دیده بان حقوق بشر خواستار مالی برای بررسی قتل عام

صادر شده در: بروز رسانی:

دیده بان حقوق بشر روز دوشنبه به نام در مالی را به عدالت جهادی و قومی داعش که به کشته شدن بیش از 450 نفر در مرکز این کشور جنگ زده در سال گذشته است.

تبلیغات

قتل عام مرتکب شده در مرکز غرب کشور آفریقایی به مبلغ “مرگبارترین سال برای غیرنظامیان” از سال 2012 این سازمان گفت: در یک گزارش.

مالی شده و تلاش برای مهار یک اسلامگرای شورش است که فوران در شمال در سال 2012 و در آن ادعا کرده است هزاران نظامی و غیر نظامی زندگی می کند.

با وجود حضور نیروهای خارجی در این درگیری از آنجا به مرکز کشور به عنوان همسایه بورکینافاسو و نیجر است.

دیده بان حقوق بشر با اشاره به قومی موزاییک مرکزی مالی به عنوان “epicentre” خشونت در کشور است.

“گروه های مسلح در حال, قتل, نقص عضو و ارعاب جوامع در سراسر مرکزی مالی با ظاهری هیچ ترس برگزار شد به حساب” گفت: گزارش نویسنده Corinne Dufka در بیانیه ای.

قتل قومی افزایش یافته در مرکز مالی پس از ظهور Katiba Macina گروه در سال 2015.

رهبری جهادی واعظ Amadou Koufa, Katiba Macina استخدام کرده است به طور عمده از میان Fulani مردم و متهم شده است که قومی با انگیزه حملات.

دیگر گروه های قومی مانند بامبارا یا Dogon تشکیل داده اند دفاع از گروه های که در نوبه خود متهم شده است تلافی قتل عام.

چهارده Fulani نفر کشته شدند در مرکز مالی در ماه ژانویه به عنوان مثال در یک آشکار موجی از خشونت های قومی.

مصاحبه 147 قربانیان یا شاهدان به حملات سازمان دیده بان حقوق بشر گفت که حداقل 456 نفر کشته شدند در مرکز مالی سال گذشته و صدها نفر دیگر زخمی شدند.

آن گفت: در حالی که مالی مقامات محکوم حدود 45 نفر برای “کوچکتر حوادث خشونت” آنها تا به حال هنوز به سوال و یا محاکمه رهبران گروه های مسلح.

“مالی دولت را شکست و به مجازات گروه های مسلح در همه طرف توسط emboldening آنها را به ارتکاب بیشتر جنایات” Dufka در بیانیه ای گفت.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر