فرانسوی فعالان تجدید کشمکش با عربستان کشتی مشکوک سلاح های سفر

صادر شده در: بروز رسانی:

برای سومین بار در کمتر از یک سال عربستان سعودی محموله کشتی به رهبری برای یک پورت این هفته در یک مشکوک ماموریت به جمع آوری سلاح باعث تظاهرات از سازمان های غیر دولتی که می گویند فرانسه سلاح استفاده می شود برای کشتن غیرنظامیان در رحم, یمن.

تبلیغات

این Bahri ینبع لنگر انداخت در بندر شربورگ روز پنج شنبه در سواحل نورماندی که در آن ده ها تن از فعالان جمع شده بودند در اعتراض به فروش سلاح به دولت های خلیج فارس. این مجموعه بادبان دوباره در اوایل صبح روز بعد پس از بارگذاری یک شبه تحت پوشش تاریکی و سنگین حضور پلیس.

مقامات بندر در رسانه های محلی گفت آنها مجاز به بحث در مورد حمل و نقل مطالب تنها تقویت سوء ظن است که کشتی آمده بود به جمع آوری تسلیحات فرانسوی – به عنوان آن را تا به حال در سفر قبلی.

“مشروع وجود دارد دلیلی برای باور این کشتی باری آمده است به جمع آوری سلاح و یک خطر واقعی وجود دارد که این سلاح پس از آن خواهد شد مورد استفاده برای ارتکاب جنایات در یمن” Aymeric Elluin از سازمان عفو بین الملل شاخه فرانسه گفت: فرانسه 24.

در یک بیانیه مشترک منتشر شده پیش از Bahri ینبع ورود عفو و 18 سایر سازمان های غیر دولتی اتحادیه های کارگری و احزاب چپ متهم عربستان سعودی از “راه انداختن یک بی رحم جنگ با مردم یمن” و “ارتکاب جنایات غیر قابل بیان در برابر دفاع از مردم”.

“ما نمی توانیم بپذیریم که بندر شربورگ توان برای خدمت به این جنگ به نام منافع ملی فروشندگان و مشتریان خود” آنها گفت و اشاره کرد که کشتی شرکت مادر Bahri یک قرارداد منحصر به فرد با عربستان وزارت دفاع.

سازمان های غیر دولتی موفق شده بود در جلوگیری از این کشتی از docking در نزدیکی بندر لو هاور گذشته ممکن است زمانی که آن را برای دریافت سلاح های حمل و نقل برای ریاض که موجب مشابه اعتراض. کشتی دوباره محروم از docking در اوایل این هفته در بندر آنتورپ بلژیک پس از اعتراض فعالان محلی.

فعالان گفت: Bahri ینبع در حال حاضر انتظار می رود به ایجاد یک برنامه ریزی توقف در بندر بیلبائو – شبیه به مرموز آن را متوقف ساخته شده در نزدیکی سانتاندر در ماه مه گذشته – قبل از قایقرانی در ایتالیا جنوا که در آن بیشتر انتظار می رود که تظاهرات.

“این #BahriYanbu اتحاد چپ برای اسپانیا بود ، نه سازمان و نه قانونگذاران می دانید آنچه که لود شد در #شربورگ شب گذشته” Olivier Faure سر از مخالفان حزب سوسیالیست نوشت: در یک توییت در روز جمعه خواستار “دائمی نظارت پارلمانی فرانسه فروش اسلحه” به در محل قرار داده.
 

در بیانیه سازمان های غیر دولتی به نام دولت فرانسه به شناسایی چه خواهد بود لود شده بر روی Bahri ینبع. باید بار توسط سلاح های آنها از دولت خواست برای روشن شدن آنچه “تضمین این که آنها را نمی توان به طور غیر قانونی علیه غیرنظامیان این کشور”.

شده است وجود دارد هیچ نظر رسمی در عربستان کشتی از دولت فرانسه.

‘دفاعی’ سلاح

رئیس جمهور امانوئل پاکسازی دولت بارها ادعا کرد که سلاح های فروخته شده به عربستان سعودی و متحدان آن استفاده می شود صرفا برای مقاصد دفاعی یک موضع است که تبدیل شدن به طور فزاینده ای سخت برای حفظ به عنوان تلفات از جنگ ویرانگر همچنان به افزایش است.

خوردگی یک ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه حوثی مورد حمایت شبه نظامیان, پنج سال جنگ در یمن ایجاد کرده جهان را بدترین بحران انسانی, با توجه به سازمان ملل متحد که محققان می گویند هر دو طرف ممکن است مرتکب جنایات جنگی است. دهها هزار نفر از مردم کشته شده اند و برخی از 24 میلیون نفر نیاز به کمک های سازمان ملل متحد می گوید.

مقیاس خونریزی باعث شده است تا رشد انتقاد از قدرت های غربی – رئیس در میان آنها آمریکا و انگلیس و فرانسه – که بازوی عربستان و ائتلاف است.

فرانسه سودآور صادرات اسلحه به خلیج فارس آمد و تحت تمدید موشکافی سال گذشته پس از نشت از یک گزارش طبقه بندی شده نشان می دهد که ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن ساخته شده است که بسیار گسترده تر استفاده از اسلحه از مقامات در پاریس اذعان کرد.

15-صفحه: توجه داشته باشید توسط فرانسه DRM نظامی سازمان اطلاعات که منتشر شد در ماه آوریل گذشته توسط تحقیقی سایت فاش شد که اسلحه از جمله تانک و هدایت لیزری موشک سیستم های فروخته شده به عربستان سعودی و امارات متحده عربی در حال استفاده در جنگ و swathes از مسئولان بین مردم عادی زندگی در داخل محدوده خود را.

همراه با به بیرون درز گزارش فاش انتشار اسناد بیشتر در فرانسه از تجارت اسلحه با خلیج فارس – از جمله یک ویدیو نمودار سفر یک Bahri-متعلق به کشتی حاوی فرانسه تانک که میره از لو هاور به عربستان بندر جده در اواخر سال 2018 است.
 

در پاسخ به افشای تحقیقات دولت فرانسه تاکید کرد که همه آن فروش اسلحه با پیروی فرانسه به تعهدات بین المللی از جمله سازمان ملل متحد معاهده تجارت اسلحه (ATT) که ممنوعیت فروش سلاح های که سوخت نقض حقوق بشر یا جنایت جنگی.

“همه صادرات تجهیزات نظامی به معرض سخت و شفاف و مسئول کنترل” فرانسه نخست وزیر ترکیه تصریح کرد در زمان.

منتقدان دولت بارها ادعا آن است که در روشن نقض تعهدات خود تحت ATT. کارشناسان توجه داشته باشید که چنین نقض بسیار سخت برای اثبات کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر