رسمی انعطاف پذیری یک تسکین بزرگ’ اما چند وظیفه ای را تضعیف می کند, تعادل کار و زندگی


پدر و مادر که استفاده از رسمی استراتژی برای حقه بازی کار و زندگی خانوادگی هستند بیشتر احتمال دارد دچار پریشانی و خستگی و فرسودگی و مادران هستند بیشتر در معرض خطر است.

در ضمن, رسمی محل کار انعطاف پذیری ترتیبات تقویت پدر و مادر’ تندرستی و کمک به آنها را مدیریت هر دو کار و زندگی خانوادگی.

Jo Lees has full flexibility to combine work as a construction manager and care for her daughter Zoe. The family has a rainwater tank attached to the shed, which means they can use a hose despite water restrictions.

جو درده دارای انعطاف پذیری کامل به ترکیب کار به عنوان یک مدیر ساخت و ساز و مراقبت از دخترش زو. خانواده دارای یک مخزن آب باران متصل به هم ریختم که بدان معنی است که آنها می توانید با استفاده از یک شلنگ با وجود محدودیت آب.اعتبار:James Brickwood

که نتیجه تحقیقات جدید بر اساس یک نظرسنجی ملی از بیش از 4000 پدر و مادر, منتشر شده در , جامعه کار و خانواده مجله.

محقق استیسی Hokke از دانشگاه لا تروب را جودیت Lumley مرکز گفت: این مطالعه تعریف رسمی محل کار انعطاف پذیری به عنوان صریح سیاست های ارائه شده توسط کارفرما. این شامل هر دو جریان ثابت ترتیبات مانند کار از خانه و یا شروع بعد از آن در روزهای خاص و همچنین انعطاف پذیری کامل که در آن کارکنان می توانید تصمیم بگیرید زمانی که و که در آن به کار می کنند.

تبلیغات

اصطلاح رسمی محل کار انعطاف پذیری توصیف خود به کارگردانی استراتژی است که پدر و مادر در زمان بدون تایید رسمی از جمله گرفتن تماس های شخصی در محل کار مرتب جلسات و یا ترک زود هنگام اما ابتلا در خانه. بیش از 80 درصد از والدین استفاده از برخی از رسمی استراتژی حداقل هفتگی.

Dr Hokke گفت: مادران به ویژه در سطوح بالاتری از ناراحتی روانی اگر آنها با استفاده از تعداد زیادی از غیر رسمی استراتژی و فاقد و یا در حال محدود و رسمی گزینه های.

“این ممکن است که پدر و مادر داشتن را فقط با دریافت و ایجاد کار و پس از آن است که باعث می شود عنصر دیگری از پریشانی اگر آنها لازم نیست که هر گونه رسمی ارائه به کار انعطاف پذیری” دکتر Hokke گفت.

“برخی از رسمی مقدمات کار ایجاد بیش از یک جدایی بین زمان کار و زمان خانواده در حالی که غیر رسمی [پذیری] واقعا بیشتر در مورد ترکیب و یکپارچه کردن کار و خانواده است. که چند وظیفه ای می تواند به همین دلیل ما شاهد آن نامطلوب در ارتباط با پدر و مادر سلامت و تندرستی است.”

محققان دریافتند استفاده از انعطاف پذیر ترک ترتیبات مانند مرخصی بدون حقوق نیز در ارتباط با بالاتر تعارض کار-خانواده. افرادی که در حال حاضر دچار تعارض ممکن است بیشتر احتمال دارد به مرخصی.

سه نفر از چهار پدر و مادر تا به حال دیده رسمی و انعطاف پذیر مقدمات کار در 12 ماه گذشته و مادران دیده بیشتر از این ترتیبات رسمی از پدران است.

Jo Lees said she feels responsible to make up for time she takes off to care for her daughter.

جو درده گفت که او احساس می کند مسئول به زمان او طول می کشد خاموش برای مراقبت از دخترش.اعتبار:James Brickwood

بیش از همه ناراحتی روانی و فرسودگی شغلی مشابه بین مادران و پدران است. مادران گزارش شده بالاتر تعارض کار-خانواده در حالی که پدران گزارش بیشتر خستگی شغلی.

جو درده یک مدیر ساخت و ساز از Rockdale در سیدنی جنوبی گفت: این یک “تسکین بزرگ” است که او و همسرش هر دو انعطاف پذیری در کار برای کمک به مراقبت از دختر خود را زو سن 3.

“من می تواند در اواخر اگر من نیاز به انجام drop-off, من می توانید ترک در اوایل اگر من نیاز به زو به هنرهای رزمی, من از خانه کار می کنند اگر من یک کاسب آینده برای انجام برخی از کار” Ms درده گفت. “این واقعا خوب است بدانید که من لازم نیست به نگرانی در مورد واکنش از همکاران من یا مدیر من.”

او در سمت چپ او کار قبلی به دلیل شرکت توافق کردند که به کار خود را از خانه پس از یک هفته اما مدیران بر روی زمین بودند کمتر حمایت شده است.

Ms درده گفت: کار انعطاف پذیر کاهش سطح استرس هر چند او همیشه احساس شک آزار دهنده است که او نیاز به سازنده تر به آن را تشکیل می دهند.

اما والش مدیر اجرایی گروه حمایت پدر و مادر در محل کار گفت که او در نظر نمی ثابت ترتیبات به “انعطاف پذیر”.

“تعریف درست از کار انعطاف پذیر است که آن را باید انعطاف پذیر” Ms والش گفت. “آن را باید به معنی داشتن توانایی کار در هر جا و در هر زمان در هر کجا و بر اساس چه کار نیاز است تا از من و دیگر تعهدات است.”

پدر و مادر در محل کار ملی کار خانواده ها گزارش 2019 نشان داد نیمی از پدر و مادر قادر به انعطاف پذیری ساعات کار و زمان. دو نفر از سه گفت: کارفرمایان کمتر حمایت از کار انعطاف پذیر برای مردان نسبت به زنان است.

بیشترین بازدید فیلم ها در کسب و کار

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>