صادر شده در: اصلاح:

در یک مصاحبه اختصاصی با فرانس 24 و رادیو انترناسیونال فرانسه (RFI) دوشنبه مالی رئیس جمهور ابراهیم Boubacar لیورپول اذعان کرد برای اولین بار است که دولت او در حال باز کردن یک گفت و گو با سران جهادی و رهبران.

تبلیغات

با مرگ و میر از قومی و جهادی خشونت در مالی افزایش در ماه های اخیر لیورپول گفت دولت او باز بود برای گفتگو با رهبران جهادی در تلاش برای پایان دادن به بی ثباتی و خونریزی است که گریبانگیر این کشور بیش از هشت سال گذشته است.

“صحبت کردن با جهادی و مبارزه با تروریسم متناقض است” گفت: Keita. “من یک وظیفه و ماموریت امروز برای ایجاد همه ممکن است فضاهای و به انجام همه چیز ممکن است به طوری که با یک وسیله دیگر و یا برخی از نوع مماشات می توان به دست آورد. از آن زمان برخی از راههای بررسی,” او توضیح داد.

لیورپول اذعان کرد که دولت او تا به حال ساخته شده در تماس با ایاد Ag Ghali – برجسته Tuareg شکل و رهبر مغرب گروه جهادی – به عنوان به خوبی به عنوان Amadou Koufa رهبر Katiba Macina یک گروه عمدتا Fulani قومی مبارزان متحد مغرب.

کیتا تصریح کرد که او را “ساده لوحانه” در مورد اهداف رهبران جهادی. اما صلح اقدامات ضروری بودند او اصرار داشت. “تعداد مرگ و میر در ساحل عاج در حال تبدیل شدن نمایی و آن زمان است که راه های خاصی مورد بررسی قرار گیرد,” او توضیح داد.

شورشیان یک نوار از شمال مالی در سال 2012 راه اندازی یک جهادی شورش است که در حال حاضر به کشورهای همسایه در انتقالی Sahel منطقه بین صحرا و دشت های آفریقا.

کیتا در مصاحبه اي مستقر در نیویورک دیده بان حقوق بشر خواست مالی مقامات برای بررسی قتل عام توسط افراد مسلح گروه های قومی و شبه نظامیان اسلام گرا در مرکز مالی که به کشته شدن بیش از 450 نفر در ساخت 2019 مرگبارترین سال در منطقه از زمان آغاز جنگ در سال 2012.

مالی سربازان شروع به استقرار در کیدال

مالی رئیس جمهور همچنین نشان داد که سربازان ارتش مالی روز دوشنبه آغاز شده بود به استقرار در کیدال و باید در کلید غرب شهر دوشنبه.

بازگشت مالی سربازان به کیدال در نظر گرفته شده است یک جزء کلیدی در اجرای 2015 الجزیره توافقنامه صلح زده بین دولت در باماکو و برخی از گروه های شورشی.

کیتا گفت: ارتش تا به حال مجموعه ای از شمال مالی در شهر گائو در حدود 200 کیلومتر (120 مایل) جنوب. اما او هشدار داد که این سفر می تواند خطرناک باشد.

“از این رو طبیعی است که کارکنان به طور کلی… مالی نیروهای و نیروهای متفقین با احتیاط عمل می کنند گفت:” فرانسه 24 مارک پرلمن و ار را کریستف Boisbouvier.

کیدال کاهش یافت و به جدایی طلب طوارق ” در سال 2012 که در کنترل باقی می ماند این شهرستان با وجود حضور سازمان ملل و نیروهای فرانسوی عامل تحت عملیات Barkhane. در حالی که شورشیان طوارق کنترل کیدال امضا یک توافق صلح با دولت باماکو در سال 2015 اجرای این قرارداد شده است لرزان بر روی زمین است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de