مالیات بالا ایجاد استطاعت موضوع برای مشتاق صاحبان خودرو: MSI

مالیات بر خودرو در هند است که بيشتر در هر تولید خودرو کشور در جهان ایجاد کرده اند استطاعت موضوع برای بسیاری مشتاق صاحبان خودرو با توجه به Maruti Suzuki هند (MSI) رئیس RC Bhargava.

اگر سهم بخش تولید به تولید ناخالص داخلی این کشور است که برای رسیدن به 25 درصد تا سال 2025 و سپس خرید و فروش ماشین نیاز به رشد سریع تر او گفت: در حالی که پرداختن به سهامداران در این شرکت در گزارش سالانه برای 2019-20.

اظهار نظر در مالیات های بالا Bhargava گفت: “حتی قبل از 2019-20 مالیات بر خودرو در هند به مراتب بالاتر از سایر تولید خودرو کشور در جهان است. در اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا), مالیات بر ارزش افزوده است که 19 درصد و مالیات. در ژاپن مالیات حدود 10 درصد است.

“با توجه به مقدار پایین درآمد سرانه در هند, این, ایجاد, قیمت موضوع برای بسیاری مشتاق صاحبان خودرو.”

او در ادامه گفت که در 2019-20 افزایش در هزینه خرید یک ماشین همراه با دیگر موانع برای عبور توان برای به دست آوردن یک وام منجر به سقوط در فروش. این ثابت شده بود که قیمت کشش تقاضا است مفهوم واقعی.

“این کاملا آشکار است که اگر بخش تولید است که به رشد در یک رای است که می تواند سهم خود را به 25 درصد از تولید ناخالص داخلی حتی تا سال 2025 فروش خودرو باید افزایش در نرخ بسیار بالاتر از گذشته است. صنعت خودرو به منزله حدود 50 درصد از بخش خودرو که منجر حدود 40 درصد از بخش تولید سهم تولید ناخالص داخلی,” او اضافه شده است.

همچنین بخوانید: Aditya پوری: ماراتن و ستارگان اجرا در بانکداری آهنگ

وسایل نقلیه مسافری در حال حاضر جذب بالا GST نرخ 28 درصد با فرایند اعم از 1 درصد در کسانی که کمتر از چهار متر طول با موتور بنزین به 22 درصد در Suv ها بزرگ بیش از چهار متر است.

اظهار نظر در مورد تاثیر coronavirus همه گیر Bhargava گفت: “گلایه از بخش خودرو شد مرکب Covid-19 pandemic حتی قبل از سال مالی به پایان رسید.”

این مستند از مارس 25 سال 2020 منجر به اختلال در فروش برنامه های تمام شرکت های که در هفته آخر ماه مارس است که همیشه مهم است, او گفت:, و اضافه “می تواند وجود داشته باشد هیچ تولید در ماه های آوریل و مه سال 2020 تولید شد میزان بسیار محدود به دلیل نیاز به رعایت همه قوانین و مقررات و اطمینان از ایمنی کارکنان و مشتریان و ژوئن تولید بهتر بود.”

Bhargava گفت MSI انتظار دارد که “به تدریج افزایش تولید و فروش به عنوان این وضعیت را بهبود می بخشد و کارگران بازگشت از روستاهای خود”.

در چشم انداز او گفت: اقتصاد در مناطق روستایی بسیار قوی با تشکر خوب ربیع برداشت و انتظار طبیعی بادهای موسمی است. تراکتور فروش در حال حاضر بالاتر از سال گذشته است.

“فروش ما در مناطق روستایی در حال رشد سریع تر از مناطق شهری است. ما امیدواریم که در نیمه دوم 2020-21 فروش ممکن است در نزدیکی عملکرد سال گذشته و 2021-22 باید بهتر شود به خصوص اگر دولت مرکزی و دولت اهمیت حمایت از رشد سریع تر از صنعت خودرو به عنوان وسیله ای برای احیای اقتصاد و ایجاد بزرگتر, فرصت های اشتغال,” او اضافه شده است.

