چگونه یک بمب شناور’ کشتی باری روشن فیوز در بیروت انفجار ویرانگر


لندن: کاتالیست این انفجار که نابود مرکز شهر بیروت اولین شناور بیش از افق بیش از شش سال پیش. سایش کشتی باری تحویل یک بمب ساعتی است که فرار از فیوز در روز سه شنبه.

این Rhosus روسیه متعلق به کشتی پرواز مولداوی پرچم بود عنوان از گرجستان به موزامبیک, در اواخر سال 2013 اما به پایان رسید تا لنگر انداخت در لبنان سرمایه پس از آشکار مشکلات فنی.

The warehouse housing the ammonium nitrate stockpile has been replaced by a huge crater.

انبار مسکن نیترات آمونیوم ذخایر جایگزین شده است توسط یک دهانه بزرگ.اعتبار:Planet Labs Inc

پس از یک بن بست با مقامات محلی این کشتی گفته بود رها شده توسط صاحبان آن در میان اتهامات از بدهی های برجسته و دستمزد پرداخت نشده. برخی از خدمه مجبور شدند به باقی می ماند در کشتی.

کاپیتان بوریس Prokoshev شد به طور طبیعی ناراضی در مورد آنچه که در زیر عرشه مخصوص ماشینها ممنوع: برخی از 2750 تن نیترات آمونیوم است.

تبلیغات

“ما رها شده است, زندگی بدون دستمزد در یک انبار باروت برای آخرین 10 ماه او گفت:” در آن زمان است. در یک prescient توضیحات / کنترل رسانه های روسی لقب کشتی یک “بمب شناور”.

مقامات لبنانی در نهایت کشف و ضبط محموله و ذخیره آن در یک ساختمان شناخته شده در بیروت پورت شناخته شده به عنوان انبار 12 با توجه به قانونی عضویت در خبرنامه نوشته شده توسط شربل Dagher و کریستین Maksoud دو وکلا به نمایندگی از خدمه.

“با توجه به خطرات مرتبط با حفظ نیترات آمونیوم در هیئت مدیره کشتی ، مقامات بندر تخلیه محموله بر روی پورت انبار” آنها نوشت. “این کشتی و محموله باقی می ماند تا به امروز در بندر در انتظار مزایده و/یا دفع مناسب.”

Beirut's port sat next to the densely populated urban and financial suburbs.

بیروت پورت نشسته در کنار پرجمعیت شهری و مالی و حومه.اعتبار:AP

کارشناسان معتقدند مصرف مواد خاموش کشتی بود که حق تصمیم گیری – ارائه ذخایر به درستی نگهداری می شود و با خیال راحت حذف از پر جمعیت شهرستان به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

آن نبود.

“آن را مانند رانندگی یک ماشین و swerving برای جلوگیری از یک گربه اما به سمت یک گروه از بچه های مدرسه به جای آن می گوید:” عمده کریس شکارچی ضد تروریستی بمب گذاری در اختیار اپراتور که ماموریت به عراق با الهام از برخی از صحنه ها در این فیلم برنده جایزه اسکار فیلم The Hurt Locker.

“این واقعا ناقص منطق است. البته حذف این ماده آن است که اگر یک خطر در کشتی. اما شما پس از آن رو به انجام کاری با آن.”

Large bags of ammonium nitrate stacked in the warehouse in Beirut.

کیسه های بزرگ از نیترات آمونیوم انباشته در انبار در بیروت.

یک عکسي را نشان می دهد کیسه های بزرگ دارای برچسب ‘Nitroprill’ انباشته در بالای هر یک از دیگر در داخل یک انبار. شیمیایی غول Orica تولید یک محصول به نام Nitropril با یکی از ‘l’. (تفاوت در املای نشان می دهد این امکان را به مواد شیمیایی در بیروت انبار بودند knock-off نسخه.)

ویژگی های متمایز از ساختمان در ذخیره عکس مانند آن پنجره ها و درها از نزدیک مسابقه فیلم از انبار به عنوان آن را سوزانده شده در روز سه شنبه.

برای شش سال مردم بیروت شد خوش غافل از این تهدید پنهان در حیاط خلوت خود را.

هشدار درباره خطر انفجار نادیده گرفته شد. پس از آن فقط پس از 6pm در شنبه ترکیبی از جهل و بی کفایتی و سهل انگاری به نظر می رسد که باعث یک فاجعه بزرگ.

