اردوغان تنظیم برای دیدار با پوتین در مسکو جستجوی سریع آتش بس در ادلب

صادر شده در: بروز رسانی:

رهبران روسیه و ترکیه دیدار در مسکو روز پنجشنبه در تلاش برای کاهش تنش ها است که باید تهدید را به خود دو کشور به درگیری مستقیم در سوریه است.

تبلیغات

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان گفت که او خواهد بود به دنبال روسیه ولادیمیر پوتین به توافق سریع آتش بس در استان ادلب در شمال غربی استان سوریه که آنکارا در حال مبارزه با مسکو حمایت نیروهای رژیم.

مبارزه شدید کشته شدن ده ها تن از سربازان ترکیه در ادلب در هفته های اخیر به عنوان آنکارا برای اولین بار راه اندازی مستقیم توهین آمیز علیه رئیس جمهور بشار اسد.

اردوغان بالا برده سهام در هفته گذشته اروپا خواستار حمایت از تلاش های خود را در سوریه و ارشاد جدید مهاجرت بحران با باز کردن در مرز ترکیه با یونان به پناهندگان و مهاجران.

“(امیدوارم) وجود خواهد داشت یک آتش بس به سرعت تاسیس” در ادلب اردوغان گفت پیش از این مذاکرات.

آنکارا می خواهد نیروهای اسد برای توقف حمله به ادلب آخرین دژ شورشی در سوریه و جلو و عقب در پشت خطوط توافق تحت 2018 مقابله با میانجیگری روسیه در سوچی.

ترکیه به مدت طولانی مورد حمایت برخی از گروه های شورشی در برابر اسد اما اولویت خود را در حال حاضر به متوقف کردن یکی دیگر از هجوم پناهندگان به عنوان نزدیک به یک میلیون غیر نظامی در ادلب آواره شده اند توسط این رژیم در آخرین حمله.

سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفت: رهبران دو کشور خواهد بحث در مورد علل و اثرات بحران و “اقدامات مشترک” آنها می توانند به توافق برسند آن را خنثی کند.

اما مسکو — که راه اندازی یک کمپین هوایی در حمایت از بشار اسد در سال 2015 — علاقه مند خواهد بود برای ارسال یک پیام است که ترکیه نمی تواند ایستاده در راه سوریه در نهایت تصرف کامل کنترل از قلمرو آن است.

“ممکن است یک آتش بس اعلام کرد پس از مذاکرات بین پوتین و اردوغان اما آن خواهید بود برای نشان دادن” یک دیپلمات غربی به خبرگزاری فرانسه گفت.

“به باور من پوتین را بگویید اردوغان که آن را برای اقدامات خود در سوریه است.”

تجارت اتهامات

کرملین می بیند روسیه مبارزات انتخاباتی در سوریه به عنوان یک کلید پیروزی پوتین در سیاست خارجی با نفوذ و پایگاه های نظامی در کشور است که ایجاد مسکو به عنوان بازیکن اصلی در خاورمیانه است.

کارشناسان می گویند پوتین است و نه به دنبال تقابل کامل با عضو ناتو ترکیه بلکه نمی خواهد به عقب.

“پیروزی در سوریه تبدیل به یک ماده از اعتبار برای روسیه — و برای پوتین شخصا” یوری گفت Barmin خاورمیانه تحلیلگر در امور بین المللی شورای.

با وجود حمایت از طرف مخالف در جنگ روسیه و ترکیه کار کرده اند و نزدیک به تلاش برای حل و فصل نه سال جنگ و جلوگیری از رویارویی مستقیم بین نیروهای خود را.

اما این روابط تیره و تار شده است در روزهای اخیر با دو طرف معامله اتهام نقض سوچی معامله که به ایجاد یک منطقه حائل و مجاز برای استقرار 12 ترکی مشاهده پست.

آنکارا می گوید روسیه است نه تحقق بخشی از معامله است که تضمین شده بدون حمله به ادلب و وضعیت موجود بر روی زمین است.

مسکو می گوید که ترکیه نقض مقابله با حمایت از “گروههای مسلح غیرقانونی” و متهم ترکی نیروهای mingling با “تروریست ها” که اهداف مشروع.

در آخرین سالوو در چهارشنبه, روسی, دفاع سخنگوی وزارت ایگور Konashenkov گفت: “غنی مواضع تروریست ها در هم ادغام شده و با مشاهده پست” مستقر تحت سوچی معامله است.

مهاجران توده در مرز

ترکیه روز چهارشنبه گفت که حداقل دو سرباز ترک کشته شده بودند در ادلب پس از 34 کشته در حمله هوایی هفته گذشته مقصر دانست.

ترکیه رسما اعلام کرد عملیات علیه رژیم اسد بیش از آخر هفته به نام “بهار سپر”.

این پس ازطریق سه جنگنده های سوریه کشته و ده ها تن از سربازان و مبارزان متفقین — عمدتا از طریق حملات هواپیماهای بدون سرنشین-با توجه به مانیتور.

اردوغان هشدار داد اروپا در روز چهارشنبه است که باید آن را حمایت ترکیه را “سیاسی و انسانی راه حل در سوریه” اگر آن را می خواهد برای جلوگیری از تکرار 2015 مهاجرت به بحران است.

هزاران نفر از مهاجران فراوان در ترکیه-یونان مرز پس از اردوغان به آنها چراغ سبز را امتحان کنید برای ورود به اروپا که منجر به درگیری با پلیس.

ترکیه میزبان حدود چهار میلیون نفر که اکثر آنها سوری ها بلکه بسیاری از افغان ها و عراقی ها و اردوغان در حرکت است موجب نگرانی در اروپا تجدید هجوم مهاجران.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>