با کروناویروس بیماری (Covid-19) همه گیر اخلال داخلی جراحی تقاضا Anil Kumar چودریرئیس, فولاد, قدرت, هند (SAIL) است chalked از قوی تداوم کسب و کار برنامه ریزی برای مبارزه با تاثیر آن. در یک مصاحبه تلفنی با Aditi Divekar, Chaudhary, مذاکرات در مورد درس های آموخته شده از بحران و چشم انداز تقاضا برای فولاد در FY21. ویرایش گزیده ای:

بادبان است کاهش تولید با توجه به همه گیر است که آمار جراحی تقاضا است. چه گام های گرفته شده را به یک کسب و کار قوی تداوم طرح FY21?

اولا ما خواهد بود rationalising تولید فولاد با توجه به تقاضای بازار است. برای این کار کوره های انفجار — که سازنده تر و مقرون به صرفه در تکنو-پارامترهای اقتصادی — خواهد بود فعال نگه داشته در حالی که دیگران باقی خواهد ماند و در حالت آماده به کار. در مرحله دوم با کمک اتحادیه های ما ما در حال نگه داشتن قرارداد و همچنین به طور منظم کارگران در حمایت طرف. آنها باید مطمئن باشند که اگر کار اضافی باید انجام شود یک بار وضعیت normalises از نیروی کار خواهد بود در آینده. ثالثا مقامات ما در تماس با کاربران نهایی از جمله فروشندگان و توزیع کنندگان در تلاش برای تعیین حجم تقاضا از بازار پس از مستند.

چگونه می بینید داخلی تقاضای فولاد در FY21 نگه داشتن در ذهن قطعیت بیش از زمانی که بحران را مکی ؟

من پیش بینی افزایش تقاضا برای فولاد یک بار coronavirus تاثیر کاهش بیش از چند ماه آینده. حتی اگر ما نمی بینیم تقاضا بلافاصله و یا در چند ماه اول مالی ممکن است به تدریج و در واقع برای از دست دادن در تعادل بخشی از سال است. پس دولت نیز نگران بیش از رشد اقتصادی این کشور ساخت و ساز و زیرساخت های فعالیت را انتخاب کنید تا به طور قابل توجهی در بخش دوم از سال است.

این بیماری همه گیر است منجر به مسائل مختلف مربوط به داخلی لجستیک و زنجیره تامین بخش. آنچه در حال دریانوردی را آموخته?

ما تصمیم به تکیه بر راه آهن و جاده برای حمل و نقل هر دو مواد اولیه و همچنین محصولات به پایان رسید که تحمل میوه. حدود 85 درصد از مواد ما حرکت می کند از طریق راه آهن. ما در صورت هر گونه کمبود مواد با وجود مستند. وجود دارد و تنها کمبود نیروی کار در این پیمانکار تا پایان برای خالی کردن مواد اما این وضعیت خاص به بادبان.

بادبان همچنان به بالا هزینه نیروی کار که در مقایسه با همسالان خود. آیا شما خود را تغییر استخدام استراتژی ؟ چگونه شما رسیدگی به کارمند هزینه پارامتر?

تلاش های ما برای به حداکثر رساندن تولید و کاهش هزینه نیروی کار در هر تن است که چیزی آن را ادامه خواهد داد. جدای از این اگر 7-8 درصد از نیروی کار ما بازنشسته سالانه دریانوردی در حال انجام است تنها 2 درصد تازه استخدام در برابر این. این است که اطمینان محتاط استخدام. همچنین ما به دنبال در پایین آوردن میانگین کارمند در این شرکت به 42 سال از زمان 46 سال. این می تواند در حدود 2-3 سال است.

بادبان می برد انحصار زمانی که آن را به کیسه سفارشات از راه آهن. به تازگی لیورپول جراحی و قدرت بوده است کیسه چند دستور را به عنوان به خوبی. چه دریانوردی انجام می دهند برای حفظ سهم بازار خود را دست نخورده ؟

حدود 12 درصد از بادبان را به گردش در می آید از راه آهن. هیچ سوالی از رقابت با لیورپول فولاد به عنوان ما در حال تکمیل هر یک از دیگر. راه آهن در حال رفتن به دیگر تولید کنندگان تنها پس از داشتن خسته شده مورد نیاز خود را از بادبان. تا به آن حد است که وجود دارد هیچ تهدیدی برای بازار ما به اشتراک بگذارید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de