‘Gunda’: فیلم نقد و بررسی

برخی از آنها ژولیده در اوایل این ماه که خواکین فونیکس استفاده خود را به طور کامل انتظار می رود جایزه اسکار را به عنوان یک کمتر قابل پیش بینی مناسبت برای پرشوری حیوانات-حقوق درخواست آن قطعا اولین بار تلقیح مصنوعی گاو مورد بحث شده بود در میان زرق و برق و درخشان اشک از هالیوود در بزرگترین شب. چه ما نمی دانیم این بود که چگونه منظمی بازیگر سخنرانی خواهد جفت کردن به صفحه بعدی اعتبار: به عنوان تهیه کننده اجرایی در ویکتور Kossakovsky ساده اما کاملا شگفت آور, مستند “Gunda.” آن را سخت به تصور کنید که کلمات خود را به عنوان ناگفته تلویحی به این تماما dialogue-رایگان حیوانات مطالعه شخصیت است که در آن یک افشانده در نروژی دامی عازم یک احساسی قوس از مادری بدون نیاز به انسان صدای خارج از قاب و یا twee پندارند: فقط هنوز در جستجوی قدرت توجه ،

روشن برک آوت عنوان افتتاحیه امسال برخوردهای رقابت در برلین, “Gunda” بود astutely جامعی برای آمریکای شمالی توزیع های نئون که فرم در دست زدن به crowdpleasing محیط زیست-اسناد سال گذشته آمار “بزرگترین مزرعه کوچک” و نامزد جایزه اسکار شد “Honeyland”: با توجه به مناسب جشنواره-مدار تجمع منحصر به فرد این arthouse مورد می تواند به دنبال مسیر از هر دو و یا هر دو. آن را به راحتی باید بالاترین-پروفایل انتشار در عین حال برای Kossakovsky پویا روسی غیرداستانی فرمالیستی است که تبدیل به چیزی از یک پان-اروپایی مولف در دهه گذشته و اخیر که سونی کلاسیک-سازی “Aquarela” — توانا و جهان-trotting به مطالعه از آب در چندین تغییر فرم — مجموعه ای از سابقه خود را برای آخرین تمرین در بیصدای زمینی مشاهده است.

به ضرب گلوله توسط مدیر و Egil Håskjold لارسن در شدت بافت با کنتراست بالا و سیاه و سفید در مزارع در نروژ و بریتانیا و اسپانیا — هر چند همه زمینه های آن و قلم و احساس از یک قطعه به لطف تک رنگ غنی درمان — “Gunda” ممکن است به نظر می رسد در آن هیچ بازی برای افزایش “سیاره زمین”به سبک حیرت از “Aquarela.” و در عین حال غیر منتظره ای صمیمی نقطه نظر ثابت می کند دیدنی در حق خود است. یک بچه خوک ممکن است cuter از یک آبشار هر چند ما کشیده کوتاه ما “awwwws” به عنوان واقعیت زندگی در مزرعه به جلو می آیند. قابل مشاهده در تعامل انسان Kossakovsky رفتار شایع در حیوانات مزرعه به عنوان افراد و نه اشیاء از شیفتگی شدید و همدلی: یک تمایز مهم در یک فیلم است که مجموعه های خارج برای به چالش کشیدن جامعه ما ادراک از دام به عنوان خوب کمتر زندگی می کنند از سهام.

محبوب ترین ها در انواع

هر چند این فیلم را زل زل نگاه کردن در نهایت در با شکوه گاو و بی باک یک پا مرغ برابر با ترس و نقطه کانونی آن — و یا اگر شما خواهد شد — همچنان eponymous Gunda با شکوه مادر خوک معرفی شده در اهسته سایه روشن کردن به عنوان بسیاری از نوزاد حیوانات گرنجر مبارزه از او clamber بیش از او و مزدشان voraciously در سرشیشه. آن را چند دقیقه قبل از اینکه ما به طور مستقیم دیدن چهره او: به کودکان خود او را از یک منبع به جای اینکه فقط به عنوان خوک به انسان است که بهره برداری از آنها و نه متفاوت برای تغذیه. عدم وجود هر گونه روایت (یا در واقع هر احساسی پیشرو موسیقی نمره) اجازه می دهد تا بیننده را به اندیشیدن چنین ironies و cruelties در سرعت خود را. Kossakovsky نیست به سخنرانی و یا مقابله با مخاطبان خود را با شعارهای اخلاقی و یا شوک تصاویر, اما برای تشویق به درک درستی از مزرعه حیوانات زندگی به عنوان آن را در حال زندگی می کردند — و نه فقط با ارزش در نقطه مرگ است.

این قبلا به دست آورد البته در چنین داستانی خوک ماجراهای عنوان “کودک” و E. B. White “وب سایت شارلوت.” از بین بردن هر انسانی فانتزی “Gunda” تحریک محافظ احساسات صرفا با نشان دادن خوک یکنواخت و خسته کننده روزمره روال که به نوبه خود عجیب پرچین در محله های نزدیک به شمش رشد, بازی, حریصانه و به طور غریزی جداگانه به صفوف — با یک بی کس خپله چپ عقب مانده. Gunda برای او به نظر می رسد به آب و خواسته های فرزند پروری با عنوان خیلی خسته برافروخته طنز خوب به عنوان هر مادر جدید, هر چند او باقی می ماند به طور گسترده در بالا در هر مبارزه قدرت بین او و بی قراری نوزادان.

Kossakovsky و تیم خود را رسیدن به این تسلط و لامسه ناتورالیسم از طریق برخی استادانه مبدل استادی اغلب تیراندازی خوک ها در بیشتر دوربین های مجهز به تولید مثل از قلم; Alexandr Dudarev فوق العاده ای طراحی صدا پیچیده می آمیزد diegetic و repurposed منابع برای ایجاد حس یک مزرعه وزوز و قروچه با زندگی حتی با آن انسانی ساکنان دائم را از مشاهده. بخش در فوق underdog مرغ و گاو — با توجه به حيرت سینمایی ورودی در شارژ حرکت آهسته آنها به عنوان مجموعه ای رایگان از انبار به مرتع — کمک به این ملیله هر چند نیست با توجه به واضح و تمیز روایت وضوح Gunda داستان که ما می دانیم نمی تواند پایان خوش و خرم. Kossakovsky فریم اجتناب ناپذیر با هر دو مدبرانه داری — مطمئن باشید این G-دارای مواد در سراسر — و وسرد و بی سر و صدا غم انگیز, تاثیر, به عنوان اولین (اما هنوز هم بیچهره) انسان تحمیل ساخته شده است در این معنوی قصیده کوتاه.

به توصیف “Gunda” به هر نوع نرم افزار-وگان, درد دل, با این حال, خواهد بود به غلط به ruminative شاعرانه و ظرافت از آن رویکرد است. آن radiantly تصاویر زیبا و آرامی همهجانبه داستان سرایی نیست و در خدمت یک browbeating پیام, اما گسترده تر دیدگاهی که در آن ما و حیوانات ما عقب استفاده و مصرف مناسب به یک دایره زندگی است. شارلوت به calligraphically با استعداد عنکبوتی کلاسیک کودکان, رمان, نجات بچه خوک ویلبر را بیکن بافی کلمات “برخی از خوک” به وب سایت هر چند این عبارت مبهم و دو لبه: آیا آنها معنی او یک جهنم از یک خوک یا فقط هر porker? “Gunda” به طور مشابه, برچسب های آن قهرمان هر چند آن را بسیار مهم این که آیا او برخی از خوک و یا برخی از خوک: شاید کمی بیشتر در نظر است با توجه هر دو راه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>