حمله افراد مسلح سیک مجتمع مذهبی در کابل افغانستان می گوید MP

صادر شده در: ویرایش:

ناشناس مسلح و بمب گذاران انتحاری مورد حمله یک سیک مجتمع مذهبی در پایتخت افغانستان شهر کابل در روز چهارشنبه و تا 200 نفر معتقد بودند به دام افتاده در داخل یک عضو پارلمان گفت.

تبلیغات

نیروهای امنیتی افغان تا به حال مسدود کردن منطقه و مبارزه با این حمله و کشته شدن دو نفر از آنها وزارت کشور سخنگوی طارق آرین گفت: در یک پیام به روزنامه نگاران.

“اکثریت مردم نجات داده شدند, متاسفانه, وجود دارد, تلفات,” او گفت:, و اضافه کرد که نیروهای دفاع را برخی از زمان به طور کامل امن منطقه به عنوان آنها در حال حرکت به آرامی برای جلوگیری از تلفات ملکی.

آن را بلافاصله روشن نیست که چگونه بسیاری از مهاجمان وجود دارد و یا که آنها بودند.

وزارت بهداشت و درمان گفت: یک کودک کشته و 15 نفر زخمی شدند اما تلفات می تواند افزایش یابد.

سیک ها شده اند و هدف حمله شبه نظامیان اسلام گرا در جنوب آسیا است. یک سخنگوی طالبان در یک پیام در توییتر را تکذیب کرد مسئولیت این حمله است.

Walters سینگ Khalsa یک عضو پارلمان که نشان دهنده کوچک جامعه سیک گفت: “در حال گزارش شده است که چهار نفر کشته و 200 نفر به دام افتاده در داخل معبد در اوایل صبح حمله.

“سه بمب گذار انتحاری وارد یک دارامسالا” او گفت: با اشاره به یک پناهگاه در منطقه یک معبد ترکیب.

“افراد مسلح آغاز حمله خود را در زمانی که دارامسالا پر بود از نمازگزاران,” او گفت:.

این حادثه یک روز پس از ایالات متحده گفت: این امر کاهش آن کمک به دولت توسط $1 میلیارد دلار بیش از سرخوردگی است که اختلافات رهبران سیاسی نمی تواند در رسیدن به توافق و تشکیل یک تیم برای مذاکره با طالبان.

ناتو مصمم پشتیبانی دفاع گفت: پاسخ به این حمله باعث شده بودند و اعدام توسط نیروهای افغان اما دریافت برخی از مشاوره و کمک از ناتو است.

کوچک اقلیت مذهبی

سیک ها یک اقلیت مذهبی در افغانستان شماره کمتر از 300 خانواده. آنها در میان آزار و اذیت اقلیت های واجد شرایط برای شهروندی در هند تحت تابعیت قانون حمایت نخست وزیر نارندرا ملی هندو Bharatiya Janata Party که کشیده واکنش به دلیل آن را شامل نمی شود مسلمانان است.

Anarkali Kaur Honaryar, یک عضو از جامعه سیک و افغانستان سناتور گفت: سیک های پیچیده در کابل موجود عبادتگاه ها و مناطق که در آن خانواده زندگی می کنند.

“داعش در حال گسترش در کل مجموعه وجود دارد که از ترس حمله وارد اصلی محل دعا و ترس از تلفات است بیش از حد وجود دارد,” او گفت:.

فعالان حقوق بشر را محکوم کرد حمله. سازمان عفو بین المللی جنوب آسیا در توئیتر خود نوشت: “ما در حال شوکه شده و دلسرد…مقامات باید مسئولیت برای محافظت از اقلیت ها و مکان های خود را از عبادت در افغانستان است.”

در سال 2018 یک بمب گذاری انتحاری با هدف قرار دادن جامعه سیک و ادعا کرد توسط داعش از کشته شدن بیش از ده نفر در شرق افغانستان در شهر جلال آباد.

ایالات متحده در ماه گذشته رخ داد یک معامله با طالبان بر خروج از ایالات متحده آمریکا به رهبری نیروهای بین المللی اما توافق را شامل نمی شود داعش.

(رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>