صادر شده در: Modified:

در فرانسه و جاهای دیگر دولت به دنبال استفاده از نرم افزار برای ردیابی شهروندان از طریق گوشی های هوشمند خود را به عنوان بخشی از تلاش ها برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس. اما منتقدان نگران هستند که پس از چنین سیستم های ردیابی در محل هستند دولت ها ممکن است وسوسه به استفاده از آنها را برای چیز دیگری است.

تبلیغات

در ذهن وزیر کشور فرانسه کریستف Castaner وجود ندارد سوال: اگر یک نرم افزار می تواند کمک به مبارزه با Covid-19 همه گیر در فرانسه با هشدار به کاربران گوشی های هوشمند است که آنها شده اند به یک فرد بیمار از آن استفاده شود.

Castaner گفت: ضروری است که دولت با استفاده از تمام اطلاعات در دسترس آن برای جلوگیری از این بیماری همه گیر. “پیگیری است یکی از راه حل های اتخاذ شده توسط تعدادی از کشورهای بنابراین ما تصمیم گرفته اند به کار با آنها در نگاه کردن به این, گزینه,” او در مصاحبه با فرانس 2 تلویزیون در مارس 5. “من معتقدم که اگر [این برنامه] اجازه می دهد تا ما را به مبارزه با ویروس و اگر آنها نمی, تجاوز فردی و آزادی های ردیابی یک ابزار خواهد شد که پذیرفته شده توسط مردم فرانسه.”

ارتباطات تلفن همراه شرکت توانایی ردیابی هر کاربر تلفن همراه و ردیابی نرم افزار را قادر می سازد به شهروندان اطلاع داده شود اگر آنها شده اند در مجاورت شناخته شده Covid-19 بیمار در حالی که در به طوری که آنها به نوبه خود می توانید سعی کنید برای تست.

چندین کشور از جمله چین و تایوان و کره جنوبی – در حال جمع آوری اطلاعات GPS از شهروندان خود را در گوشی های برای قرار دادن افراد آلوده و اجرای مهار اقدامات است. عمل موثر است اما آن را با مشکل مواجه است: از جمله جمع آوری داده ها ممنوع است در اتحادیه اروپا به دلیل کلی حفاظت از داده ها و مقررات (GDPR) که حاکم بر پردازش اطلاعات شخصی.

سنگاپور به عنوان یک مدل

نوع دیگری از فناوری تحت بررسی است در فرانسه. “در کنار منطقه جغرافیایی با استفاده از 4G و یا GPS بلوتوث – که شما با استفاده از اتصال گوشی خود به, هدست به عنوان مثال – در حال ظهور است به عنوان یک راه حل برای کشورهای در مورد احترام به آزادی های فردی به دلیل آن را یک تکنولوژی نیست که نشان دهد خود را, محل” Gérôme Billois یک متخصص امنیت سایبر در Wavestone شرکت مشاوره ای گفت: فرانسه 24.

این فن آوری در پشت TraceTogether نرم افزار در حال استفاده توسط دولت سنگاپور است. گوشی های مجهز به نرم افزار اتصال به هر یک از دیگر تا شعاع چند متر اجازه می دهد نرم افزار برای شناسایی پتانسیل Covid-19 افراد مبتلا در مجاورت و سپس ارسال هشدار در صورت لزوم. هر گوشی همچنین ذخیره یک لیست از cross-تلفن تماس برای 21 روز. که اگر یک کاربر بیمار می شود و بعد وارد خود را از وضعیت سلامت در این برنامه یک هشدار ارسال می شود می تواند برای همه کاربران ثبت نام شده به آنها را تشویق به گرفتن تست شده است.

سنگاپور در حال حاضر استفاده می شود به عنوان یک مدل برای کشورهای اروپایی که به نظر می رسد متقاعد ابزار می تواند به آنها کمک کند این بیماری همه گیر. یک پروژه جدید به نام پان اروپایی Privacy-Preserving نزدیکی ردیابی (PEPP-PT) راه اندازی شده است برای ارائه یک راهنمای به ردیابی افراد دیجیتالی در حالی که احترام به حریم خصوصی خود را.

“راه در حال حاضر در حال مطالعه توسط PEPP-PT جالب هستند اما هنوز یک مدل دقیق به اندازه کافی برای قضاوت در تضمین حریم خصوصی” گفت: Anne-Sophie Simpere از سازمان عفو بین الملل فرانسه است که از نزدیک نظارت بر توسعه فن آوری برای ردیابی شهروندان است.

“شرایط برای توسعه چنین برنامه روشن هستند: قانون باید از جانب آن بسیار محدود هدف صرفا ارتباط آن را برای مبارزه با این بیماری همه گیر. آن را نیز باید نشان داده شود که اقدامات لازم متناسب و بالاتر از همه است که آنها در یک زمان محدود است. و در نهایت باید وجود داشته باشد کافی مکانیسم های کنترل با گزینه های برای تجدید نظر شود.”

“هر مجموعه داده ها می تواند مشکل ساز’

برای Billois حتی یک برنامه است که با استفاده از بلوتوث به جمع آوری اطلاعات می تواند تهدیدی برای حریم خصوصی. چنین برنامه “می تواند آن را ممکن است در یک رژیم توتالیتر برای پیگیری یک حریف سیاسی و پیدا کردن که او در دیدار بنابراین تعدادی از تدابیر مورد نیاز” او گفت:.

“هر مجموعه داده ها می تواند مشکل ساز” Simpere تکرار. “این یک منطقه که در آن à پیشینی, ریز نقص می تواند منجر به نقض حقوق بشر است. هنگامی که این سیستم ها در جای خود دولت ممکن است وسوسه به استفاده از آنها را برای چیز دیگری است. بنابراین ما باید بسیار روشن قوانین از ابتدا به ویژه در رضایت است.”

و این مسئله هنوز برای حل و فصل شود. نخست وزیر Édouard فیلیپ ذکر “داوطلبانه نامزدی” در طول یک ظاهر قبل از ماموریت حقیقت یاب در مدیریت coronavirus بیماری همه گیر در مجمع ملی در تاریخ 1 آوریل. Castaner اما کاهش یافته است و برای رد کردن اجباری دیجیتال ردیابی است. “من نمی توانم به شما بگویم” او گفت FranceInfo در مارس 6, وقتی پرسیده شد که اگر مشارکت در چنین برنامه خواهد بود داوطلبانه است.

پاسخ به این سوال کلیدی است پس اثر هر گونه نرم افزار ردیابی است که وابسته به تعداد کاربران; بیشتر مردم با استفاده از این برنامه مفید تر از آن می شود. اما حتی در سنگاپور که در آن ضریب نفوذ گوشی های هوشمند بالاتر است در فرانسه تنها حدود 10 درصد از جمعیت نصب شده برنامه” با توجه به چارلز-Pierre Astolfi, منشی, عمومی, فرانسوی, دیجیتال شورا در نظرات به Mediapart.

این رقم به نظر می رسد بیش از حد کم می شود موثر در مبارزه با Covid-19. و از جمله نرخ پایین داوطلبانه ردیابی می تواند وسوسه دولت – با وجود ریسک های سیاسی از این حرکت – به ساخت مجموعه ای از داده های مکان الزامی است.

این مقاله ترجمه شده از نسخه اصلی در فرانسه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im