سیاره کوتوله سرس نه بی ثمر است که آب غنی از جهان: ناسا فضاپیمای Dawn

سیاره کوتوله سرس نهفته است که در اصلی سیارک در کمربند بین مریخ و مشتری است و نه بی ثمر سنگ فضایی که قبلا اعتقاد بر این بود. اطلاعات جدید از ناسا فضاپیمای Dawn نشان داده است که آب غنی از جهان است.

پس از تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده در نزدیکی پایان ماموریت دانشمندان مشخص شده است که در زیر سطح سرس وجود دارد می تواند یک مخزن عمیق از آب نمک یا نمک غنی شده از آب است که در حدود 40 متر عمق و صدها کیلومتر گسترده است.

“سحر انجام شده به مراتب بیشتر از ما به امید زمانی که آن را آغاز کرده است در آن فوق العاده و فرا زمینی اعزامی” گفت: ماموریت مدیر Marc Rayman ناسا آزمایشگاه پیشرانش جت در جنوب کالیفرنیا.

“این هیجان انگیز اکتشافات جدید از پایان آن طولانی و پربار ماموریت فوق العاده ادای احترام به این سیارات قابل توجه اکسپلورر.”

سرس باعث می شود تا تقریبا یک سوم از کمربند سیارک کل توده, اما هنوز هم به مراتب کوچکتر از زمین ماه است. سپیده دم فضاپیما وارد سرس در سال 2015.

طولانی قبل از طلوع آفتاب وارد سرس دانشمندان متوجه شده بود منتشر روشن مناطق با تلسکوپ اما خود طبیعت ناشناخته بود.

در زمان ماموریت به پایان رسید و در اکتبر سال 2018 این مدارگرد تا به حال نیز با کاهش به کمتر از 35 متر بالاتر از سطح آشکار و واضح جزئیات مرموز روشن مناطق سرس حال تبدیل شدن به شناخته شده است.

دانشمندان تا به حال نمیفهمد که مناطق روشن شد سپرده های ساخته شده عمدتا از کربنات سدیم — یک ترکیب سدیم و کربن و اکسیژن است.

آنها به احتمال زیاد از مایع است که پرکوله شده تا به سطح و تبخیر می روم پشت بسیار بازتابنده پوسته نمک.

اما آنچه را که آنها تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است تعیین شد که در آن مایع را از آمد.

تحقیقات جدید نشان داد که مایع آمد از آب دریا در زیر سطح آن است.

سرس بهره مند نیست از داخلی و حرارت تولید شده توسط فعل و انفعالات گرانشی یک سیاره به عنوان مورد برای برخی از قمر یخی بیرونی منظومه شمسی است.

اما تحقیقات جدید که بر سرز’ 92-کیلومتر گسترده ‘Occator’ دهانه-صفحه اصلی به گسترده ترین مناطق روشن — تایید می کند که سرز است که آب غنی از جهان مانند این دیگر یخی بدن.

این تحقیقات نه تنها تایید کرد که مناطق روشن جوان هستند-برخی از کمتر از دو میلیون سال — آن را نیز در بر داشت که زمین شناسی فعالیت های رانندگی این سپرده ها می تواند ادامه دارد.

این یافته ها به نظر می رسد در یک مجموعه خاص از مقالات منتشر شده توسط طبیعت نجوم علوم طبیعت و ماهیت ارتباطات در روز دوشنبه.

–IANS

gb/na

(فقط تیتر و عکس از این گزارش شده اند ممکن است دوباره توسط کسب و کار استاندارد کارکنان; بقیه مطالب به صورت خودکار تولید شده از یک همزمان خوراک.)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>