رو به استرداد whistleblower آسانژ بازگشت به کانون توجه

صادر شده در: ویرایش:

بی باک مبارز برای دموکراتیک بودن یا جنایی در تلاش برای جلوگیری از عدالت: بنیانگذار ویکی لیکس جولیان آسانژ بسیار polarising شکل که می یابد خود را یک بار دیگر در مرکز توجه جهانی.

تبلیغات

این زن 48 ساله استرالیایی است که برخی از افشاگری اطلاعات وب سایت است که در معرض اسرار دولت در سراسر جهان و به ویژه مواد منفجره نشت از ما نظامی و دیپلماتیک فایل های.

اما او صرف بیشتر از یک دهه گذشته یا در زندان و یا پناه در اکوادور در لندن سفارت به عنوان او در تلاش است برای جلوگیری از استرداد به سوئد و سپس به ایالات متحده است.

در حال حاضر او در نهایت دریافت به روز خود را در دادگاه به عنوان یک قاضی را این هفته می شنوید مورد برای فرستادن او به ما به اتهامات مربوط به او در ویکی لیکس کار می کنند.

اگر مجرم به اتهام جاسوسی در زمینه وجود دارد آسانژ می تواند از تجمع 175 سال است.

شفافیت و ضد جنگ در عراق را مورد ستایش قرار داد و او را به صورت آشکار و میر غیرنظامیان و شکنجه و مخفیانه عملیات نظامی با انتشار 500,000 ما اسناد و مدارک در عراق و افغانستان شده است.

اما واشنگتن و متحدان آن متهم کرده اند و او را از خطر زندگی با به اشتراک گذاشتن اطلاعات در منابع هوش و تکنیک های کلیدی زیرساخت های سایت.

او برگزار شده است در امنیت بالا Belmarsh زندان در جنوب شرقی لندن پس از او کشیده بود از سفارت اکوادور ده ماه پیش.

تیم خود را بارها و بارها هشدار داد در مورد سلامت خود و مستقل سازمان ملل متحد حقوق کارشناس گفت: در ماه نوامبر که ادامه بازداشت بود و با قرار دادن زندگی خود را در خطر است.

در همین حال شورای اروپا گروه حقوق بود هفته گذشته آخرین جمله سازمان به هشدار می دهند که آسانژ در لندن را یک “اثر سرما” در آزادی مطبوعات.

ایستگاه فضایی زندگی

حماسه در سال 2010 آغاز شد که آسانژ مواجه اتهامات جنسی و تجاوز در سوئد که او همیشه تکذیب کرد و گفت: آنها یک بهانه و هدف نهایی شد و برای انتقال او به ما.

او در بریتانیا در زمان اما dodged تلاش برای استرداد او به سوئد را با ادعای پناهندگی سیاسی در سفارت اکوادور در لندن است.

به مدت هفت سال با او زندگی در آپارتمان کوچک در سفارت ورزش بر روی تردمیل و استفاده از آفتاب و لامپ برای جبران کمبود نور طبیعی در یک وضعیت او نسبت به زندگی در ایستگاه فضایی است.

اما پس از تغییر دولت در کویتو اکوادور از دست رفته صبر و شکیبایی با آن مهمان و او را تبدیل به پلیس بریتانیا در ماه آوریل است. او دستگیر شد و برای پریدن به قید وثیقه و زندانی شده است.

پس از دستگیری مشخص شد که ما شارژ شد او را با نقض جاسوسی ایالات متحده عمل با 2010 نشت و او در حال حاضر در مبارزه با تروریسم.

با این حال سوئد دادستان تایید کرد سال گذشته آنها کاهش یافته تجاوز به عنف بررسی کرد و گفت که با وجود “معتبر” از حساب قربانی ادعا وجود شواهد کافی برای ادامه.

روابط با روسیه ؟

آسانژ در ابتدا با حمایت گروه های مدافع حقوق بشر و روزنامه ها است که یک بار با او کار می کرد برای ویرایش و انتشار گزارش جنگ.

اما بسیاری از آنها وحشت زمانی که ویکی لیکس ریخته unredacted اسناد آنلاین از جمله نام های خبرچینان.

زمانی که سازمان ملل متحد پنل اعلام کرد در سال 2016 است که آسانژ شده بود بازداشت خودسرانه یکی از رسانه های قبلی همکاران نگهبان رد این ایده و گفت: باید عدالت است.

وجود دارند سوالات خود را در مورد رابطه با روسیه است.

رابرت مولر را در اعتراض به دخالت در سال 2016 آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری داشت که دولت روسیه هک شده بازیگران نامزد هیلاری کلینتون در مبارزات انتخاباتی “و علنا منتشر کسانی که مواد از طریق واسطه های مختلف از جمله ویکی لیکس”.

در مقدماتی دادگاه در لندن هفته گذشته وکیل آسانژ به اتهام رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن وعده داده بود اگر عفو او را تکذیب کرد که روسیه به بیرون درز ایمیل هایی که آسیب دیده خود را رقیب کلینتون.

کاخ سفید این ادعا را تکذیب کرد.

گزارش جنگ در معرض

متولد در تاونزویل Queensland در سال 1971 افراطی توصیف کرده است یک عشایری دوران کودکی و ادعا می کند که با حضور 37 مدارس قبل از اقامت در ملبورن.

به عنوان یک نوجوان او کشف یک استعداد برای کامپیوتر هک و اگر چه او پس از گناه التماس کرد به 25 چنین جرائم او هرگز در زندان هستند. او تا به حال تنها رفت با جریمه.

او ایجاد شده ویکی لیکس در سال 2006 با یک گروه همفکر فعالان و کارشناسان آن را به ارائه یک راه امن برای خبرچین به نشت اطلاعات است.

يک سخنران مطمئن شد آن نشانده و یک میله رعد و برق برای انتقاد.

مخرب ترین نشت پدید آمده در سال 2010 آغاز با یک ویدیو نشان نظامی آمریکا هلیکوپتر آپاچی شلیک و قتل دو روزنامه نگار و چندین عراق غیر نظامیان در خیابان بغداد در سال 2007.

به دنبال آن بیش از 90,000 طبقه بندی شده نظامی ایالات متحده فایل ها از جنگ افغانستان 400,000 از عراق و در نوامبر آن سال حدود 250.000 کابل های دیپلماتیک آمریکا پوشش تقریبا در هر کشور در جهان است.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>