صادر شده در: اصلاح:

دادگستری فرانسه مقامات را باز کرده اند و تحقیقات در ارتباط با این 2017 قتل مالت روزنامه نگار دافنه Caruana Galizia برای تعیین اگر وجود دارد یک اتصال آنها گفت.

تبلیغات

یکی از کسانی که مشکوک بودن همدستی در Caruana Galizia را قتل مالت تاجر Jorgen Fenech صاحب هتل و یک مسابقه اسب پایدار در فرانسه است که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد به پرداخت به مالت سیاسی کمک کیت Schembri و سابق وزیر گردشگری کنراد Mizzi.

Caruana Galizia شد کاوش اتهام پرداخت به Schembri, کابینه مدیر به مالت نخست وزیر و Mizzi که قبلا به عنوان وزیر انرژی, زمانی که او کشته شد توسط یک خودروی بمب گذاری شده در اکتبر 16, 2017.

یوسف مسقط مالتی برتر در زمان پس از آن استعفا دادند اتهامات که او دخالت برای محافظت از Schembri و Mizzi.

Fenech شد شرکت مالک یک گروه که برنده یک انرژی بزرگ امتیاز از مالت دولت است.

در دسامبر 2019, Caruana Galizia خانواده و رسانه ای دیده بان گزارشگران بدون مرز (RSF) متهم Fenech در دادگاه به عنوان یک شریک یا معاون جرم به قتل و فساد است.

فرانسوی فعالیت ها نیز ممکن است خدمت کرده اند به پرداخت آن استخدام برای انجام این بمب گذاری قانونی خود حرکت استدلال می کند.

این تحقیقات توسط مقامات امنیتی فرانسه به اتهام مبارزه با فساد مالی و تخلفات مالی “انجام خواهد شد در همکاری نزدیک با مالت مقامات قضایی مسئول بررسی قتل” فرانسه در مالی دادستان در بیانیه ای گفت.

سه مرد متهم به قتل خود را نیز دستگیر شده اند و Fenech شده است تحت تعقیب به اتهام اینکه یک همدست.

Caruana Galizia نشان داده بود که یک شرکت مستقر در دبی, 17, سیاه, پرداخت دو میلیون یورو به Schembri و Mizzi.

پس از مرگ او یک گروه از روزنامه نگاران که در زمان او تحقیقات نشان داد که 17 بود متعلق به Fenech.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su