‘Dosed’: فیلم نقد و بررسی

هر زمان جدید روان-سلامت درمان می رسد این رو با ایدئولوژی — و نظرها — از دین است. زیگموند فروید توصیف روانکاوی تمام نقطه به معجزه-درمان اساطیر از لحظه ای که یک بیمار در لمس عصب خود را سرکوب تروما و آزاد از آن است. در ’70s اولیه-جیغ درمانی ساخته شده در اطراف این مفهوم است که بدن خود را (و نه فقط ذهن خود) شد و محکم به درد گذشته ادعا می شود تنها درمانی مسهل به اندازه کافی به درایو شما را از درد. یک دهه بعد پروزاک انقلاب فروخته های انتخابی بازجذب سروتونین به عنوان تثبیت کننده های خلق و خوی است که می تواند تکه از طریق افسردگی مانند لیزر است.

و به عنوان درخشان وعده ها از چه مواد مخدر روانگردان می توانید انجام دهید تا به تدریج رشد کرده دیمر راه حل های دیگر را در پا. یکی از جذاب ترین — آن را در اطراف برای چند دهه است اما هنوز هم از نظر قانونی و فرهنگی زیرزمینی — که باور اتمام حجت با یک تعداد انگشت شماری از برجسته روانپزشکان که برای برخی از مردم داروهای روانگردان می تواند باز کردن غل و زنجیر از افسردگی و یا الگوهای اعتیاد در راه است که درمان نمی باشد.

در “دوز بندی” شخصی مستند ساخته شده در اطراف یک حدیثی مورد یک معتاد به مواد مخدر که سقوط به psychedelics برای نجات خودش Rosiland وات یک روانشناس بالینی در کالج امپریال لندن ادعا می کند که تجربه روانگردان می تواند سر و صدا سفت و سخت الگوهای فکری منفی و بی تفاوتی است که بخشی از زندان از افسردگی است. او می گوید که برخی از بیماران تجربه سود بیشتر از یک تعداد انگشت شماری از سفر از آنها از 10 سال از درمان متعارف. پل Stamets, صورتحساب به عنوان یک “مشهور ویژه گر قارچشناسی” می گوید: “قارچ سحر و جادو اجازه می دهد تا شما را به تغییر ذهن خود را به معنای واقعی کلمه.” در راه خنده دار هر دو آنها گفت: آنچه Kenny Rogers که امروز به یاد پوشش نسخه از سال 1967 LSD-الهام آهنگ پاپ “فقط کاهش یافته است (برای دیدن آنچه که وضعیت بیماری من بود)” هنگامی که او می خواند: “من دیدم خیلی من را شکست و ذهن من است.”

این یک موضوع است که سزاوار دقیق مستند اکتشاف مانند آلیسون Klayman را باید ببینید روانگردان در معرض “قرص های خود را.” اما “Dosed” نیست که نوع فیلم.

از آن ساخته شده بود توسط مدیر تایلر چندلر در مورد دوست, Adrianne (نام خانوادگی او هرگز داده شده) در ونکوور اقامت او در اواسط 30s که یکی از آن شدید اما کاربردی طبقه متوسط معتادان که اساسا تبدیل پیگیری از مواد مخدر به یک حرفه ای است. او شروع به نوشیدن و استفاده روزانه زمانی که او 15 و او برای اولین بار به می گویند که او تا به حال پدر و مادر خوب وجود دارد و آن را بدون بیرون “دلیل” برای اعتیاد خود را. پرت و تالار مانند یک officious Minnie Driver او شده رو بر روی همه چیز از هروئین به فنتانيل و خودش را “زباله-می تواند معتاد باشد. من هر چیزی را انجام دهید.” شما همچنین می توانید می گویند که او یک معتاد از اختلال در دام پنهان ارضاء او می شود از پایین کشیدن مردم در اطراف او. اما Adrianne در “دوز بندی” ادعا می کند که او بیمار از زندگی خود را. هیچ چیز کار می کرد (مراکز درمان انقباض) بنابراین او تصمیم می گیرد به دنبال روانگردان درمان است.

