IIT Kanpur در حال توسعه ‘swadeshi’ ماسک صورت در میان شیوع کروناویروس

در میان کمبود تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) برای محافظت در برابر گسترش coronavirus یک تیم از محققان در انستیتو تکنولوژی هند کنپور (IIT-K) در حال توسعه یک ماسک محافظ به خط مقدم پزشکی کارکنان و مرد مشترک به طور یکسان.

این تیم در حال کار بر روی توسعه یک بومی ماسک صورت است که معادل متداول ترین N95 ماسک.

استاد Tarun گوپتا, IIT Kanpur, مهندسی عمران بخش وجود دارد گفت: تقاضای بالا برای N95 ماسک منجر به کمبود پزشکان پرستاران و دیگر کارکنان بهداشتی.

“تیم ما در حال توسعه این مواد برای ‘swadeshi’ ماسک صورت است که بهتر از N95 و ساخته شده است در دسترس برای در مقیاس انبوه تولید در کشور به تهیه تقاضا بالا,” او گفت:.

گوپتا گفت: N95 ماسک عمدتا وارداتی در شیب قیمت در حالی که وجود دارد چالش برای حصول اطمینان از در دسترس بودن آنها در شرایط فعلی.

این تیم از محققان شامل پروفسور گوپتا Prof J Ramkumar, پروفسور Saumyen گوآ و بمبی التحصیل Sandip Patil.

غیر بافته شده پلی پروپیلن ماسک را بر اساس 3-4 لایه مواد است که انتظار می رود به ارائه حفاظت موثر در برابر coronavirus و ارائه بسیار پایین مقاومت به عبور هوا است.

تحقیقات راه اندازی یک فیلتر تست دکل است که مجهز به آئروسل لیزر طیف سنج. گوپتا گفت: مرکز آزمایش تعیین شده بود تا با منابع محدود و در عین حال نتایج تا کنون تشویق شده بود.

“ما خواهد شد تست 10-15 انواع مختلفی از مواد که برخی از آنها توسعه یافته اند ما محققان برای ماسک صورت و نتایج نهایی خواهد بود شناخته شده است در چند روز,” او اضافه شده است.

به تازگی دولت مرکزی تبدیل شده بود به برتر موسسات تحقیقاتی از جمله IITs برای تکنولوژی را فعال کنید راه حل برای مقابله با شیوع.

در مارس 30, اتحادیه HRD وزیر Amit Khare ویدیو کنفرانس با مدیران مختلف IITs و خواست آنها را به آمده تا با نقشه راه برای مبارزه با کروناویروس و مرتبط با پزشکی از فشارهای مرتبط با این بیماری همه گیر.

ماه گذشته IIT Kanpur اعلام کرده بود که این امر با ارائه آموزش آنلاین رایگان در پایتون به دانشگاه ها در سراسر جهان است. پایتون یک تفسیر در سطح بالا و همه منظوره زبان برنامه نویسی است. رایگان پشتیبانی آنلاین می تواند از طریق ارائه Prutor.هوش مصنوعی اختصاصی مجموعه توسعه در IIT-K.

Prutor ارائه می دهد که تخصصی دوره های آنلاین در حال حاضر شده است به تصویب رسید IIT بمبئی بمبی گوا, IIT Madras و دیگر موسسات پیشرو برای آموزش برنامه نویسی.

“Prutor.ai است یک تکنولوژی است که در دسترس نیست هر جای دیگری و IIT Kanpur خواهد بود خوشحال به ارائه آن را به هر دانشگاه و کالج مایل به اتخاذ آن است. ما می خواهیم برای آموزش برنامه نویسی به عنوان بسیاری از دانش آموزان به عنوان امکان پذیر است. اگر هر شرکت می توانید به اشتراک گذاری CSR بودجه پس از آن ما می تواند کمک به سرعت بخشیدن به این” دکتر Amey توسعه یافته که Prutor گفت.

موسسه ارائه شده را در دسترس سخنرانی در ایندی و زبان انگلیسی به هر یک کالج یا دانشگاه در صورت درخواست.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>