Covid-19: Britannia راه اندازی WhatsApp فروشگاه یاب برای پاسخگویی به تقاضای مصرف کننده

غذاهای شرکت Britannia صنایع راه اندازی کرده است یک پان هند فروشگاه سرویس مکان یاب برای فعال کردن مصرف کنندگان برای پیدا کردن محصولات این شرکت در فروشگاه ها در این نزدیکی هست. GPS مبتنی بر chatbot منتشر لیستی از فروشگاه ها در نزدیکی مصرف کننده مکان فعلی شده اند که به تازگی به سرویس های این شرکت است.

این فن آوری ساخته شده است برای پاسخگویی به افزایش تقاضای مصرف کننده در میان coronavirus (Covid-19) مستند و مصرف کنندگان افزایش نیاز به پیدا کردن Britannia محصولات در مجاورت نزدیک.

“با توجه به ادامه مستند تیم ما به طور مداوم نوآوری برای اطمینان از دسترسی به محصولات ما در سراسر جغرافیای شهر و طبقات است. واتساپ Chatbot یک چنین موقع راه حل ساخته شده است برای کمک به مصرف کنندگان کشف محصولات ما در محله خود گفت:” Varun بری, مدیر عامل, Britannia صنایع.

در اوایل این ماه در بنگلور مبتنی بر تکنولوژی اطلاعات شرکت iD مواد غذایی تازه بود و همچنین راه اندازی یک فروشگاه یاب ویژگی به مشتریان به روز رسانی اطلاعات در شناسایی محصولات موجود در باز کردن فروشگاه ها در نزدیکی آنها و مقدار دقیق از iD محصولات عرضه شده در یک روز داده می شود. فروشگاه یاب همچنین دارای ویژگی های اطلاع رسانی است که فراهم می کند روزانه اس ام اس هشدار زمانی که تازه سهام دریافت پر در فروشگاه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>