برش پایین در نوشیدنی های شیرین ممکن است کمک به کاهش جهانی موارد سرطان

مصرف نوشیدنی های شیرین افزایش یافته است و در سراسر جهان بیش از 40 درصد از سال 1990 تا سال 2016. نوشیدنی شیرین مصرف یکی از رفتاری خطرات است که کمک به افزایش جهانی نسبت مرگ به دلیل بیماری در شیوه زندگی. از جمله نوشیدنی های مرتبط با چاقی یک عامل خطر قوی برای بسیاری از سرطان ها.

در یک مطالعه برای پیدا کردن یک خاص ارتباط بين قند و سرطان نشان می دهد نوشیدنی مانند کولا لیموناد و نوشابه های انرژی زا نشان می دهد ارتباط قوی بین قند ناشی از چاقی و سرطان است. این محققان نشان می دهد که وجود دارد نیز می تواند دلیل دیگر قند و شکر می تواند باعث سرطان شود. معلوم شد که افزایش نوشیدنی شیرین مصرف مثبت در ارتباط با خطر ابتلا به سرطان است. در تقسیم یک گروه از نوشیدنی های شیرین به 100 آب میوه و سایر نوشیدنی های شیرین و مصرف هر دو در ارتباط بود با خطر بالاتر ابتلا به سرطان است.

لینک ممکن است تا حدی توضیح اثر خود را در بروز چاقی است. اضافه وزن یک عامل خطر قوی برای, دهان, حنجره, حلق مری و سینه و تخمدان آندومتر کیسه صفرا و معده و لوزالمعده و کبد و روده بزرگ و پروستات و کلیه و سرطان. این نشان می دهد که افزایش وزن ممکن است تنها راننده. بیشتر به طور خاص پیشنهاد شده است که نوشیدنی های شیرین ممکن است ترویج دستاوردهای در ميزان چربی احشایی مستقل از وزن بدن است. دو نفر دیگر تصادفی محاکمه نیز در حمایت از این فرضیه. Tumorigenesis ممکن است ترویج ميزان چربی احشایی از طریق تغییرات در مسیرهای سیگنالینگ همراه و adipokine ترشح.

یکی دیگر از مسیر می تواند شاخص قند خون بالا از نوشیدنی های شیرین. شاخص قند خون در ارتباط است با hyperinsulinemia و ديابتی نوع 2. هر دو به طور بالقوه افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان است. بار قند خون همراه است با افزایش پیش از التهاب نشانگر مانند پروتئین واکنشی C (CRP) و التهاب سيستميک. همچنین شاخص قند خون بالا است که در ارتباط با دیابت مرتبط با کارسینوم.

در چند جمله نوشیدنی های حضور محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته پیشنهاد اختلال در عملکرد اندوتلیال در بيماران با و بدون ديابت است. مصرف روزانه قند و شکر از جمله نوشیدنی های مثبت مرتبط با سرطان است. تغییر برای قند و شکر از نوشیدنی لغو این لینک. این نتایج نشان می دهد که رابطه ای بود به شدت رانده قند. حتی نوشیدنی که به کاهش قند مطالب مرتبط بودند به سرطان در این مطالعه احتمالا به این دلیل که آنها مصرف در مقادیر بالاتر. در مقابل مصرف چای و قهوه و آب نمی شد در ارتباط با سرطان است.

این بدان معنا نیست که هیچ کس نباید آنها را به نوشیدنی. طبق معمول با تغذیه, ایده این است که نه بیش از اندازه هر چیزی. چندین عمومی سازمان بهداشت و درمان توصیه به مصرف کمتر از یک نوشیدنی در روز است. آب میوه در نظر گرفته شده کمی بهتر است زیرا آنها حاوی برخی از ویتامین ها و فیبر است.

اپیدمیولوژیک ادبیات در نوشیدنی های شیرین و خطر ابتلا به سرطان هنوز محدود است. به عنوان این مطالعات در حال مشاهده آن است که ممکن است برای محققان به دولت است که شکر قطعی است باعث شود. وجود دارد برخی از مکانیسم های بیولوژیکی مانند اثر قند در احشایی چربی ذخیره شده در اطراف ارگان های حیاتی مانند کبد و پانکراس افزایش سطح قند خون و التهابی که مرتبط با افزایش خطر ابتلا به سرطان.

برش پایین در نوشیدنی های شیرین همراه با افزایش قند مالیات و محدودیت های بازاریابی این محصولات ممکن است کمک به کاهش جهانی سرطان بار.


Niranjan Naik, مدیر و دستگاه گوارش (GI) onco-عمل جراحی FMRI

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>