به نوعی آتش آغاز شده و در انبار. علت این آتش سوزی معلوم نیست اما آن موجب نسبتا کوچک انفجار که با ارسال خاکستری و ابری از دود به هوا. سی و پنج ثانیه بعد یک مقدار بزرگتر انفجار – که تصور می شود ناشی از احتراق از نیترات آمونیوم – ارسال یک شوک در سراسر شهرستان.

ده ها تن کشته شدند و بیش از 5000 زخمی شدند. خانه های برخی از 300,000 ساکنان ممکن است به طور موقت غیرقابل سکونت. انفجار چنان قدرتمند بود که انبار 12 در حال حاضر 140 متر عرض دهانه. نیروی انفجار حتی لغو نزدیکی یک کشتی کروز.

“شما دنبال آن هستید در 2750 تن نیترات آمونیوم است. که معادل حدود 1000 تن TNT بنابراین مخرب قابلیت چیزی شبیه به آن است, می گوید:” شکارچی. “من فکر می کنم این بزرگترین انفجار در خارج از محیط نظامی است که من قطعا دیده می شود در 30 سال کار حرفه ای.”

یک هزار تن TNT معادل یک kilotonne. بمب هسته ای کاهش یافته است در هیروشیما است که تصور می شده اند حدود 13 kilotonnes.

نیترات آمونیوم است که عمدتا مورد استفاده به عنوان کود کشاورزی, اما همچنین می تواند یک عنصر به مواد منفجره است. در مورد دو تن از آن را در بمب که از هم جدا پاره شهر اوکلاهما را Alfred P. Murrah ساختمان فدرال در طول سال 1995 حمله تروریستی است.

آن را نیز باعث 2001 انفجار در یک کارخانه در شهر تولوز که به کشته شدن 31 نفر و همچنین به عنوان ویرانگر انفجار در واکو تگزاس در سال 2013 و تیانجین چین در سال 2015.

اسناد منتشر شده در روز چهارشنبه – دقت شده که به چالش کشیده شده توسط دولت لبنان نشان می دهد مقامات بندر اخراج کردن هشدارهای متعدد در مورد بیروت پورت ذخایر. بسیاری بدون جواب رفت.

در ژوئن سال 2014 پس از آن مدیر گمرک Shafik مرعی با ارسال نامه ای به نام “امور فوری قاضی” درخواست یک راه حل به انبار محموله.

بدری ضاهر فعلی مدیر لبنان و آداب و رسوم و گفت: شبکه تلویزیونی LBCI در روز چهارشنبه که تا نیم دوجین دیگر از نامه ارسال شده به مقامات دولتی در طول سه سال آینده. نامه در خواست راهنمایی در مورد مواد و نگرانی در مورد ایمنی خود را.

در سال 2016 یک نامه گفت: “از نظر خطر جدی برای نگه داشتن این کالا در آشیانه در نامناسب شرایط آب و هوایی ما بار دیگر درخواست ما لطفا به درخواست های دریایی آژانس به صادرات مجدد این کالا بلافاصله برای حفظ ایمنی بندر و کسانی که مشغول به کار در آن است.”

دیگر گزینه های شناور شامل فروش آن به لبنان و مواد منفجره شرکت یا دادن آن به ارتش. بسیاری از این نامه ها اظهار تاسف در پاسخ به قبلی درخواست برای کمک.

The explosion wiped out the city's port, which is crucial for Lebanon's already shaken economy.

انفجار محو شهرستان بندر بسیار مهم است که لبنان در حال حاضر متزلزل اقتصاد است. اعتبار:گتی

دولت لبنان متعهد شده است شفاف بررسی می دانستند که چه و زمانی که. کابینه در روز چهارشنبه دستور ارشد پورت به مقامات نظامی-نظارت بازداشت خانگی است.

رییس جمهوری لبنان میشل Aoun در گفت و آن را “غیر قابل قبول” برای نیترات آمونیوم ذخیره می شود و بدون اقدامات ایمنی مناسب.

این Rhosus شد بنا به گزارش متعلق به ایگور Grechushkin یک تاجر روسی است که در حال حاضر تصور می شود زندگی در قبرس.

بیشترین بازدید فیلم ها در جهان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>