متهمان در پارک گزی در دادگاه تبرئه شد اما جدید حکم بازداشت صادر شده برای Osman کاوالا

صادر شده در: Modified:

یک دادگاه استانبول روز سه شنبه تبرئه نه فعالان برگزار شد با تروریسم اتهامات در ارتباط با تظاهرات ضد دولتی از جمله نیکوکار Osman کاوالا اما بعد از آن در روز صادر شده جدید حکم بازداشت کاوالا بیش از یک شکست خورده سال 2013 کودتا.

تبلیغات

یک دادگاه در استانبول در روز سه شنبه تبرئه نه پیشرو ترکی فعالان جامعه مدنی از تروریسم مرتبط اتهامات در ارتباط با تظاهرات ضد دولتی.

محاکمه 16 پیشرو فعالان دیده می شد توسط منتقدان به عنوان یک سرنوشت پیشنهاد دولت برای سرکوب مخالفان صدای criminalise تظاهرات ضد دولتی. متهمان متهم به سازماندهی تظاهرات ضد دولتی در تلاش برای سرنگونی دولت در سال 2013.

دادگاه همچنین حکم داد که Kavala تنها متهم هنوز در زندان باید آزاد شود. اما حکم بازداشت برای او صادر شد بعد از آن در روز.

محاکمه علیه هفت تن از متهمان دیگر, برخی از کسانی که موفق به فرار در خارج از کشور ادامه خواهد داد.

تظاهرات شروع به محافظت از یک پارک در مرکز استانبول از redeveloped به عنوان یک مرکز خرید اما به رشد گسترده تر جنبش اعتراضی در سراسر ترکیه و به چالش کشیدن اقتدار رجب طیب اردوغان که نخست وزیر ترکیه در آن زمان و در حال حاضر در ترکیه رئیس جمهور.

محاکمه صورت گرفت روز سه شنبه در یک دادگاه در نزدیکی سیلیوری زندان امنیتی حداکثر پردیس در حومه استانبول است. گروه های حقوق قانونگذاران و صدها نفر از هواداران وارد به رعایت محاکمه. بسیاری پشت سر هم به تشویق هنگامی که کاوالا وارد دادگاه.

دادستان شده بود به دنبال یک جمله زندگی در سلول انفرادی بدون آزادی مشروط برای کاوالا معمار Mucella Yapici و Yigit Aksakoglu که با این نسخهها کار در اوایل دوران کودکی توسعه و صرف 221 روز در بازداشت پیش از محاکمه. آنها را رد کرد و این اتهام که آنها تلاش برای سرنگونی دولت و می گویند این تظاهرات به سادگی اعمال حقوق دمکراتیک.

Yapici است که یک عضو از تقسیم همبستگی یک گروه کاری برای این منطقه شهری مسائل در حال حاضر سعی شده است برای مشارکت در تظاهرات در دیگر اتهام و تبرئه در سال 2015.

دفاع وکلا می گویند خود شهود در عین حال شنیده می شود که شواهد نشده است به اندازه کافی ارائه شده است. دادستان خواسته است که خواسته های به شنیدن شاهدان روز سه شنبه بود را رد کرد. دادگاه موافقت کرد.

دادستان نیز خواستار 15 به 20 سال حبس برای شش متهم دیگر در میان آنها فیلم سازان, یک وکیل و یک برنامه ریز شهری برای کمک به تلاش برای سرنگونی.

“حق آزادی نقض’

کاوالا دستگیر شد و چهار سال پس از تظاهرات برگزار شد و در بازداشت پیش از محاکمه برای 840 روز. در دسامبر حکم استراسبورگ مستقر در دادگاه اروپایی حقوق بشر گفت که کاوالا حق آزادی نقض شد عدم سوء ظن معقول و که خود را تمدید بازداشت خدمت “به نهان هدف کاهش و او را به سکوت” با یک “اثر سرما بر جامعه مدنی”.

63 سال است که بازرگان و بنیانگذار یک موسسه غیر انتفاعی است که با تمرکز بر فعالیت های فرهنگی و هنری پروژه برای صلح و گفت و گو به نام Anadolu Kultur.

کاوالا را حفظ کرده است که او در زمان شرکت در فعالیت های صلح آمیز برای دفاع از محیط زیست و پارک که در نزدیکی دفتر خود و رد اتهام که او سازماندهی و تامین مالی شد.

حدود 3.6 میلیون نفر پیوست اعتراضات پارک گزی با توجه به دولت تخمین می زند و هزاران نفر مجروح شدند. پلیس teargas و توپ آب برای متفرق کردن عمدتا مسالمت آمیز معترضان و انتقاد شده است برای نیروی بیش از حد.

ترکیه در کانون قرار می دهد تعداد کشته شدگان در ناآرامی ها در 15 جمله یک افسر پلیس اما دادستان کیفرخواست علیه متهمان می گوید: پنج کشته شدند. این اختلاف ناشی از گنجاندن حملات قلبی و مغزی خونریزی تصور می شود ناشی از اسپری فلفل و همچنین به عنوان کسانی که در کشته دیگر در تظاهرات در طول همان دوره است.

(FRANCE 24 با AP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>