در وضعیت فعلی Bhargava گفت: “بازار در حال حاضر به نظر می رسد به نفع کوچکتر خودروی سواری و بنزین و CNG خودرو. خوشبختانه ما به خوبی قرار داده شده برای این محصولات است.”

او گفت: این طرح به تغییر Gurugram تسهیلات تا به حال به تعویق افتاد به دلیل Covid-19 بیماری همه گیر.

خودکار عمده گفت: ممکن است آن را یک گشت در دیزل بخش اگر تقاضا همچنان قوی برای وسایل نقلیه از جمله پیش رفتن.

این شرکت که خارج دیزل بخش با اجرای BS-VI انتشار هنجارها نیز اتخاذ ترکیبی از انتقال قدرت از فن آوری های مبتنی بر برق و CNG به منظور دیدار آینده انتشار CO2 اهداف MSI مدیر عامل و مدیر عامل شرکت کنیچی بندی گفت.

“ما همچنین توجه داشته باشید که قیمت هر دو دیزل و بنزین سوخت که در حال حاضر بسیار نزدیک تر است. اگر برای برخی از دلیل تقاضای خودروهای دیزل در ادامه شرکت ممکن است انعطاف پذیری لازم برای بازگرداندن تکنولوژی دیزل (1.5 لیتری) در آن محصولات” Ayukawa گفت.

او افزود که این شرکت در حال تلاش برای electrify آن انتقال قدرت اعم از هوشمند ارقام به قوی ارقام به وسایل نقلیه الکتریکی.

همکاری بین Suzuki Motor Corporation (SMC) و Toyota Motor Corporation کمک خواهد کرد که MSI به دست آوردن دسترسی به تکنولوژی هیبریدی, Asian گفت.

“SMC است که نه تنها ارائه آن حمایت لازم, تکنولوژی, اما همچنین همکاری برای قرار دادن هند برای اولین بار Lithium-ion سلول و باتری تسهیلات ساخت” او اشاره کرد.

با دولت افزایش تمرکز بر افزایش CNG زیرساخت های توزیع در سراسر کشور گفت: تقاضا برای وسایل گازسوز می تواند قیام در آینده نزدیک و MSI بهتر است قرار داده شده به اهرم این فرصت.

در Covid-19 وضعیت غذا گفت: ناگهانی توقف کسب و کار با شروع از مستند قرار داده و فشار قابل توجهی بر جریان های نقدی با برخی از شرکای کسب و کار مانند تولید کنندگان و فروشندگان.

این شرکت با ارائه آنها را با حمایت جریان نقدی به اطمینان حاصل شود که آنها قادر به پرداخت حقوق به کارکنان خود را و دیدار با دیگر تعهدات او اشاره کرد.

“پس از بلند کردن اجسام از مستند خوشبختانه ما می دانیم که برخی از تقاضا است شروع به بهبود می یابند.

“بزرگترین چالش این است که به سطح شیب دار بالا تولید وسایل نقلیه میان کمبود نیروی انسانی و محلی مستندات مشاهده شده در کشورهای مختلف و یا شهرستانها مؤثر بر عرضه قطعات و تحویل خودرو در نمایندگی,” غذا گفت.

آن است که خیلی زود به قاضی که آیا تقاضا تنها مقید کردن یا واقعا شروع به بازیابی او اشاره کرد.

بندی اشاره کرد که هند در دراز مدت چشم انداز اقتصادی امیدوار هستند که augur خوبی برای این خودرو کسب و کار.

“تجربه از بحران مالی جهانی نشان می دهد که اقتصاد هند است که کاملا انعطاف پذیر و آن را ممکن است بیش از حد به فکر می کنم که اقتصاد هند ممکن است به بهبود نسبتا سریع تر از این زمان نیز هست.

“این شرکت در حال ساخت تالش همه جانبه برای هر دو شرکت و این درایو بازیابی,” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>