“دوز بندی” است که در شش ماه خاطرات سفر خود را و لحظاتی وجود دارد که آن را به یک روشن کننده فیلم است. اما تنها لحظه. Adrianne نوع از کسی که دروغ می گوید به هر کس از جمله فیلمساز (که باعث می شود او در نقاط کلیدی یک راوی غیر قابل اعتماد) و او را در تجویز متادون برای مدت طولانی است که یک تکه بزرگ از 84 دقیقه فیلم حول محور که آیا او می تواند ضربه که (palliative) اعتیاد است که تحریم به عنوان یک “درمان” توسط شرکت های دارویی. این فیلم دارای برخی از مشاهدات جالب در مورد چگونه مشکل آن این است که برای دریافت متادون و اینکه آیا داروسازی بزرگ و حتی می خواهد به شما (از آن است که البته سود-راننده). اما “Dosed” آنقدر غرق در جزئیات آدریان اعتیاد که آن را اغلب به نظر می رسد generic سم زدایی روایت است که رقص در اطراف آنچه باید واقعی آن موضوع: چه تجربه روانگردان مثل این است که برای کاربر و چگونه می تواند شما را شفا دهد.

Adrianne شروع کردن با قارچ سحر و جادو است که تجویز می شود در چهار دوز, برچسب , میکرو, کامل, therapeutic و قهرمانانه. (دوز طیف وسیعی از 0.2 گرم به 6.0 گرم است.) تاپیک بحث در مورد چگونه اولیه تحت نظارت سفر را کاهش می دهد او را به یک “نوزاد” دولت اما تنها شواهد این است که دیدن او شال بستنی به عنوان اگر او گرسنه بودند که ممکن است به معنای واقعی کلمه بود در این مورد. چون psychedelics غیر قانونی, درمان مراکز درمانی که اداره آنها آمده-as-you-are counterculture پرنیان. Adrianne عود و این تصمیم او باید برود و چه فیلم ارائه به عنوان نهایی در “گیاهی” درمان دام در آفریقا روانگردان ریشه iboga. (چرا “Dosed” مدافع آلی psilocybin است اما هیچ اشاره آزمایشگاه LSD? تمایز این است که هرگز مورد بحث به عنوان اگر LSD بودند بیش از حد سازمان ملل متحد بیدار حتی ذکر شود.)

Adrianne سر به یک گرانج, عصر جدید, عقب نشینی در Squamish, British Columbia, نام IbogaSoul که در آن موقت, آتش, آداب و رسوم در حال نظارت یک مشاور به نام مارک هوارد که رفتار نشانگر جایی بین وو-وو و ناقص است. وجود دارد بیش از یک دوره از ده روز او تکرار دوز iboga که قرار است به “ژل” او از اعتیاد توسط باز کردن قفل تروما در زیر آن. (خوشحال) spoiler alert: او بهتر می شود.

وعده روانگردان درمانی ممکن است به نظر می رسد مانند آن را اجرا می کند مقابله به کلاسیک فرویدی مدل چگونه ذهن و روح کار است. در عین حال که طنز است که در آن درب-از-ادراک راه روانگردان درمان کاملا از مد افتاده است. شما خواب و گرفتار اوهام و خیالات شما باز کردن درهای آن و چیزهایی که شما بوده ام به سرکوب می آیند عجله کردن.

با توجه به این که این شخص چه سازمان ملل متحد-روانی فیلم “Dosed” است. با این فیلمساز تثبیت شده بر روی دوست خود را بازیابی مستند همه چیز در مورد فروش کارخانه-بر اساس psychedelics به عنوان یک بیاندازه ابزار موثر است. آن را به من فروخته شده امکان فقط به اندازه کافی به فکر می کنم که اگر من می دانستم که کسی که مبارزه با یک بیماری مزمن اعتیاد من ممکن است توصیه می کنند که آنها به تماشای این فیلم. اما آنچه که من واقعا آرزو می کنم من می توانم توصیه می شد یک فیلم مستند است که به کاوش در اعماق چگونه psychedelics کار است که متکی بر بیش از یک فرد fluky تجربه را در مورد خود درمانی قدرت.

محبوب ترین ها در انواع

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>