برای هفت سال کهربا, زندگی در استرالیا فمینیستی مدینه فاضله


کهربا جکسون تنها زن در خانه او. 48 سال زندگی با شوهرش و پسر در اننندل در سیدنی داخلی غرب است.

این شرایطی است که به نظر می رسد به جای عادی تا زمانی که شما در نظر بگیرید جکسون زندگی 40 سال پیش.

از سن هفت تا 14 Jackson مطرح شد در آمازون هکتار همچنین به عنوان شناخته شده کوه 400 هکتار زنان-تنها کمون در شمال NSW با یک نوسان جمعیت بین 10 و 100 نفر از زنان و دختران در دهه های 1970 و 80.

Amber Jackson, with her son, Monte. Amber grew up in the Amazon Acres Women's Commune in Northern NSW and is one of the speakers at the All About Women Festival in Sydney.

کهربا جکسون با پسرش مونته. کهربا رشد در آمازون هکتار زنان کمون در شمال NSW و یکی از سخنرانان در همه چیز در مورد زنان در جشنواره سیدنی.اعتبار:جینی Barrett

“گاهی اوقات احساس می کنم مثل یک بیت از یک imposter چون من در حال حاضر در سراسر آمده به عنوان کاملا راست و محافظه کار اما من احساس نمی مانند که در داخل” او می خندد.

تبلیغات

جکسون مادر سوزان برای اولین بار به ارمغان آورد او را به آمازون هکتار برای تعطیلات زمانی که کهربا بود و پنج سال قبل از حرکت وجود دارد در سال 1979.

یک مادر تنها که بیرون آمد به عنوان یک لزبین, پس از دخترش به دنیا آمد سوزان قبلا نقل مکان کرد و با جکسون از ملبورن به آدلاید که در آن او درگیر شد زنان در تئاتر شرکت و جفت زندگی می کردند و با زنان دیگر در sharehouses.

Amazon Acres, also known as The Mountain, a 4000-acre, women's-only commune in northern NSW with a fluctuating population of between 10 and 100 women and girls.

آمازون هکتار همچنین به عنوان شناخته شده کوه 4000 هکتار زنان-تنها کمون در شمال NSW با یک نوسان جمعیت بین 10 و 100 نفر از زنان و دختران.اعتبار:Kerryn هیگز

“آن را همیشه یک وضعیت ایده آل اما … او شده است می خواهم یک معلم و او به من گفت که چقدر مسخره سخت بود برای او برای تدریس به آنجا که آنها نمی باید هر چیزی را برای شما به کار اگر شما نیست در یک خانواده” جکسون به یاد می آورد. “هنگامی که او در بر داشت دیگر وجود دارد, زنان در موقعیت خود را به عنوان آن را کاملا آرام است.”

در آن حس حرکت به زنان تنها, اجتماعی, شیوه زندگی “واقعا شوک” جکسون خواهد شد که صحبت در مورد وقت خود را در آمازون هکتار در میزگردی با کمون بنیانگذاران علمی Kerryn هیگز در همه چیز در مورد زنان جشنواره در ماه آینده.

“اگر چه من به یاد داشته باشید داشتن تحقق جایی که من فکر می کنم ‘Oh my god این است که رفتن به زندگی در حال حاضر ما در حال رفتن به هر گونه حمل و نقل راه رفتن برای ساعت ما حمل کوله پشتی’ … چون هیچ تلفن و یا آب در حال اجرا و یا قدرت و یا هر چیزی شبیه است که اغلب شما نمی قادر به ترتیب یک آسانسور. بنابراین اگر شما فقط تبدیل شده به طور تصادفی آن را می تواند دو یا سه ساعت می توانید که در آن شما نیاز به رفتن.”

Amber Jackson with her mum at Amazon Acres as a child.

کهربا جکسون با مادر او در آمازون هکتار به عنوان یک کودک.

هنگامی که در کمون سوزان تغییر نام او به زو. این یک محافظه کار گزینه; زنان دیگر در زمان نام مانند Moonshadow و جگوار.

“من فکر می کنم آن را احتمالا در مورد ریختن های قدیمی خود را, زندگی, در حقیقت, آن را حس می کند،” “اما من اغلب در مورد آن خنده با شوهر من وقتی که من فقط اشاره ای کسی که به نام کمپوست و گفت: “آه خدای من شما از یک دوست به نام کمپوست’.”

