فرانسه برای ارسال 600 نیروهای بیشتری به آفریقای Sahel

صادر شده در: تغییر یافته:

دولت فرانسه با اعزام 600 بیشتر سربازان در مبارزه با اسلامگرایان داعش در آفریقا ساحل جنوب صحرای بزرگ آفریقا, فرانسه وزیر دفاع فلورانس Parly گفت: در روز یکشنبه.

تبلیغات

تقویت بیشتر خواهد بود ارسال شده به منطقه بین مالی و بورکینافاسو و نیجر Parly در بیانیه ای گفت. بخش دیگری خواهد پیوستن به G5 Sahel نیروهای.

Parly اضافه شده که چاد “به زودی باید استقرار اضافی گردان” در نیروی مشترک از G5 Sahel که به ارمغان می آورد با هم موریتانی و مالی و بورکینا فاسو, نیجر و چاد در سه مرزهای منطقه. آن را کانون مبارزه با گروه های جهادی از جمله گروه دولت اسلامی در گراند صحرا (+تصاویر-GS).

“تقویت … باید به ما اجازه می دهد برای افزایش فشار علیه داعش-GS… ما را ترک خواهد کرد هیچ فضایی برای کسانی که می خواهند به بی ثباتی Sahel,” او اضافه شده است.

فرانسه در حال حاضر 4,500 سربازان مستقر در اروپا به اندازه منطقه به عنوان بخشی از عملیات Barkhane حمایت از ضعیف مجهز به فقیر محلی ارتش که در سال 2017 راه اندازی یک مشترک ضد جهادی G5 Sahel نیروی.

با وجود این فرانسه حضور و 13,000-قوی نیروی حافظ صلح سازمان ملل متحد دوبله MINUSMA در مالی در این درگیری که فوران در شمال این کشور در سال 2012 است پس از گسترش به همسایگان خود به خصوص بورکینافاسو و نیجر است.

جنگجویان جهادی اخیرا با تشدید مبارزات انتخاباتی خود را در برابر نظامی و غیر نظامی اهداف. سازمان ملل متحد رئیس آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ هشدار داد در ماه گذشته که “گروه های تروریستی در حال پیشروی هستند”.

>> ماموریت غیر ممکن برای فرانسه در ساحل عاج?

مرگ 13 سرباز فرانسوی در یک هلیکوپتر حادثه در مالی در تاریخ 25 نوامبر تاکید چالش های فرانسه نیروهای مسلح در ساحل عاج در میان تشدید حملات شورشی و شک و تردید در مورد اثربخشی آن متحدان نظامی در این منطقه وسیع از جنوب به صحرای بزرگ آفریقا.

آن را بزرگترین و تنها از دست دادن زندگی برای این کشور نیروهای نظامی پس از سال 1983.

فرانسه راه اندازی عملیات نظامی در ژانویه 2013 پس از Mali خواسته آن را به کمک به دست آوردن مجدد سرزمین های ضبط شده توسط افراط گرایان اسلامی که تا به حال ربوده شده یک شورش طوارق در این کشور شمال مناطق بیابانی سال قبل است.

نظامی فرانسه موفق شد در این وظیفه اولیه اما شورشیان جهادی از سراسر کشور مالی و در سراسر مرز به نیجر و بورکینا فاسو.

(FRANCE 24 با خبرگزاری رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر