ترس که coronavirus می تواند ‘پایمال’ جنگ زده لیبی

صادر شده در: تغییر یافته:

بسیاری از ناظران در حال ترس بدترین پس از اولین coronavirus مورد ثبت شده در لیبی در مارس 24, با دو رقیب دولت مبارزه با به دست گرفتن کنترل کشور و نظام سلامت است که در آن زانو برای نزدیک به یک دهه در میان هرج و مرج که به دنبال سرنگونی معمر قذافی ” در سال 2011 است.

تبلیغات

لیبی اولین coronavirus بیمار قرار داده شده است در انزوا در بیمارستانی در طرابلس به گفته وزیر بهداشت در Fayez al-Sarraj سازمان ملل متحد حمایت دولت توافق ملی (GNA). این بیمار 73 ساله که وارد لیبی از طریق تونس در اوایل ماه مارس پس از اقامت در عربستان سعودی است. او مستقیم و همراهان – متشکل از بیش از 20 نفر – آزمایش منفی رسانه های محلی گزارش.

در ابتدا به نظر می رسد که بسیاری در لیبی فکر می کردند که ایمن از این بیماری همه گیر است که در سراسر جهان از جمله به این کشور شمال آفریقا همسایه است. “ما پناه از ویروس در لیبی که سرمایه در محاصره است و در جایی که زمین و لینک های هوا بسته شده” Moayed al-Missaoui یک دانشگاهی گفت: Agence France-Presse پیش از آن در ماه مارس است.

اما سازمان ملل متحد در حال حاضر ترس فاجعه بار نتیجه در حالی که دو نفر مسلح اردوگاه – Sarraj را GNA و فیلد مارشال Marshal خلیفه Haftar را ارتش ملی لیبی (LNA) – ادامه عملیات نظامی خود را در برابر هر یک از دیگر. این امر منجر به نگرانی در مورد خطرات برای شهروندان که خود را به دام افتاده در میان درگیری ها و همچنین برای مهاجران برگزار شد در بازداشتگاه که برخی از آنها در نزدیکی مناطق جنگی.

“ما عمیقا نگران به عنوان اولین #COVID19 مورد گزارش شده است در لیبی ایم” دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور انسان دوستانه در لیبی. “بهداشت و ایمنی از همه مردم در لیبی از جمله 345,000 از مهمترین آسیب پذیر در معرض خطر است. امکان شیوع را پایمال در حال حاضر کشیده کمک پاسخ.”

نظام سلامت ‘در حال حاضر نزدیک به سقوط’

این جای تعجب نیست که سازمان ملل متحد بدن اضطراب است. لیبی در سیستم بهداشت و درمان شده است در “ثابت کاهش” چرا که “بیش از حد بسیاری از بیمارستان ها و درمانگاه ها شده و آسیب دیده در طول جنگ”, کمیته بین المللی صلیب سرخ اشاره کرد.

با وجود تلاش های سازمان ملل متحد و سازمان های غیر دولتی با کمبود پرسنل مجرب اختلال در زنجیره تامین با توجه به درگیری و کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در حال ساخت بهداشت و درمان ارائه دشوار است – و نه فقط در بخشهاي جدا شده از کشور است.

“این یک سیستم بهداشت و درمان است که نزدیک به سقوط قبل از شما دریافت coronavirus” الیزابت هاف سر از ماموریت برای سازمان جهانی بهداشت در لیبی به رویترز گفت در اوایل این هفته. برای آن بخش 2019 جهانی بهداشت در ایران شاخص رتبه کشور در 185 از 195 برای توانایی خود را برای پاسخ به گسترش بیماری است.

در نشانه ای از خود آگاهی مشترک از پتانسیل گرانش از وضعیت هر دو GNA (که powerbase در طرابلس) و LNA (مستقر در شرق لیبی) پیش بینی کرده بود از ورود coronavirus با در نظر گرفتن اقدامات پیشگیرانه اعمال شب زمان حکومت و بسته شدن برخی از مکان های عمومی.

این GNA وزارت بهداشت خواست تمام کارکنان پزشکی در 26 مارس به رفتن و کار در خط مقدم در بیمارستان که در آن مراقبت های بهداشتی کارگران در حال حاضر بسیج به آماده شدن برای یک پتانسیل coronavirus بیماری همه گیر. این GNA همچنین اعلام کرد که چندین قرنطینه سایت از جمله دو نظامی صهیونیست در, خواهد شد راه اندازی به جداسازی افراد آلوده به این بیماری است.

“مردم در حال حاضر در تلاش برای دسترسی به بهداشت و درمان’

با این وجود احمد حاسي سخنگوی کمیسیون Haftar را Coronavirus اپیدمی مشورتی کمیته پزشکی گفت: قبلا در این هفته است که صرف نظر از تعداد تخت مراقبت های ویژه در اتاق که آماده شده است لیبی خواهد بود “قادر به مقابله با یک بیماری همه گیر به دلیل “قابلیت های محدود”.

“مردم در حال حاضر در تلاش برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای روال درمان و بیمارستان ها در حال حاضر مبارزه با تعداد زیادی از قربانیان جنگ در طرابلس,” لیام کلی, لیبی, مدیر در آبیاری و مالداری گفت: Jeune Afrique پاریس مستقر در آفریقا متمرکز بارگیری در این هفته. “اقدامات گرفته در سراسر کشور اما ضعف سیستم بهداشت و درمان چشمگیر است.”

لیبی قطعا اقدامات احتیاطی گرفته شده به عنوان نشان داده شده توسط محصولات فروش در سوپر مارکت ها و داروخانه ها. سهام از محصولات بهداشتی از جمله دستمال مرطوب دست و ماسک و دستکش در حال اجرا کوتاه, Mounir ال-فندق که سران پزشکی-واردات شرکت گفت: Agence France-Presse.

اما با وجود چنین اقدامات پیشگیرانه در بخشی از شهروندان این واقعیت باقی می ماند که وضعیت نظامی است منجر به یک مبارزه موثر با یک coronavirus بیماری همه گیر. در پاسخ به تهدید بلندی از Covid-19 یک آتش بس در محل قرار داده شد و مورد قبول هر دو طرف در مارس 22, تحت حمایت چندین کشور و سازمان ملل متحد است. اما هر دو GNA و LNA پس از آن متهم دیگر از نقض این توافقنامه است.

طرابلس شد که مهمترین هدف از بمباران در طول شب مارس 24 به 25 در حالی که گزارش ها از درگیری در یک پایگاه هوایی نزدیک به پایتخت است که هدفمند در یک حمله توسط GNA نیروهای.

روز چهارشنبه سازمان ملل متحد در حمایت از ماموریت در لیبی (UNSMIL) اظهار تاسف این واقعیت است که “در حالی که تمام جهان درگیر در مبارزه با گسترش COVID-19 که غرق خوب-منابع کشورهای حملات و ضد حملات در لیبی همچنان به تحمیل درد و رنج بیشتر و تلفات ملکی”.

در این UNSMIL خواست یک “فوری de-تشدید” به طوری که لیبی می تواند “تغییر تمرکز خود را به مبارزه با COVID-19”. اما آن را دشوار خواهد بود برای این تماس به شنیده می شود با توجه به عدم وجود آتش بس احترام هر دو طرف است.

این مقاله اقتباس شده از نسخه اصلی در فرانسه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>