زنان در آمازون هکتار به شدت متنوع در زمینه های خود را یک ABC Radio ملی پادکست در کمون مستند سال گذشته: وجود جنسیتی جدایی خدمتگزاران مردم و دانشگاهیان و مانند هیگز اما همچنین برخی از زنان با کمی آموزش و پرورش. برخی از استفاده محل را ترک موقعیت سوء استفاده های داخلی.

آنها زندگی عشایری به شیوه زندگی, سفر بر پشت اسب اردو زیر ستاره ها, ساختمان پناهگاه زمانی که آنها مورد نیاز آنها و رفتن بدون لباس اگر آب و هوا لازم است. تصمیم گیری ساخته شده بودند با اجماع حاکم ساختار ثابت شده است که به چالش کشیدن در برخی از مسائل مانند زنان جوان و پسران با آنها در اموال.

کمون گفته می شود تعریف شده توسط “سه Ms”: هیچ مردان, گوشت, بدون ماشین آلات – اگر چه جکسون ادعا می کند که اندیش هر سه در زمان او وجود دارد. (“بسیاری از زنان بودند گیاهخواران اما واقعا تا به حال با ما نداشتن یخچال.”)

A shelter at Amazon Acres.

یک پناهگاه در آمازون هکتار است.اعتبار:Kerryn هیگز

تحصیل برای کودکان بود “پراکنده” می گوید جکسون اشاره کرد که آنچه به شما آموخته می تواند به شدت بستگی به زن که مراقبت از شما بودند و در آن زمان است. “شما می خواهم به انجام حرکات آکروباتیک و هفته آینده شما ممکن است انجام هاردکور فمینیستی تاریخ است. سپس در هفته آینده, مادر من می تواند انجام مراقبه و هفته بعد شما انجام می شود زنان آناتومی.”

در نهایت جکسون تصمیم به ترک آمازون هکتار در سن 14 در حال حرکت به یک خانه اشتراک در مرریککویلل با دو زن جوان به تکمیل دبیرستان در حالی که مادر او در آنجا ماند در کمون. “بسیاری از دختران بودند که هدف قرار دادن teenagehood شد کمی بیش از آن و می خواستم به ترک” او به یاد می آورد. “برای من, من فقط نیاز به یک تغییر و می خواستم به خارج از زنان زمین است.”

آخرین وقت ساکنان آمازون هکتار در سمت چپ در سال 1980 پس از کمون موفق به خودکفایی اگر چه برخی از بازدید و در منطقه زندگی می کنند. (Susanne در حال حاضر 71, زندگی نزدیک است.) زمین است که هنوز هم متعلق به تعاونی که گفت: ABC آنها خواهد بود مایل به انتقال آن به نسل بعدی اگر یک گروه می خواستند برای احیای کمون.

“این احتمالا بهترین جوانان و بدترین جهان است که در آن بسیار از حذف بسیاری از نرمال جامعه” جکسون می گوید. “ما به آزادی باور نکردنی و ما فقط می تواند خاموش و اسب و سوارکاری. ما تا به حال یک استقلال واقعی در مورد ما که مردم 100 سال پیش تا به حال … [آن] بسیار آزاد و من در دست است که در بسیاری از راه.”

در حال حاضر مادر به مونت 9 جکسون می گوید او فکر نمی کند مطرح شده در زنان تنها محیط زیست لزوما مانع توانایی او معاشرت با مردان اگر چه او می گوید که هدایت او را در مردان او انتخاب کرده بود و با او در سراسر زندگی بزرگسالی است. “من حدس می زنم من برای پیدا کردن آن کمی سخت زندگی در یک مردسالار جهان من چرا که من مطرح شد بدون که من متوجه چگونه به شدت آن را اریب در جامعه,” او می گوید. “امیدوارم من منت سوال چیز است.”

کهربا جکسون خواهد بود صحبت کردن در پانل “هیچ مردان, گوشت, بدون ماشین آلات” در همه چیز در مورد زنان, جشنواره, در خانه اپرای سیدنی در 8 مارس.

بیشترین بازدید فیلم ها در شیوه زندگی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>