گرایمز’ ‘Miss قابلیت ها’: نقد و بررسی آلبوم

در حدود پنج سال پس از Grimes گذشته منتشر شد یک آلبوم و اخبار اجتماعی تغذیه شده اند تا پر از درام و هنری در زندگی واقعی (دشمنی با برچسب رکورد اخیر خود اعلام کرد که او باردار است و تمام دوستیابی-الون-مشک چیزی) که آن را تهدید برای تحت الشعاع قرار دادن موسیقی خود را.

و اگر چه او اخیر فیلم ها و توضیحات سوم full-length “را از دست ندهید Anthropocene” نشان می دهد آمورف بالا مفهوم پشت آن — “در مورد انسان الهه از تغییر آب و هوا” — تنظیم تمام آن را کنار گذاشته و با تمرکز بر روی موسیقی آن نوآورانه و شجاعانه و پیچیده تفرج است که نشان می دهد قابل توجه توسعه از 2015 دستیابی به موفقیت آلبوم “هنر فرشتگان” (شما می دانید یکی از او است پس به نام “یک تکه تلخه”) به خصوص پس از او نوشت: انجام شده و تولید این یکی تقریبا به طور کامل خودش. آن را می یابد Grimes — با نام مستعار خواننده کانادایی و خود آموخته نوازنده کلر بوچر — به شدت رانندگی موسیقی او را به یک عرصه و زمان و تلاش هنری TMI و ظاهری وسواس باید پرداخت شود.

در حالی که “قابلیت ها” را می توان آزادانه گروه بندی اخیر نوآورانه پاپ آلبوم از هنرمندان مانند Charli XCX و کارولین Polachek, Grimes است پس از یک مسیر متفاوت است. که در آن Charli ترکیب ناسازگار مقابله برای تلفن های موبایل با خالص پاپ و Polachek تاب ملودی به اشکال پیچیده Grimes موسیقی است hazier بنابراین خیس با اکو و افکت است که می توانید آن را مکرر گوش برای برخی از آهنگ ها به ظهور و موفق باشید در تلاش برای کشف بسیاری از اشعار که veer بین تیره missives در مورد عذاب و مواد مخدر ظاهری آهنگ عشق مرزی خودکشی توجه داشته باشید (این incongruously شادمان “شما از دست من زمانی که من در اطراف نیست”) و حتی یک Smashing Pumpkins مرجع: “را در” گلوله با بال پروانه’/ به طوری که من می توانید آواز خواندن همراه در حالی که من همه چیز” او آواز می خواند در “نام من تاریک است” (که ما تنها می دانیم چرا که ما خواسته برای یک شعر ورق).

در عین حال که رمز و راز و/یا inscrutability در واقع می افزاید: به این آلبوم جذبه و عمر مفید — بسیاری از آهنگ های خود را نشان می دهد و به تدریج شنونده تعجب چه چیز دیگری ممکن است در کمین عمیقا اشباع شده مخلوط کنید. در بسیاری از راه های آن را بیشتر شبیه به یک instrumental, آلبوم, با گرایمز ” خواننده و ملودی های شناور بیش از موسیقی در یک نوع منتزع راه که مخالف آواز همراه — آن را به یک روش غیر معمول است که اماکن خواننده بیشتر در حمایت و یا حداقل دور تر نقش از آنها معمولا در یک سنتی پاپ تنظیم.

آلبوم آگهی با دو افراط در آن دسته بندی: افتتاحیه “بسیار سنگین می افتادم زمین” یک زن اثیری, اواسط سرعت, خلق و خوی گذارنده است که آسان برای شنونده به این آلبوم است. اما تغییرات خلق و خوی به طور چشمگیری به عنوان آن را بلافاصله و به دنبال آن شوم “Darkseid” است که رانده شده توسط قفسه سینه-تند باس و به طور فزاینده ای آشفته آیات (Mandarin) از مهمان رپ آریستوفان. چیزهایی سپس تغییر مسیر به طور کامل با “پاک کردن برای همیشه” کاملا غیر منتظره صوتی تصنیف نسبتا نشده خواننده و روشن از آلبوم بیش از گیتار آکوستیک و طبل و باس.

اما جدا از “حذف” گرایمز به طور کلی نگه می دارد به یک استاندارد صوتی با فرمت سراسر آلبوم — بارهای از اکو thwacking زنگی برای تلفن های موبایل باس, ضربان دار, افزایش و bleeping synths بافت — که به اندازه کافی سست را سازگار صدا به طیف گسترده ای از آهنگ های سبک. بسته شدن مسیر “IDORU” است که احتمالا جاه طلبانه ترین در اینجا با چند با هم تداخل دارند به هم پیوسته عناصر است که تنها خود را نشان می دهد پیچیدگی با نزدیک گوش.

و اگر چه Grimes,’ ارزیابی از “هنر فرشتگان” است که بیش از حد سخت پرقدرت راه او نقل مکان کرد و دور از آن در “دست Anthropocene” مسلما لازم است. او را فوق العاده بالا تقریبا kewpie-عروسک-مانند صدای — که برای تلفن های موبایل autotuned حتی زمانی که آن را نه قبل و گرايش به cheerleaderesque قلاب تن نازک به سرعت و تهدید به تبدیل شدن به خلاق مرده به پایان می رسد. در اینجا او در بر داشت راه برای تغییر شکل و دوباره آنها را — و در این روند باز کردن یک کل جدید قلمرو برای خودش به عنوان یک هنرمند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>