پلیس هنگ کنگ دستگیری جیمی لای Raid طرفدار دموکراسی بعدی رسانه

پلیس هنگ کنگ دستگیر برجسته طرفدار دموکراسی مبارز و روزنامه مغول جیمی لای در روز دوشنبه صبح به اتهام تبانی با نیروهای خارجی یک جرم جدید امنیت ملی قانون است.

بعد از آن در صبح بیش از 100 افسر پلیس حمله به دفاتر لای بعدی رسانه های, ناشر سیب روزنامه. پلیس گفت که آنها ورزش حکم صادر شده توسط قاضی.

امنیت ملی قانون پیش نویس در پکن و تزریق به هنگ کنگ مینی قانون اساسی در نظر گرفتن اثر فوری از 1 ژوئیه 23, سالگرد قلمرو بازگشت از حکومت استعماری بریتانیا به حاکمیت. هنگ کنگ تعیین شده است به عنوان یک منطقه ویژه اداری چین و با توجه به یک سال 1984 توافق بین انگلیس و چین قرار است برای لذت بردن از درجه بالایی از خودمختاری تا 2047.

قانون جدید حذف جدایی بین دو حوزه های قضایی اجازه می دهد به سرزمین اصلی نیروهای امنیتی به کار از نظر قانونی در هنگ کنگ و اجازه می دهد مظنونان و موارد به توان نقل مکان کرد و در سراسر مرز به صورت آزمایشی در جمهوری خلق.

لای دستگیر شد در خانه. دو تا از لای فرزندان و چند تن از اعضای بعدی رسانه های کارکنان نیز بازداشت شده و پلیس در منابع نشان داده اند که آنها نیز با به صحبت می کنند به لای دستیار Mark Simon یک شهروند ایالات متحده که در حال حاضر در این شهرستان است. لای بود و بعد به دفاتر روزنامهها که در آن او بود راهپیمایی توسط افسران با دست بسته پشت سر خود را.

منتقدان از این حمله گفت که پلیس تا به حال اعلام نشده محتویات حکم و افسران تا به حال بیش از ضوابط اعلام شده توسط سرپرست ارشد امنیت ملی وزارت استیو لی که به خبرنگاران گفت که زور نمی خواهد در جستجوی تحریریه بخش و یا تداخل با روزنامه نگاری مواد. با این حال زندگی می کنند جریان ویدئو نشان داد افسران riffling از طریق محتویات میز از اپل روزانه روزنامه نگاران.

دیگران نیز گفت که لای بازداشت نشان داد که امنیت ملی قانون است که با توجه به گذشته نگر اثر است. پلیس گفت که لای دستگیر شد “برای تبانی با یک کشور خارجی گفتن فتنه کلمات و توطئه برای فریب دادن.”

“پلیس با یورش به یک رسانه و یک دستبند ویرایشگر انجام perp راه رفتن به من می گویند هنگ کنگ به عنوان ما آن را می دانستند در حال حاضر غیر قابل تشخیص است. این صحنه ها تکان دهنده است. و شرم آور” گفت: Keith nanda gonzález رئیس دانشگاه هنگ کنگ روزنامه نگاری بخش از طریق توییتر.

“این اولین بار است که دولت بازداشت اعضای مطبوعات تحت امنیت ملی قانون است. آنها حمله کردند و دفاتر خبری در خروجی و ایجاد یک اثر بازدارنده در میان میباشد. آزادی مطبوعات و آزادی بیان وعده داده شده در قانون اساسی است مخاطره آمیز گفت:” هنگ کنگ حزب دموکرات در بیانیه ای.

این حرکت را خوراک به رشد شکاف بین غرب و چین کمونیست.

حملات آمد و تنها چند روز پس از ایالات متحده آمریکا تحریم های تحمیل شده بر 11 نفر از جمله هنگ کنگ اجرایی کری لام به سهم خود در معرفی و تصویب امنیت ملی قانون است. و آنها به دنبال تنها چند ساعت پس از بیانیه مشترک از وزرای خارجه هسته “Anglosphere” سازمان ملل (آمریکا انگلیس و کانادا و استرالیا و نیوزیلند) محکوم شده است که هنگ کنگ دولت برای disbarring طرفدار دموکراسی از نامزدهای انتخابات شورای قانونگذاری انتخابات و پس از آن به تعویق انداختن انتخابات در سال است.

بعد در دوشنبه یوجین چان رئیس هیئت مشاوران به دولت متعلق به گوینده پیشنهاد کرد که کارکنان باید آموزش دیده برای کمک به آنها را درک سازمان “نقش مهمی در ترویج جامعه مدنی و هویت ملی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>