iHeartMedia, باب پیتمن Foregoes حقوق و دستمزد به عنوان شرکت Furloughs کارکنان

iHeartMedia, اتحاد پیوست لیست در حال رشد از شرکت های اجرای قابل توجهی کاهش پرداخت برای مدیران ارشد در میان تحول ناشی از کوروناویروس بحران است.

باب پیتمن رئیس هیئت مدیره و مدیر اجرایی و پخش لوله iHeartRadio که به تعداد بیش از 800 ایستگاه و همچنین به عنوان یک توانمند رادیو دیجیتال حضور خواهد چشم پوشی حقوق و دستمزد خود را برای باقی مانده از سال و سالانه خود را به انگیزه پاداش, با توجه به یادداشت اول به دست آمده توسط رادیو تجارت tipsheet سطح شیب دار و تایید شده توسط انواع. در سال 2017 پیتمن به دست آورده و حقوق و دستمزد 14 میلیون دلار با پاداش 9 میلیون دلار, با توجه به شرکت براده SEC.

CFO و اهسته بازمزمه ادا کردن غنی Bressler به عنوان به خوبی به عنوان اعضای تیم مدیریت ارشد را کاهش طیف وسیعی از 30 درصد به 70 درصد از مجموع آنها برای جبران باقی مانده از سال 2020 است. 90 روز کردند و بدون پرداخت شده است موظف اضافی برای تعداد نامعلومی از کارکنان.

اضافی کاهش شامل “محدودیت های سفت و سخت بر — و یا حذف کامل از سفر و هزینه های سرگرمی; تعلیق موقت از 401(k) مطابقت و جدید را افزایش می دهد; و هیچ اضافه کاری بدون قبل از تصویب.

از furloughs اجرایی تاکید می کند: “این است که یک اخراج و یا کاهش در نیروی. با یک کردند در حالی که آن را مرخصی بدون حقوق از عدم وجود بیاورد و کارکنان ماندن ما در استخدام ما اجازه می دهد به ادامه ارائه این کارکنان سلامت کامل مزایا و ما می خواهیم مطمئن شوید که ما مراقبت از آنها را به عنوان بهترین ما می توانیم در طول این زمان. و با دولت مزایای بیکاری تکمیل شده به اضافه مزایای ویژه که بخشی از جدید فدرال محرک قوانین امیدوارم این کارکنان را احساس نمی, هر مالی قابل توجهی تاثیر در طول این دوره محدود از زمان است.”

به عنوان مدیران نوشت پیتمن و Bressler “ما هرگز تا به حال به تصمیم گیری های دشوار.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>