر به فقر است. در این گزارش اشاره کرد: “زمان مستند اقدامات در هند است که در پایان بالا از دانشگاه آکسفورد Covid-19 پاسخ دولت نمرهدهی شاخص تحت تاثیر این کارگران به طور قابل توجهی وادار بسیاری از آنها را به بازگشت به مناطق روستایی است.” اگر ILO را تخمین زده بودند به حقیقت می پیوندند این افزایش رسمی-بخش بیکاری می تواند علاوه بر کاهش سرانه درآمد و مصرف ساخت UNU برآورد شبیه کتمان حقیقت است.

سازمان بین المللی کار تخمین می زند که سخت ترین ضربه بخش خواهد بود, خرده فروشی, مواد غذایی و مهمان نوازی و تولید است. برآوردهای رسمی نشان می دهد که تقریبا 48 میلیون کارگران — تقریبا یک سوم از هند بخش خدمات نیروی کار است که در خرده فروشی و عمده فروشی بخش است. بیش از 90 درصد از آنها در به اصطلاح رسمی “سایه اقتصاد”. یکی دیگر از 46 میلیون نفر تخمین زده می شود درگیر در تولید و در حالی که رستوران و هتل صنعت استخدام بیش از هفت میلیون نفر از کارگران.

همچنین بخوانید: Covid-19 بحران ممکن است کشیدن 400 mn کارگران هندی بیشتر به فقر: ILO

بخش ساخت و ساز استخدام بیش از 50 میلیون. دومینو اثرات و U شکل تدریجی بهبود اقتصادی پیش بینی شده توسط بسیاری به دنبال همه گیر قرار می تواند میلیون ها نفر از کارگران در این بخش در اختیار دولت رفاه است. این مودی دولت به تازگی اعلام کرد که یک تومان 1.7 تریلیون دلار (22 میلیارد دلار) بسته به قید وثیقه از آسیب پذیر ترین بخش های جامعه به احتمال زیاد به تحمل فشار از coronavirus بحران است.

یک سؤال از جزء نقدی از ساعت Garib Kalyan Yojana نشان می دهد که این امر می تواند ناکافی برای جلوگیری از اسلاید ها میلیون نفر در کشور زیر خط فقر با توجه به بحران وجود دارد. مقدار پول نقد به طور مستقیم سپرده در حساب های بانکی از 320 میلیون ذینفع تومان است 29 میلیارد — سرانه یک بار کمک نقدی تقریبا 900 تومان. این یک زمان دل خواهد بود به اندازه کافی برای نگه داشتن آنها را در خط فقر تعیین شده برای کاهش-کشورهای با درآمد متوسط به مدت چهار روز به طور متوسط.

اما یک بخش از آسیب پذیر ترین افراد ذینفع از این برنامه می توانید حتی کمتر است. مثلا 191 میلیون محروم اقتصادی زنان را دریافت کرده اند یک بار پرداخت 500 تومان – به اندازه کافی برای نگه داشتن آنها را در خط فقر برای دو روز. سالمندان زنان بیوه و معلول را دریافت کرده اند مشابه انتقال پول نقد.

حداقل دستمزد برای کارگران در هند گل سرسبد برنامه کار برای روستایی فقیر مهاتما گاندی ملی روستایی ایجاد اشتغال طرح مطرح شده به 202 تومان از Rs 182 — کمتر از خط فقر مورد نیاز — اگر چه بسیاری از کشورهای زیادی را پرداخت دستمزد بالاتر از آن مطلع توسط دولت مرکزی. نگاهی به frontloading PM-KISAN طرح فراهم می کند که 6000 تومان یک سال به کشاورزان و پرداخت یک بار به 21 میلیون کارگر ساختمانی نشان می دهد که آنها برای زنده ماندن در خط فقر برای بیش از یک هفته با این پولی کمک کند.

در حالی که دولت ممکن است محدود منابع مالی خود را برای قرار دادن پول بیشتر در دست مضطرب هند سیاست های پولی و مالی پاسخ به بحران شده است و نه خاموش. در ابتدا بانک مرکزی هند (RBI) کمک متحده با بالا بردن خود راه و روش پیشرفت (WMA) حد 30 درصد است. و آن حد دو برابر شد به 60 درصد در آوریل 17. بانک مرکزی به تزریق بیشتر نقدینگی به سیستم بانکی از طریق سیاست نرخ ترفند و اقدامات دیگر — که بعید است که بلافاصله به نفع کسانی که خیره در کشویی زیر خط فقر.

همچنین بخوانید: شیوع کروناویروس: چرا شهرستانها ممکن است همان باقی می ماند پس از مستند

در سمت روشن بازپرداخت وام moratoriums برای وام گیرندگان کوچک و گسترش سیاست های پولی نرخ راهرو می تواند به افزایش جریان های نقدی به نشستن اردک در حال حاضر فقر القای بحران است. مرکز ساخته شده است یک بار انتقال بیش از 17,000 تومان کرور روپیه به ایران برای مقابله با بحران و کشورهای مختلف در حال حاضر اجرای خود طرح های رفاه برای کمک به فقرا است. رایگان توزیع جیره غذایی توسط مرکز و ایالات متحده می تواند به کاهش درد و به طور موقت کاهش قریب الوقوع سنبله در سرشماری از فقیرترین.

اما باید هند بانک مرکزی و دولت مرکزی انجام می شود بیشتر به جای خروج بخش عمده ای از آتش نشانی به متحده ؟ Lekha چاکرابورتی و امانوئل توماس از دهلی نو-بر اساس موسسه ملی مالیه عمومی و سیاست (NIPFP) مطرح کرده بود زنگ زنگ در تجزیه و تحلیل خود را یک روز قبل از ساعت مودی به طور رسمی اعلام کرد گسترش مستند. آنها اشاره کرد: “به نظر می رسد که دولت و RBI در حال اتخاذ یک صبر-و-دیده بان سیاست. اما حتی اگر این بیماری همه گیر است رام در چند ماه آینده این مشکلات این است که به علت آسیب پذیر است برای رفتن به غیر قابل تصور است. برخی از آنها حتی گفت که بیشتر مردم از گرسنگی می میرند از این بیماری همه گیر مگر اینکه دولت بیدار به وضعیت و آدرس موضوع در جای پای جنگ.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de