Coronavirus ممکن است بیماری X’ هشدار داد که در حدود سال پیش

سازمان بهداشت جهانی هشدار داد, سال پیش که مرموز “بیماری X” می تواند جرقه بین المللی سرایت. جدید coronavirus با توانایی خود را به سرعت جلوه های ویژه گرافیکی از خفیف تا کشنده است و در حال ظهور به عنوان یک مدعی.

از گزارش های اخیر در مورد یواشکی راه به اصطلاح Covid-19 virus گسترش می یابد و maims یک تصویر در حال ظهور از یک مبهم پاتوژن که اثرات عمدتا خفیف اما که گاهی اوقات — و غیرقابل پیش بینی — نوبت مرگبار در هفته دوم. در کمتر از سه ماه آن را آلوده مورد 77,000 مردم عمدتا در چین و کشته شدن بیش از 2,200.

“این که آیا آن را شامل می شود یا نه, این بیماری به سرعت در حال تبدیل شدن به این بیماری همه گیر چالش است که متناسب با بیماری X رده” ماریون Koopmans رئیس viroscience در مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس در روتردام و یک عضو که کمیته اضطراری نوشت: روز چهارشنبه در مجله Cell.

این بیماری در حال حاضر به بیش از ده کشور و مناطق. برخی از کسانی که آلوده به ویروس در جامعه محلی خود و بدون شناخته لینک به چین, آمریکا مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری گفت.

همچنین بخوانید: توکیو 2020 به تعویق انداختن داوطلب آموزش با توجه به شیوع کروناویروس

“ما در حال دیدن جامعه گسترش در اینجا در ایالات متحده و در عین حال, اما آن را بسیار ممکن است — حتی به احتمال زیاد — که آن را در نهایت ممکن است رخ دهد” نانسی r. schultze ، مدیر CDC مرکز ملی ایمن سازی و بیماری های تنفسی به خبرنگاران گفت روز جمعه ،

بر خلاف سارس آن ویروسی پسر عموی Covid-19 ویروس تکرار و در غلظت های بالا در بینی و گلو شبیه به سرماخوردگی و به نظر می رسد قادر به گسترش از کسانی که نشان می دهد هیچ یا خفیف, علائم است. که باعث می شود آن را غیر ممکن است برای کنترل با استفاده از تب-چک کردن اقدامات کمک کرد که توقف سارس 17 سال پیش.

پخش كردن, مخفیانه

chart

خوشه ای از موارد در یک خانواده زندگی در شهرستان انینگ  اند آغاز کرده است که 20 سال انجام شده این ویروس از ووهان شیوع این کانون در ماه ژانویه 10 و گسترش آن را در حالی که دچار هیچ بیماری, محققان گفت: جمعه در مجله انجمن پزشکی آمریکا.

همچنین بخوانید: Coronavirus: ذخایر 820 جداسازی تخت برای مسافران از چین

پنج بستگان و پس از آن توسعه یافته تب و علائم تنفسی. Covid-19 کمتر کشنده تر از سارس است که تا به حال یک مورد مرگ و میر به میزان 9.5 درصد است اما به نظر می رسد بیشتر مسری است. هر دو ویروس ها حمله تنفسی و دستگاه گوارش دستگاه است که از طریق آن آنها به طور بالقوه می تواند گسترش.

در حالی که بیش از 80 درصد از بیماران گزارش شده است به نسخه خفیف این بیماری و بهبود حدود یک در هفت توسعه پنومونی دشواری تنفس و دیگر علائم شدید. حدود 5 درصد از بیماران مبتلا به بیماری بحرانی از جمله نارسایی تنفسی سپتیک شوک و چند ارگان شکست. “بر خلاف آمريکا Covid-19 عفونت دارای یک طیف وسیع تری از شدت اعم از بدون علامت خفیف علامتی برای بیماری شدید است که نیاز به تهویه مکانیکی” پزشکان در سنگاپور گفت: در یک مقاله را در همان مجله پزشکی پنج شنبه.

“بالینی پیشرفت این بیماری به نظر می رسد شبیه به سارس: بیماران توسعه پنومونی در اطراف پایان هفته اول به آغاز هفته دوم بیماری است.” افراد مسن به خصوص کسانی که با بیماری های مزمن مانند فشار خون بالا و دیابت شده اند به در معرض خطر بالاتری از بیماری شدید. هنوز “تجربه به تاریخ در سنگاپور است که بیماران بدون قابل توجه شرکت مرضی شرایط نیز می تواند به توسعه بیماری شدید” آنها گفت.

ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>